Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

LINZ M4

Marcin Brzeziński z WTW Warszawa wygrał plebiscyt na najlepszego sportowca Warszawy w 2019 roku. "To wielki zaszczyt, że mogę reprezentować siebie i całe wioślarstwo" - powiedział mistrz świata z Linzu.

>>>ZOBACZ WYSTĄPIENIE MARCINA BRZEZIŃSKIEGO PO ODEBRANIU NAGRODY<<<

Marcin Brzeziński to członek czwórki bez sternika, która zdobyła złoty medal na ostatnich mistrzostwach świata. "Dziękuję za to wspaniałe wyróżnienie. To wielki zaszczyt, że mogę reprezentować siebie i całe wioślarstwo, bo zobaczyliśmy całe podium złożone z wioślarzy" - powiedział zawodnik odbierając nagrodę.

Drugie miejsce zajęła Agnieszka Kobus-Zawojska z AZS AWF Warszawa, a na trzecim miejscu uplasowali się Dominik Czaja i Szymon Pośnik, także z AZS AWF Warszawa. Z kolei trenerem roku został Adam Skwarski z tego samego klubu.

"To był świetny rok dla nas, wioślarzy. Oby ten był jeszcze lepszy, żebyśmy mogli spotkać się za rok na tym plebiscycie. Chcemy, jako sportowcy, dostarczyć wszystkim wielu radości i uśmiechu. Chcemy, żebyśmy na regatach międzynarodowych słuchali jak najwięcej Mazurka Dąbrowskiego" - dodał Marcin Brzeziński.

Wyboru dokonała kapituła plebiscytu, w skład której weszli: przewodniczy Tomasz Majewski, Dorota Idzi, Otylia Jędrzejczak, Robert Korzeniowski, Erwina Ryś-Ferens, Teresa Sukniewicz-Kleiber, Andrzej Supron i Ryszard Szurkowski. Te doskonałe grono najwyżej oceniło osiągnięcia wioślarzy za poprzedni rok.

>>>ZOBACZ DZIESIĄTKĘ NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW WARSZAWY 2019 ROKU<<<

Zobacz także

Do 15 czerwca ostateczna decyzja dotycząca Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Duisburgu
03 cze 2020
Europejska Rada Wioślarska (ERB) z Ryszardem Stadniukiem na czele oraz Komitet Organizacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Duisburgu monitorują sytuację związaną z pandemią wirusa COVID-19 i do 15 czerwca podejmą ostateczną decyzję czy...

Barwy wioseł - piękna wioślarska tradycja
02 cze 2020
Marcin Woźniak, masters z KW-04 Poznań, podjął się bardzo trudnego zadania zebrania informacji o barwach wioseł obecnych i już nieistniejących klubów. Jeśli ktoś ma wiedzę na temat barw klubowych, do których nasz kolega nie dotarł, pros...

Powołania na czerwcowe zgrupowania seniorów, młodzieżowców i juniorów w Wałczu
01 cze 2020
W czerwcu odbędą się kolejne zgrupowania wioślarzy w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Tym razem trenować będzie nie tylko kadra seniorów, ale także młodzieżowcy i juniorzy. >>>PODSUMOWANIE MAJOWEGO ZGRUPOWANIA SENIORÓW<&l...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

2-3.10Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

2-3.10
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06
Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10
Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody