Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

MP Ergowiosła

Tegoroczne Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim we Wrocławiu rozegrano już po raz dwudziesty dziewiąty, a wydaje się, że to tak niedawno rozgrywane były pierwsze. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową analizą MP na ergometrze wioślarskim.

>>>WSZYSCY MEDALIŚCI ENEA MISTRZOSTW POLSKI NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM<<<

Pierwsze Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim odbyły się w 1992 roku w Hali Ludowej we Wrocławiu. Powołane i zorganizowane zostały przez grupę wrocławskich "zapaleńców" wioślarskich skupionych wokół trenera głównego AZS - Politechniki Wrocław - Mariana Pawlaka. Miały one wówczas duży rozmach. Ubarwiane były dodatkowo programem artystycznym oraz wieczornym okolicznościowym spotkaniem wioślarskich pokoleń.

Przez pierwsze cztery lata, zgodnie z koncepcją przyjętą przez amerykańskiego producenta ergometrów - firmę Concept2, rozgrywane były na dystansie 2500m, a od 1996 roku na 2000m. Tylko czterokrotnie odbyły się poza Wrocławiem. W 1995 roku w Brzegu Dolnym, w 2015 w Szczecinie, w 2017 w Jelczu-Laskowicach i w ubiegłym roku w Tarnobrzegu.

Przeniesienie Mistrzostw Polski na ergometrze w 2015 roku do Szczecina było powiązane z rozgrywanymi w Polsce Mistrzostwami Europy na ergometrach wioślarskich, a w 2017 roku do podwrocławskiej miejscowości Jelcz-Laskowice z próbą generalną przed rozgrywanymi na terenie Wrocławia w lipcu tego roku Światowymi Igrzyskami w 31 sportach nieolimpijskich World Games, do których po raz pierwszy włączono rywalizację na ergometrach wioślarskich jako dyscyplinę dodatkową.

W tegorocznych Mistrzostwach Polski obok zawodników grupy para-wioślarstwa i amatorów wystartowało 287 juniorów i seniorów w ośmiu grupach z podziałem na wiek, płeć i wagę. Tym samym było to 9 zawodniczek i zawodników więcej niż w roku ubiegłym.

>>>PRZECZYTAJCIE CAŁĄ ANALIZĘ XXIX MISTRZOSTW POLSKI NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM<<<

Zobacz także

Ostatnia faza przygotowań do ME. Powołania seniorów na zgrupowanie w COS OPO Wałcz
17 wrz 2020
W weekend 19-20 września reprezentanci Polski będą rywalizowali w barwach klubowych w ENEA Mistrzostwach Polski Seniorów, natomiast po zakończeniu regat przeniosą się na zgrupowanie do Wałcza. Większość kadry seniorów przeniesie się z P...

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów w Belgradzie
16 wrz 2020
26 i 27 września w Belgradzie będą miały miejsce Mistrzostwa Europy Juniorów. Polskę reprezentować będzie dziewięć osad. Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) podaje, że do regat zgłosiło się 426 zawodników z 27 krajów. Polsk?...

Zmarł Janisław Muszyński
14 wrz 2020
Z przykrością informujemy, że w dniu 10 września 2020 w wieku 78 lat zmarł Janisław Muszyński, były członek zarządu PZTW i wojewoda wrocławski.  Urodził się 9 października 1942 w Kaliszu, gdzie stawiał pierwsze kroki wioślarskie...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

19-20.09ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów
Poznań
25.09Maraton Ósemek Toruń-Bydgoszcz
Toruń-Bydgoszcz
26.09Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz

19-20.09
ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów
Poznań
25.09
Maraton Ósemek Toruń-Bydgoszcz
Toruń-Bydgoszcz
26.09
Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz

Zobacz wszystkie zawody