Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

LINZ M4

Marcin Brzeziński z WTW Warszawa wygrał plebiscyt na najlepszego sportowca Warszawy w 2019 roku. "To wielki zaszczyt, że mogę reprezentować siebie i całe wioślarstwo" - powiedział mistrz świata z Linzu.

>>>ZOBACZ WYSTĄPIENIE MARCINA BRZEZIŃSKIEGO PO ODEBRANIU NAGRODY<<<

Marcin Brzeziński to członek czwórki bez sternika, która zdobyła złoty medal na ostatnich mistrzostwach świata. "Dziękuję za to wspaniałe wyróżnienie. To wielki zaszczyt, że mogę reprezentować siebie i całe wioślarstwo, bo zobaczyliśmy całe podium złożone z wioślarzy" - powiedział zawodnik odbierając nagrodę.

Drugie miejsce zajęła Agnieszka Kobus-Zawojska z AZS AWF Warszawa, a na trzecim miejscu uplasowali się Dominik Czaja i Szymon Pośnik, także z AZS AWF Warszawa. Z kolei trenerem roku został Adam Skwarski z tego samego klubu.

"To był świetny rok dla nas, wioślarzy. Oby ten był jeszcze lepszy, żebyśmy mogli spotkać się za rok na tym plebiscycie. Chcemy, jako sportowcy, dostarczyć wszystkim wielu radości i uśmiechu. Chcemy, żebyśmy na regatach międzynarodowych słuchali jak najwięcej Mazurka Dąbrowskiego" - dodał Marcin Brzeziński.

Wyboru dokonała kapituła plebiscytu, w skład której weszli: przewodniczy Tomasz Majewski, Dorota Idzi, Otylia Jędrzejczak, Robert Korzeniowski, Erwina Ryś-Ferens, Teresa Sukniewicz-Kleiber, Andrzej Supron i Ryszard Szurkowski. Te doskonałe grono najwyżej oceniło osiągnięcia wioślarzy za poprzedni rok.

>>>ZOBACZ DZIESIĄTKĘ NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW WARSZAWY 2019 ROKU<<<

Zobacz także

Co z mistrzostwami Europy w Poznaniu? "Kolejny krok w ocenie tej sytuacji we wtorek"
27 mar 2020
W czwartek 26 marca Europejska Rada Wioślarska (ERB) i zespół ds. Wydarzeń FISA spotkali sie na telekonferencji. Omawiane były problemy związane z pandemią koronawirusa (Covid-19). Wiadomo już, że przełożone zostały zaplanowane na 30-31 ...

Adam Korol: pierwotny termin igrzysk był nierealny
26 mar 2020
We wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Komitet Organizacyjny Tokio 2020 przełożyli igrzyska na 2021 rok. "To mądra decyzja. Jedyna w tym wypadku, która miała sens" - powiedział Adam Korol w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim". "Dla mni...

Igrzyska olimpijskie w Tokio przełożone na 2021 roku!
24 mar 2020
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) przystał na prośbę premiera Japonii Shinzo Abe i przełożył igrzyska olimpijskie oraz igrzyska paraolimpijskie w Tokio na 2021 rok.  Z powodu pandemii koronawirusa sytuacja jest dynamiczna. Jeszcze...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody