Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

MP Ergowiosła

Tegoroczne Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim we Wrocławiu rozegrano już po raz dwudziesty dziewiąty, a wydaje się, że to tak niedawno rozgrywane były pierwsze. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową analizą MP na ergometrze wioślarskim.

>>>WSZYSCY MEDALIŚCI ENEA MISTRZOSTW POLSKI NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM<<<

Pierwsze Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim odbyły się w 1992 roku w Hali Ludowej we Wrocławiu. Powołane i zorganizowane zostały przez grupę wrocławskich "zapaleńców" wioślarskich skupionych wokół trenera głównego AZS - Politechniki Wrocław - Mariana Pawlaka. Miały one wówczas duży rozmach. Ubarwiane były dodatkowo programem artystycznym oraz wieczornym okolicznościowym spotkaniem wioślarskich pokoleń.

Przez pierwsze cztery lata, zgodnie z koncepcją przyjętą przez amerykańskiego producenta ergometrów - firmę Concept2, rozgrywane były na dystansie 2500m, a od 1996 roku na 2000m. Tylko czterokrotnie odbyły się poza Wrocławiem. W 1995 roku w Brzegu Dolnym, w 2015 w Szczecinie, w 2017 w Jelczu-Laskowicach i w ubiegłym roku w Tarnobrzegu.

Przeniesienie Mistrzostw Polski na ergometrze w 2015 roku do Szczecina było powiązane z rozgrywanymi w Polsce Mistrzostwami Europy na ergometrach wioślarskich, a w 2017 roku do podwrocławskiej miejscowości Jelcz-Laskowice z próbą generalną przed rozgrywanymi na terenie Wrocławia w lipcu tego roku Światowymi Igrzyskami w 31 sportach nieolimpijskich World Games, do których po raz pierwszy włączono rywalizację na ergometrach wioślarskich jako dyscyplinę dodatkową.

W tegorocznych Mistrzostwach Polski obok zawodników grupy para-wioślarstwa i amatorów wystartowało 287 juniorów i seniorów w ośmiu grupach z podziałem na wiek, płeć i wagę. Tym samym było to 9 zawodniczek i zawodników więcej niż w roku ubiegłym.

>>>PRZECZYTAJCIE CAŁĄ ANALIZĘ XXIX MISTRZOSTW POLSKI NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM<<<

Zobacz także

Do 15 czerwca ostateczna decyzja dotycząca Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Duisburgu
03 cze 2020
Europejska Rada Wioślarska (ERB) z Ryszardem Stadniukiem na czele oraz Komitet Organizacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Duisburgu monitorują sytuację związaną z pandemią wirusa COVID-19 i do 15 czerwca podejmą ostateczną decyzję czy...

Barwy wioseł - piękna wioślarska tradycja
02 cze 2020
Marcin Woźniak, masters z KW-04 Poznań, podjął się bardzo trudnego zadania zebrania informacji o barwach wioseł obecnych i już nieistniejących klubów. Jeśli ktoś ma wiedzę na temat barw klubowych, do których nasz kolega nie dotarł, pros...

Powołania na czerwcowe zgrupowania seniorów, młodzieżowców i juniorów w Wałczu
01 cze 2020
W czerwcu odbędą się kolejne zgrupowania wioślarzy w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Tym razem trenować będzie nie tylko kadra seniorów, ale także młodzieżowcy i juniorzy. >>>PODSUMOWANIE MAJOWEGO ZGRUPOWANIA SENIORÓW<&l...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

2-3.10Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

2-3.10
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06
Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10
Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody