Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Mistrzynie

W piątek 15 listopada na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego miała miejsce czwarta edycja "Wszyscy do Wioseł". Tym razem wiosłowano, by wesprzeć akcję "Dołóż się do łóżka"! W imprezie wzięli udział nasi reprezentanci z czwórki bez sternika oraz czwórki podwójnej kobiet.

#WSZYSCYDOWIOSEŁ to flagowa akcja Fundacji Legii, która na stałe weszła w repertuar najważniejszych wydarzeń charytatywnych przy Łazienkowskiej 3. Najważniejszym celem na tę edycję było zebranie środków na zakup nowych łóżek szpitalnych dla Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

Akcję wspomogli tegoroczni mistrzowie świata - Michał Szpakowski, Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda i Mateusz Wilangowski i tegoroczne wicemistrzynie świata - Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann i Maria Sajdak.

"Gdy ścigam się na torze, myślę o zupełnie innych rzeczach. Tutaj przyjechałam, żeby pomóc i ten cel był najważniejszy. W tym przypadku wszyscy są zwycięzcami. Co roku wspieramy akcję Fundacji Legii i dobrze się z tym czujemy" - powiedziała Agnieszka Kobus-Zawojska.

Mistrzowiefot. Legia.com

Zawody rozpoczęły się o godz. 10:00, a zakończyły o godz. 21:00. W ciągu 11 godzin 110 czteroosobowych drużyn przepłynęło 1171,036 km, ale nie wynik był tu najważniejszy.

Jeśli nie byliście na stadionie Legii, nic straconego! Wciąż możecie pomóc. Fundacja Legii uruchomiła specjalne konto, na które można przekazywać środki na zakup łóżek dla Instytutu Matki i Dziecka.

Dane przelewu:

Fundacja Legii
nr konta 50 1140 1010 0000 5259 0300 1027
Tytuł przelewu: darowizna WDW.

Zachęcamy do pomocy! Szczegóły znajdziecie na stronie zrzutka.pl - kliknij!

Zobacz także

Uzupełniona kadra seniorów na lipcowe zgrupowania
08 lip 2020
Podajemy powołania do kadry wagi otwartej kobiet oraz wagi lekkiej mężczyzn na najbliższe zgrupowanie w COS OPO Wałcz (12.07-1.08.2020). Kadra wioseł długich mężczyzn od poniedziałku trenuje w Wałczu, natomiast zawodniczki wagi lekkiej i ...

Pierwsze regaty po pandemii. Rekordowy czas Natana Węgrzyckiego-Szymczyka
05 lip 2020
W sobotę 4 lipca na Jeziorze Maltańskim w Poznaniu odbyły się Centralne Regaty Młodzików i Międzynarodowe Masters. Zgodnie z zalecaniami w zawodach mogło wziąć udział maksymalnie 150 uczestników. Gościnnie wystąpił też Natan Węgrzyck...

Wałcz i Zakopane - plan kadrowiczów na lipiec
04 lip 2020
Reprezentacja polskich wioślarzy przygotowuje się do pierwszych startów w sezonie (czekamy m.in. na decyzję w sprawie ME w Poznaniu). W lipcu część kadry seniorów będzie trenować w Wałczu, a pozostałych czekają treningi w Zakopanem. >...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

13-16.08Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

13-16.08
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08
Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09
ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody