Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Ergo2

Zakończyły się zgrupowania w Livigno i Jakuszycach. W sobotę naszych reprezentantów czekają Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Nie wystartuje w nich troje kontuzjowanych zawodników.

Z kadry kobiet imprezę we Wrocławiu odpuszczą Agnieszka Kobus-Zawojska i Maria Wierzbowska. "Według lekarzy obie mają drobne kontuzje, wolimy dmuchać na zimne i odpuszczamy, żeby nie skutkowało to jakimś większym urazem" - wyjaśnia Bogusław Gryczuk, dyrektor sportowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Na drobny uraz narzeka także Fabian Barański. "Tak samo jak w przypadku obu kobiet, tu też trener nie chce, żeby Fabian się nadwyrężał, bo ściganie się na ergowiosłach to przecież rywalizacja. Mamy rok olimpijski, więc trzeba się oszczędzać" - dodaje dyrektor Gryczuk.

Większość kadry od początku roku przebywała w Jakuszycach. Natomiast mistrzowie świata, czyli czwórka bez sternika, oraz dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet trenowali we włoskim Livigno. "Mam zapewnienie, że z długich wioseł mężczyzn wszyscy są zdrowi. Oprócz wymienionej wcześniej trójki, nie ma większych problemów" - zapewnia dyrektor Gryczuk.

FAbianfot. J. Kowacic

W sobotę 25 stycznia reprezentanci Polski wystartują na Enea Mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskim we Wrocławiu. Następnie czekają ich kolejne zgrupowania. "Znów odbędzie się to dwutorowo - obie czwórki kobiet oraz dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn polecą do Livingo, a reszta będzie trenowała na wodzie w Lago Azul" - mówi Gryczuk.

Dokładne kadry na oba zgrupowania - we Włoszech i Portugalii (początek 2 lutego) - podamy po Enea Mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskim. 

Tegoroczne przygotowania do sezonu potrwają do kwietnia. "Później tak naprawdę czekają nas jeszcze dwa zgrupowania w Lago Azul. Wyjątkiem będą zawodnicy z wioseł krótkich, którzy wrócą wcześniej i będą przygotowywać się w Wałczu. Tak zdecydował trener. Pozostali do 5 kwietnia będą w Portugalii, a stamtąd przeniosą się prosto do Sabaudi na pierwszy Puchar Świata" - zakończył dyrektor Gryczuk.

Zobacz także

Co z mistrzostwami Europy w Poznaniu? "Kolejny krok w ocenie tej sytuacji we wtorek"
27 mar 2020
W czwartek 26 marca Europejska Rada Wioślarska (ERB) i zespół ds. Wydarzeń FISA spotkali sie na telekonferencji. Omawiane były problemy związane z pandemią koronawirusa (Covid-19). Wiadomo już, że przełożone zostały zaplanowane na 30-31 ...

Adam Korol: pierwotny termin igrzysk był nierealny
26 mar 2020
We wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Komitet Organizacyjny Tokio 2020 przełożyli igrzyska na 2021 rok. "To mądra decyzja. Jedyna w tym wypadku, która miała sens" - powiedział Adam Korol w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim". "Dla mni...

Igrzyska olimpijskie w Tokio przełożone na 2021 roku!
24 mar 2020
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) przystał na prośbę premiera Japonii Shinzo Abe i przełożył igrzyska olimpijskie oraz igrzyska paraolimpijskie w Tokio na 2021 rok.  Z powodu pandemii koronawirusa sytuacja jest dynamiczna. Jeszcze...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody