Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

TOKIO KALINOWSKA

W środę rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Tokio. Tego dnia w przedbiegach zaprezentowało się dwoje naszych zawodników - Wiktoria Kalinowska i Piotr Płomiński.

Płomiński (JM1x) zajął trzecie miejsce w swoim biegu z czasem 07:07.05. Do półfinału awansowało po dwóch zawodników z każdego przedbiegu. Polaka wyprzedzili Białorusin Iwan Brynza (07:01.87) i Bułgar Emil Neykov (07:03.66). Naszego zawodnika w czwartek czeka bój w repasażach.

Natomiast Kalinowska zajęła drugie miejsce w przedbiegu z czasem 07:59.95 i zapewniła sobie udział w półfinale. Polka przegrała tylko z Rosjanką Anastasiją Ljubisz (07:51.40). Półfinały odbędą się w piątek.

Na MŚ Juniorów wystąpi jeszcze jedna nasza osada - męska ósemka. Ich przedbieg odbędzie się w czwartek.

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

TOKIO PŁOMIŃSKIFot. J. Kowacic

Zobacz także

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Seniorów w Linzu
17 sie 2019
W sobotę w Wałczu reprezentanci Polski odebrali nominacje na Mistrzostwa Świata Seniorów w Linzu. Wystartuje w nich 12 polskich osad wioślarskich i trzy parawioślarskie. Mistrzostwa świata będą nie tylko walką o medale, ale także o kwalif...

Międzynarodowe Regaty Mastersów na jeziorze Velence na Węgrzech
16 sie 2019
Od 11 do 15 września 2019 roku na jeziorze Valence na Węgrzech będą miały miejsce Międzynarodowe Regaty Mastersów, zwane inaczej regatami weteranów. W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy, którzy ukończyli 27. rok życia. Liczy się wi...

Kulisy Pucharu Świata w Poznaniu 2019 [wideo]
14 sie 2019
Za nami cyklu Pucharu Świata 2019. W tym roku zagościł m.in. w Poznaniu, gdzie polscy kibice mogli dopingować swoich reprezentantów. Zobaczcie jak wyglądały te zawody od kuchni.  To był szósty Puchar Świata w Poznaniu (pierwszy rozegr...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

25.08-1.09Mistrzostwa Świata Seniorów
Linz (Austria)
4-7.09Akademickie Mistrzostwa Europy
Jonkoping (Szwecja)
7-8.09Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Ioannina (Grecja)

25.08-1.09
Mistrzostwa Świata Seniorów
Linz (Austria)
4-7.09
Akademickie Mistrzostwa Europy
Jonkoping (Szwecja)
7-8.09
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Ioannina (Grecja)

Zobacz wszystkie zawody