Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

PKOL

W sobotę w Teatrze Wielkim w Warszawie miała miejsce Gala 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Nie zabrakło na niej medalistów olimpijskich w naszej dyscyplinie, w tym prezesa Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich Ryszarda Stadniuka. 

W TVP Sport wyemitowano relację z Gali, w której sporą część poświęcono wioślarstwu. Przypomniano m.in. złoty medal Magdaleny Fularczyk-Kozłowskiej i Natalii Madaj w dwójce podwójnej z Rio de Janeiro (2016). "Było warto, mimo wielu wyrzeczeń, kilku operacji, wielu kryzysów, jeszcze większej liczby kontuzji i wypływanych kilometrów. Warto było, bo sport to nie tylko medale, ale także kształtowanie charakteru i wspomnienia na lata" - powiedziała Fularczyk-Kozłowska, która może poszczycić się także brązowym medalem z igrzysk w Londynie (2012). 

Wspomniano także dwukrotnych mistrzów olimpijskich w dwójce podwójnej wagi lekkiej - Roberta Sycza i Tomasza Kucharskiego, którzy triumfowali w Sydney (2000) i Atenach (2004). Tomasz Kucharski został zapytany o tyn drugi krążek. "Sam nie puszczam sobie tego finału, bo są to duże emocje, ale kiedy jestem na spotkaniach z młodzieżą i opowiadam o swojej przygodzie ze sportem, pokazuję jak trudne potrafią być starty, jak często trzeba walczyć i warto walczyć do samego końca. Wtedy właśnie pokazuję im ten film z Aten" - powiedział. 

Polscy wioślarze w sumie zdobyli na igrzyskach olimpijskich 18 medali - cztery złote, trzy srebrne i 11 brązowych.

Na Gali 100-lecia PKOl nie zabrakło Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki oraz przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) Thomasa Bacha. 

W 2019 roku stulecie istnienia obchodzi także Polski Związek Towarzystw Wioślarskich. Uroczysta Gala z tej okazji odbędzie się 9 grudnia w Teatrze Królewskim w Łazienkach Królewskich w Warszawie. 

>>>ZOBACZ RELACJĘ Z GALI 100-LECIA PKOl NA STRONIE TVPSPORT.PL<<<

Zobacz także

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: srebrny medal czwórki podwójnej w Nottingham (1986)
05 cze 2020
W kolejnej części cyklu "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata" przyglądamy się regatom w Nottingham w 1986 roku, gdzie Polacy po raz pierwszy zdobyli medal w czwórce podwójnej mężczyzn. Waldemar Wojda, Mirosław Mruk, Sławo...

Komunikat PZTW - kalendarz imprez wioślarskich 2020
05 cze 2020
KOMUNIKAT Polskiego  Związku Towarzystw Wioślarskich w sprawie kalendarza imprez wioślarskich w 2020 roku   W związku z wdrożeniem IV etapu nowej sportowej rzeczywistości, a co za tym idzie możliwość treningu na obiektach klubo...

Do 15 czerwca ostateczna decyzja dotycząca Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Duisburgu
03 cze 2020
Europejska Rada Wioślarska (ERB) z Ryszardem Stadniukiem na czele oraz Komitet Organizacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Duisburgu monitorują sytuację związaną z pandemią wirusa COVID-19 i do 15 czerwca podejmą ostateczną decyzję czy...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

2-3.10Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

2-3.10
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06
Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10
Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody