Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ps faceci

Ogłoszono dwudziestkę nominowanych na Dziesięciu Najlepszych Sportowców 85. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego". Nominowane zostały m.in. dwie osady wioślarskie – czwórka podwójna kobiet i czwórka bez sternika. Sprawdźcie jak głosować.

Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann w kończącym się roku zostały wicemistrzyniami świata. To trzeci medal z rzędu tej załogi na imprezie o mistrzostwo globu - w 2017 roku również wywalczyły srebro, a w 2018 roku były mistrzyniami. Nasze zawodniczki rok temu zajęły w Plebiscycie 15. pozycję.

Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński i Michał Szpakowski to tegoroczni mistrzowie świata. "Wszyscy będą widzieć w nich faworytów igrzysk, bo w końcu to złoci medaliści mistrzostw świata. Oczywiście będziemy robili wszystko, żeby przywieźć medal z Tokio" - mówił nam Wojciech Jankowski, trener czwórki bez sternika.

Tylko raz w historii wioślarz został wybrany w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" sportowcem roku - w 1935 rok był to Roger Verey. Dwukrotnie w dziesiątce byli Robert Sycz i Tomasz Kucharski (na piątym miejscu w 2000 i na trzecim w 2004 roku). Dwukrotnie wśród dziesiątki najlepszych znalazła się także Magdalena Fularczyk-Kozłowska (dziesiąta z Julią Michalską w 2012 i piąta z Natalią Madaj w 2016 roku).

PS dzfot. J. Kowacic

Jak głosować?

Można głosować na trzy sposoby – wysyłając kupony drukowane w "Przeglądzie Sportowym" i "Fakcie", poprzez strony przegladsportowy.pl oraz polsatsport.pl, a także za pomocą SMS. Żeby zagłosować na czwórkę podwójną kobiet SMS-em, należy wysłać wiadomość o treści 5 pod numer 7371. Żeby zagłosować na czwórkę bez sternika należy wysłać wiadomość o treści 19 pod numer 7371.

Głosować można raz na 24 godzinyWięcej informacji - TUTAJ!

Plebiscyt jest organizowany wspólnie z Telewizją Polsat. 4 stycznia 2020 roku będzie miała miejsce transmisja uroczystej gali, na której poznamy dziesięciu najlepszych sportowców Polski 2019 roku.

Nominowani w 85. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego":

1. Sztafeta 4x400 m kobiet (Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic) (lekkoatletyka)
2. Paweł Fajdek (lekkoatletyka)
3. Joanna Fiodorow (lekkoatletyka)
4. Tomasz Kaczor (kajakarstwo)
5. Czwórka podwójna kobiet (Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann) (wioślarstwo)
6. Dawid Kubacki (narciarstwo klasyczne)
7. Wilfredo Leon (siatkówka)
8. Marcin Lewandowski (lekkoatletyka)
9. Robert Lewandowski (piłka nożna)
10. Piotr Lisek (lekkoatletyka)
11. Natalia Maliszewska (short track)
12. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka)
13. Mateusz Ponitka (koszykówka)
14. Jakub Przygoński (rajdy terenowe)
15. Mateusz Rudyk (kolarstwo torowe)
16. Malwina Smarzek-Godek (siatkówka)
17. Kamil Stoch (narciarstwo klasyczne)
18. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
19. Czwórka bez sternika mężczyzn (Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski) (wioślarstwo)
20. Bartosz Zmarzlik (żużel)

Zobacz także

Medalowe polskie wiosła na igrzyskach: złoto i brąz w Rio de Janeiro
02 gru 2019
Z okazji stulecia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich przypominamy ważne wydarzenia z historii naszej dyscypliny. W ramach cyklu "Medalowe polskie wiosła na igrzyskach" w każdym miesiącu jubileuszowego roku PZTW przybliżamy jedną z dwun...

Prezesi PZTW - Tomasz Waszczuk
29 lis 2019
W grudniu 2019 roku Polski Związek Towarzystw Wioślarskich będzie obchodził stulecie istnienia. Z tej okazji zapraszamy na wyjątkowy cykl, w którym raz w miesiącu przybliżamy historię polskiego wioślarstwa i dwunastu prezesów PZTW. Czas na...

Zmarła Krystyna Odoj
27 lis 2019
Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 14.11.2019 zmarła Krystyna Odoj, z domu Sachs.   Urodziła się 22.11.1935 w Bydgoszczy. W młodości wiosłowała jako zawodniczka AZS Wrocław. Zdobyła tytuły mistrzyni Polski w osadach czwórek ...