Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

MP Ergowiosła

Tegoroczne Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim we Wrocławiu rozegrano już po raz dwudziesty dziewiąty, a wydaje się, że to tak niedawno rozgrywane były pierwsze. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową analizą MP na ergometrze wioślarskim.

>>>WSZYSCY MEDALIŚCI ENEA MISTRZOSTW POLSKI NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM<<<

Pierwsze Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim odbyły się w 1992 roku w Hali Ludowej we Wrocławiu. Powołane i zorganizowane zostały przez grupę wrocławskich "zapaleńców" wioślarskich skupionych wokół trenera głównego AZS - Politechniki Wrocław - Mariana Pawlaka. Miały one wówczas duży rozmach. Ubarwiane były dodatkowo programem artystycznym oraz wieczornym okolicznościowym spotkaniem wioślarskich pokoleń.

Przez pierwsze cztery lata, zgodnie z koncepcją przyjętą przez amerykańskiego producenta ergometrów - firmę Concept2, rozgrywane były na dystansie 2500m, a od 1996 roku na 2000m. Tylko czterokrotnie odbyły się poza Wrocławiem. W 1995 roku w Brzegu Dolnym, w 2015 w Szczecinie, w 2017 w Jelczu-Laskowicach i w ubiegłym roku w Tarnobrzegu.

Przeniesienie Mistrzostw Polski na ergometrze w 2015 roku do Szczecina było powiązane z rozgrywanymi w Polsce Mistrzostwami Europy na ergometrach wioślarskich, a w 2017 roku do podwrocławskiej miejscowości Jelcz-Laskowice z próbą generalną przed rozgrywanymi na terenie Wrocławia w lipcu tego roku Światowymi Igrzyskami w 31 sportach nieolimpijskich World Games, do których po raz pierwszy włączono rywalizację na ergometrach wioślarskich jako dyscyplinę dodatkową.

W tegorocznych Mistrzostwach Polski obok zawodników grupy para-wioślarstwa i amatorów wystartowało 287 juniorów i seniorów w ośmiu grupach z podziałem na wiek, płeć i wagę. Tym samym było to 9 zawodniczek i zawodników więcej niż w roku ubiegłym.

>>>PRZECZYTAJCIE CAŁĄ ANALIZĘ XXIX MISTRZOSTW POLSKI NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM<<<

Zobacz także

Co z mistrzostwami Europy w Poznaniu? "Kolejny krok w ocenie tej sytuacji we wtorek"
27 mar 2020
W czwartek 26 marca Europejska Rada Wioślarska (ERB) i zespół ds. Wydarzeń FISA spotkali sie na telekonferencji. Omawiane były problemy związane z pandemią koronawirusa (Covid-19). Wiadomo już, że przełożone zostały zaplanowane na 30-31 ...

Adam Korol: pierwotny termin igrzysk był nierealny
26 mar 2020
We wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Komitet Organizacyjny Tokio 2020 przełożyli igrzyska na 2021 rok. "To mądra decyzja. Jedyna w tym wypadku, która miała sens" - powiedział Adam Korol w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim". "Dla mni...

Igrzyska olimpijskie w Tokio przełożone na 2021 roku!
24 mar 2020
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) przystał na prośbę premiera Japonii Shinzo Abe i przełożył igrzyska olimpijskie oraz igrzyska paraolimpijskie w Tokio na 2021 rok.  Z powodu pandemii koronawirusa sytuacja jest dynamiczna. Jeszcze...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody