Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

LINZ M4

Marcin Brzeziński z WTW Warszawa wygrał plebiscyt na najlepszego sportowca Warszawy w 2019 roku. "To wielki zaszczyt, że mogę reprezentować siebie i całe wioślarstwo" - powiedział mistrz świata z Linzu.

>>>ZOBACZ WYSTĄPIENIE MARCINA BRZEZIŃSKIEGO PO ODEBRANIU NAGRODY<<<

Marcin Brzeziński to członek czwórki bez sternika, która zdobyła złoty medal na ostatnich mistrzostwach świata. "Dziękuję za to wspaniałe wyróżnienie. To wielki zaszczyt, że mogę reprezentować siebie i całe wioślarstwo, bo zobaczyliśmy całe podium złożone z wioślarzy" - powiedział zawodnik odbierając nagrodę.

Drugie miejsce zajęła Agnieszka Kobus-Zawojska z AZS AWF Warszawa, a na trzecim miejscu uplasowali się Dominik Czaja i Szymon Pośnik, także z AZS AWF Warszawa. Z kolei trenerem roku został Adam Skwarski z tego samego klubu.

"To był świetny rok dla nas, wioślarzy. Oby ten był jeszcze lepszy, żebyśmy mogli spotkać się za rok na tym plebiscycie. Chcemy, jako sportowcy, dostarczyć wszystkim wielu radości i uśmiechu. Chcemy, żebyśmy na regatach międzynarodowych słuchali jak najwięcej Mazurka Dąbrowskiego" - dodał Marcin Brzeziński.

Wyboru dokonała kapituła plebiscytu, w skład której weszli: przewodniczy Tomasz Majewski, Dorota Idzi, Otylia Jędrzejczak, Robert Korzeniowski, Erwina Ryś-Ferens, Teresa Sukniewicz-Kleiber, Andrzej Supron i Ryszard Szurkowski. Te doskonałe grono najwyżej oceniło osiągnięcia wioślarzy za poprzedni rok.

>>>ZOBACZ DZIESIĄTKĘ NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW WARSZAWY 2019 ROKU<<<

Zobacz także

Ostatnia faza przygotowań do ME. Powołania seniorów na zgrupowanie w COS OPO Wałcz
17 wrz 2020
W weekend 19-20 września reprezentanci Polski będą rywalizowali w barwach klubowych w ENEA Mistrzostwach Polski Seniorów, natomiast po zakończeniu regat przeniosą się na zgrupowanie do Wałcza. Większość kadry seniorów przeniesie się z P...

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów w Belgradzie
16 wrz 2020
26 i 27 września w Belgradzie będą miały miejsce Mistrzostwa Europy Juniorów. Polskę reprezentować będzie dziewięć osad. Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) podaje, że do regat zgłosiło się 426 zawodników z 27 krajów. Polsk?...

Zmarł Janisław Muszyński
14 wrz 2020
Z przykrością informujemy, że w dniu 10 września 2020 w wieku 78 lat zmarł Janisław Muszyński, były członek zarządu PZTW i wojewoda wrocławski.  Urodził się 9 października 1942 w Kaliszu, gdzie stawiał pierwsze kroki wioślarskie...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

19-20.09ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów
Poznań
25.09Maraton Ósemek Toruń-Bydgoszcz
Toruń-Bydgoszcz
26.09Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz

19-20.09
ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów
Poznań
25.09
Maraton Ósemek Toruń-Bydgoszcz
Toruń-Bydgoszcz
26.09
Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz

Zobacz wszystkie zawody