Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

LINZ M4

Marcin Brzeziński z WTW Warszawa wygrał plebiscyt na najlepszego sportowca Warszawy w 2019 roku. "To wielki zaszczyt, że mogę reprezentować siebie i całe wioślarstwo" - powiedział mistrz świata z Linzu.

>>>ZOBACZ WYSTĄPIENIE MARCINA BRZEZIŃSKIEGO PO ODEBRANIU NAGRODY<<<

Marcin Brzeziński to członek czwórki bez sternika, która zdobyła złoty medal na ostatnich mistrzostwach świata. "Dziękuję za to wspaniałe wyróżnienie. To wielki zaszczyt, że mogę reprezentować siebie i całe wioślarstwo, bo zobaczyliśmy całe podium złożone z wioślarzy" - powiedział zawodnik odbierając nagrodę.

Drugie miejsce zajęła Agnieszka Kobus-Zawojska z AZS AWF Warszawa, a na trzecim miejscu uplasowali się Dominik Czaja i Szymon Pośnik, także z AZS AWF Warszawa. Z kolei trenerem roku został Adam Skwarski z tego samego klubu.

"To był świetny rok dla nas, wioślarzy. Oby ten był jeszcze lepszy, żebyśmy mogli spotkać się za rok na tym plebiscycie. Chcemy, jako sportowcy, dostarczyć wszystkim wielu radości i uśmiechu. Chcemy, żebyśmy na regatach międzynarodowych słuchali jak najwięcej Mazurka Dąbrowskiego" - dodał Marcin Brzeziński.

Wyboru dokonała kapituła plebiscytu, w skład której weszli: przewodniczy Tomasz Majewski, Dorota Idzi, Otylia Jędrzejczak, Robert Korzeniowski, Erwina Ryś-Ferens, Teresa Sukniewicz-Kleiber, Andrzej Supron i Ryszard Szurkowski. Te doskonałe grono najwyżej oceniło osiągnięcia wioślarzy za poprzedni rok.

>>>ZOBACZ DZIESIĄTKĘ NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW WARSZAWY 2019 ROKU<<<

Zobacz także

Mirosław Ziętarski: mistrzostwa Polski? Udało się wygrać przy okazji
15 lut 2020
Mirosław Ziętarski okazał się najlepszy podczas Enea Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim. "Chciałem zrobić życiówkę i poprawiłem się o ponad 4 sekundy" - powiedział zawodnik AZS UMK Toruń w rozmowie z Polską Agencją Prasową. ...

Analiza XXIX mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim
11 lut 2020
Tegoroczne Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim we Wrocławiu rozegrano już po raz dwudziesty dziewiąty, a wydaje się, że to tak niedawno rozgrywane były pierwsze. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową analizą MP na ergo...

Mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim w Paryżu - wyniki Polaków
10 lut 2020
W weekend w Paryżu miały miejsce mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim. Mistrzynią świata w kategorii wagi lekkiej do lat 23 została Klaudia Pankratiew, a brązowy medal w kategorii wagi lekkiej mężczyzn w biegu na 500 m wywalczył Mi...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14.03XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

14.03
XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04
Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody