Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

LINZ ZLOTO 1

2019 rok był wyjątkowy dla polskiego wioślarstwa - Polski Związek Towarzystw Wioślarskich obchodził 100-lecie istnienie, a nasi wioślarze osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Imprezą sezonu były mistrzostwa świata w Linzu. Polacy zdobyli cztery medale - złoty, dwa srebrne oraz brązowy - i wywalczyli sześć kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Tokio. Złoto wywalczyła czwórka bez sternika (Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski i Mateusz Wilangowski), srebro czwórka podwójna mężczyzn (Fabian Barański, Dominik Czaja, Szymon Pośnik i Wiktor Chabel) i czwórka podwójna kobiet (Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann), a brąz dwójka podwójna mężczyzn (Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski). Ponadto kwalifikacje olimpijskie wywalczyła czwórka bez sterniczki oraz dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn.

LINZ srebro dzfot. J. Kowacic

Także cztery medale biało-czerwoni zdobyli na mistrzostwach Europy w Lucernie (złoty, dwa srebrne i brązowy). Mistrzami Europy zostali Fabian Barański i Mirosław Ziętarski (dwójka podwójna), srebrny medal wywalczyli Artur Mikołajczewski (jedynka wagi lekkiej) oraz Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski i Mateusz Wilangowski (czwórka podwójna), a brązowy Monika Chabel, Joanna Dittmann, Olga Michałkiewicz i Maria Wierzbowska (czwórka bez sterniczki).

NIEDZIELA DWÓJKA Z PRfot. J. Kowacic

Podczas pierwszego Pucharu Świata w Płowdiw Polacy zdobyli siedem medali (3 złote, 3 srebrne i brązowy). Drugi Puchar Świata w Poznaniu to pięć medali naszych zawodników (złoto, 3 srebra i brąz), a trzeci Puchar Świata w Rotterdamie przyniósł cztery krążki (złoto, 2 srebra i brąz). Warto wspomnieć o czwórce podwójnej mężczyzn, która triumfowała w każdym z trzech PŚ i bezapelacyjnie była najlepsza w klasyfikacji generalnej. Polska w klasyfikacji końcowej zajęła czwarte miejsce.

CZW POD NDfot. J. Kowacic

W 2019 roku Polski Związek Towarzystw Wioślarskich skończył 100 lat. Uroczyste obchody zakończyła gala w Teatrze Królewskim w Warszawie, podczas której m.in. wybrano osadę 100-lecia - została nią dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn w składzie: Robert Sycz, Tomasz Kucharski. Więcej o gali przeczytacie >>>TU<<<.

Przed nami bardzo ważny, 2020 rok. Imprezą sezonu będą oczywiście igrzyska olimpijskie w Tokio. Zawody wioślarskie odbędą się od 24 do 31 lipca.

>>>PRZECZYTAJ WYWIAD Z ROBERTEM SYCZEM I TOMASZEM KUCHARSKIM<<<

Zobacz także

Mirosław Ziętarski: mistrzostwa Polski? Udało się wygrać przy okazji
15 lut 2020
Mirosław Ziętarski okazał się najlepszy podczas Enea Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim. "Chciałem zrobić życiówkę i poprawiłem się o ponad 4 sekundy" - powiedział zawodnik AZS UMK Toruń w rozmowie z Polską Agencją Prasową. ...

Analiza XXIX mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim
11 lut 2020
Tegoroczne Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim we Wrocławiu rozegrano już po raz dwudziesty dziewiąty, a wydaje się, że to tak niedawno rozgrywane były pierwsze. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową analizą MP na ergo...

Mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim w Paryżu - wyniki Polaków
10 lut 2020
W weekend w Paryżu miały miejsce mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim. Mistrzynią świata w kategorii wagi lekkiej do lat 23 została Klaudia Pankratiew, a brązowy medal w kategorii wagi lekkiej mężczyzn w biegu na 500 m wywalczył Mi...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14.03XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

14.03
XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04
Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody