Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Ergo2

Zakończyły się zgrupowania w Livigno i Jakuszycach. W sobotę naszych reprezentantów czekają Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Nie wystartuje w nich troje kontuzjowanych zawodników.

Z kadry kobiet imprezę we Wrocławiu odpuszczą Agnieszka Kobus-Zawojska i Maria Wierzbowska. "Według lekarzy obie mają drobne kontuzje, wolimy dmuchać na zimne i odpuszczamy, żeby nie skutkowało to jakimś większym urazem" - wyjaśnia Bogusław Gryczuk, dyrektor sportowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Na drobny uraz narzeka także Fabian Barański. "Tak samo jak w przypadku obu kobiet, tu też trener nie chce, żeby Fabian się nadwyrężał, bo ściganie się na ergowiosłach to przecież rywalizacja. Mamy rok olimpijski, więc trzeba się oszczędzać" - dodaje dyrektor Gryczuk.

Większość kadry od początku roku przebywała w Jakuszycach. Natomiast mistrzowie świata, czyli czwórka bez sternika, oraz dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet trenowali we włoskim Livigno. "Mam zapewnienie, że z długich wioseł mężczyzn wszyscy są zdrowi. Oprócz wymienionej wcześniej trójki, nie ma większych problemów" - zapewnia dyrektor Gryczuk.

FAbianfot. J. Kowacic

W sobotę 25 stycznia reprezentanci Polski wystartują na Enea Mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskim we Wrocławiu. Następnie czekają ich kolejne zgrupowania. "Znów odbędzie się to dwutorowo - obie czwórki kobiet oraz dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn polecą do Livingo, a reszta będzie trenowała na wodzie w Lago Azul" - mówi Gryczuk.

Dokładne kadry na oba zgrupowania - we Włoszech i Portugalii (początek 2 lutego) - podamy po Enea Mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskim. 

Tegoroczne przygotowania do sezonu potrwają do kwietnia. "Później tak naprawdę czekają nas jeszcze dwa zgrupowania w Lago Azul. Wyjątkiem będą zawodnicy z wioseł krótkich, którzy wrócą wcześniej i będą przygotowywać się w Wałczu. Tak zdecydował trener. Pozostali do 5 kwietnia będą w Portugalii, a stamtąd przeniosą się prosto do Sabaudi na pierwszy Puchar Świata" - zakończył dyrektor Gryczuk.

Zobacz także

Uzupełniona kadra seniorów na lipcowe zgrupowania
08 lip 2020
Podajemy powołania do kadry wagi otwartej kobiet oraz wagi lekkiej mężczyzn na najbliższe zgrupowanie w COS OPO Wałcz (12.07-1.08.2020). Kadra wioseł długich mężczyzn od poniedziałku trenuje w Wałczu, natomiast zawodniczki wagi lekkiej i ...

Pierwsze regaty po pandemii. Rekordowy czas Natana Węgrzyckiego-Szymczyka
05 lip 2020
W sobotę 4 lipca na Jeziorze Maltańskim w Poznaniu odbyły się Centralne Regaty Młodzików i Międzynarodowe Masters. Zgodnie z zalecaniami w zawodach mogło wziąć udział maksymalnie 150 uczestników. Gościnnie wystąpił też Natan Węgrzyck...

Wałcz i Zakopane - plan kadrowiczów na lipiec
04 lip 2020
Reprezentacja polskich wioślarzy przygotowuje się do pierwszych startów w sezonie (czekamy m.in. na decyzję w sprawie ME w Poznaniu). W lipcu część kadry seniorów będzie trenować w Wałczu, a pozostałych czekają treningi w Zakopanem. >...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

13-16.08Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

13-16.08
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08
Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09
ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody