Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Ergo2

Zakończyły się zgrupowania w Livigno i Jakuszycach. W sobotę naszych reprezentantów czekają Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Nie wystartuje w nich troje kontuzjowanych zawodników.

Z kadry kobiet imprezę we Wrocławiu odpuszczą Agnieszka Kobus-Zawojska i Maria Wierzbowska. "Według lekarzy obie mają drobne kontuzje, wolimy dmuchać na zimne i odpuszczamy, żeby nie skutkowało to jakimś większym urazem" - wyjaśnia Bogusław Gryczuk, dyrektor sportowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Na drobny uraz narzeka także Fabian Barański. "Tak samo jak w przypadku obu kobiet, tu też trener nie chce, żeby Fabian się nadwyrężał, bo ściganie się na ergowiosłach to przecież rywalizacja. Mamy rok olimpijski, więc trzeba się oszczędzać" - dodaje dyrektor Gryczuk.

Większość kadry od początku roku przebywała w Jakuszycach. Natomiast mistrzowie świata, czyli czwórka bez sternika, oraz dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet trenowali we włoskim Livigno. "Mam zapewnienie, że z długich wioseł mężczyzn wszyscy są zdrowi. Oprócz wymienionej wcześniej trójki, nie ma większych problemów" - zapewnia dyrektor Gryczuk.

FAbianfot. J. Kowacic

W sobotę 25 stycznia reprezentanci Polski wystartują na Enea Mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskim we Wrocławiu. Następnie czekają ich kolejne zgrupowania. "Znów odbędzie się to dwutorowo - obie czwórki kobiet oraz dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn polecą do Livingo, a reszta będzie trenowała na wodzie w Lago Azul" - mówi Gryczuk.

Dokładne kadry na oba zgrupowania - we Włoszech i Portugalii (początek 2 lutego) - podamy po Enea Mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskim. 

Tegoroczne przygotowania do sezonu potrwają do kwietnia. "Później tak naprawdę czekają nas jeszcze dwa zgrupowania w Lago Azul. Wyjątkiem będą zawodnicy z wioseł krótkich, którzy wrócą wcześniej i będą przygotowywać się w Wałczu. Tak zdecydował trener. Pozostali do 5 kwietnia będą w Portugalii, a stamtąd przeniosą się prosto do Sabaudi na pierwszy Puchar Świata" - zakończył dyrektor Gryczuk.

Zobacz także

Mirosław Ziętarski: mistrzostwa Polski? Udało się wygrać przy okazji
15 lut 2020
Mirosław Ziętarski okazał się najlepszy podczas Enea Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim. "Chciałem zrobić życiówkę i poprawiłem się o ponad 4 sekundy" - powiedział zawodnik AZS UMK Toruń w rozmowie z Polską Agencją Prasową. ...

Analiza XXIX mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim
11 lut 2020
Tegoroczne Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim we Wrocławiu rozegrano już po raz dwudziesty dziewiąty, a wydaje się, że to tak niedawno rozgrywane były pierwsze. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową analizą MP na ergo...

Mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim w Paryżu - wyniki Polaków
10 lut 2020
W weekend w Paryżu miały miejsce mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim. Mistrzynią świata w kategorii wagi lekkiej do lat 23 została Klaudia Pankratiew, a brązowy medal w kategorii wagi lekkiej mężczyzn w biegu na 500 m wywalczył Mi...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14.03XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

14.03
XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04
Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody