Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Mistrzynie

W piątek 15 listopada na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego miała miejsce czwarta edycja "Wszyscy do Wioseł". Tym razem wiosłowano, by wesprzeć akcję "Dołóż się do łóżka"! W imprezie wzięli udział nasi reprezentanci z czwórki bez sternika oraz czwórki podwójnej kobiet.

#WSZYSCYDOWIOSEŁ to flagowa akcja Fundacji Legii, która na stałe weszła w repertuar najważniejszych wydarzeń charytatywnych przy Łazienkowskiej 3. Najważniejszym celem na tę edycję było zebranie środków na zakup nowych łóżek szpitalnych dla Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Akcję wspomogli tegoroczni mistrzowie świata - Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda i Mateusz Wilangowski i tegoroczne wicemistrzynie świata - Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann i Maria Sajdak.

"Gdy ścigam się na torze, myślę o zupełnie innych rzeczach. Tutaj przyjechałam, żeby pomóc i ten cel był najważniejszy. W tym przypadku wszyscy są zwycięzcami. Co roku wspieramy akcję Fundacji Legii i dobrze się z tym czujemy" - powiedziała Agnieszka Kobus-Zawojska.

Mistrzowiefot. Legia.com

Zawody rozpoczęły się o godz. 10:00, a zakończyły o godz. 21:00. W ciągu 11 godzin 110 czteroosobowych drużyn przepłynęło 1171,036 km, ale nie wynik był tu najważniejszy.

Jeśli nie byliście na stadionie Legii, nic straconego! Wciąż możecie pomóc. Fundacja Legii uruchomiła specjalne konto, na które można przekazywać środki na zakup łóżek dla Instytutu Matki i Dziecka.

Dane przelewu:

Fundacja Legii
nr konta 50 1140 1010 0000 5259 0300 1027
Tytuł przelewu: darowizna WDW.

Zachęcamy do pomocy! Szczegóły znajdziecie na stronie zrzutka.pl - kliknij!

Zobacz także

Medalowe polskie wiosła na igrzyskach: złoto i brąz w Rio de Janeiro
02 gru 2019
Z okazji stulecia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich przypominamy ważne wydarzenia z historii naszej dyscypliny. W ramach cyklu "Medalowe polskie wiosła na igrzyskach" w każdym miesiącu jubileuszowego roku PZTW przybliżamy jedną z dwun...

Prezesi PZTW - Tomasz Waszczuk
29 lis 2019
W grudniu 2019 roku Polski Związek Towarzystw Wioślarskich będzie obchodził stulecie istnienia. Z tej okazji zapraszamy na wyjątkowy cykl, w którym raz w miesiącu przybliżamy historię polskiego wioślarstwa i dwunastu prezesów PZTW. Czas na...

Zmarła Krystyna Odoj
27 lis 2019
Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 14.11.2019 zmarła Krystyna Odoj, z domu Sachs.   Urodziła się 22.11.1935 w Bydgoszczy. W młodości wiosłowała jako zawodniczka AZS Wrocław. Zdobyła tytuły mistrzyni Polski w osadach czwórek ...