Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

TOKIO KALINOWSKA

W środę rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Tokio. Tego dnia w przedbiegach zaprezentowało się dwoje naszych zawodników - Wiktoria Kalinowska i Piotr Płomiński.

Płomiński (JM1x) zajął trzecie miejsce w swoim biegu z czasem 07:07.05. Do półfinału awansowało po dwóch zawodników z każdego przedbiegu. Polaka wyprzedzili Białorusin Iwan Brynza (07:01.87) i Bułgar Emil Neykov (07:03.66). Naszego zawodnika w czwartek czeka bój w repasażach.

Natomiast Kalinowska zajęła drugie miejsce w przedbiegu z czasem 07:59.95 i zapewniła sobie udział w półfinale. Polka przegrała tylko z Rosjanką Anastasiją Ljubisz (07:51.40). Półfinały odbędą się w piątek.

Na MŚ Juniorów wystąpi jeszcze jedna nasza osada - męska ósemka. Ich przedbieg odbędzie się w czwartek.

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

TOKIO PŁOMIŃSKIFot. J. Kowacic

Zobacz także

Mistrzowie i wicemistrzynie świata wspomogły IV edycję "Wszyscy do Wioseł"
15 lis 2019
W piątek 15 listopada na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego miała miejsce czwarta edycja "Wszyscy do Wioseł". Tym razem wiosłowano, by wesprzeć akcję "Dołóż się do łóżka"! W imprezie wzięli udział nasi re...

85. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego": dwie osady wioślarskie w "20" nominowanych!
15 lis 2019
Ogłoszono dwudziestkę nominowanych na Dziesięciu Najlepszych Sportowców 85. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego". Nominowane zostały m.in. dwie osady wioślarskie – czwórka podwójna kobiet i czwórka bez sternika. Sprawdźcie jak głosować. ...

Medalowe polskie wiosła na igrzyskach: brązowy medal Magdaleny Fularczyk i Julii Michalskiej w Londynie
11 lis 2019
Z okazji stulecia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich przypominamy ważne wydarzenia z historii naszej dyscypliny. W ramach cyklu "Medalowe polskie wiosła na igrzyskach" w każdym miesiącu jubileuszowego roku PZTW przybliżamy jedną z dwun...