Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

World Rowing

We wtorek Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) uczestniczyła w konferencji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Tematem przewodnim były kwalifikacje olimpijskie.

W ostatnim tygodniu FISA odwołała wszystkie Puchary Świata, a także inne imprezy wioślarskie, w tym regaty kwalifikacyjne do IO. Polskie osady miały walczyć o przepustki do Tokio w Finałowych Regatach Kwalifikacyjnych w Lucernie.

Wciąż nie wiadomo jakie dokładnie będą zasady kwalifikacji. "Jesteśmy w codziennym kontakcie z MKOl-em i mamy nadzieję na jak najszybsze wprowadzenie zmian w zasadach kwalifikacji olimpijskich" - czytamy w oświadczeniu FISA.

MKOl także zajął oficjalne stanowisko i zapewnił, że na początku kwietnia poznamy dokładne zasady kwalifikacji we wszystkich dyscyplinach. "Dotychczas kwalifikacje uzyskało 57 procent uczestników. Jeśli chodzi o pozostałe 43 procent, MKOl będzie współpracował z międzynarodowymi federacjami, aby dostosować systemy kwalifikacji do Tokio 2020" - napisano.

Z oświadczenia MKOl wynika, że władze komitetu na razie nie myślą o odwołaniu bądź przełożeniu igrzysk. "Na więcej niż cztery miesiące przed igrzyskami nie są potrzebne żadne drastyczne decyzje. Jakiekolwiek spekulacje na tym etapie są bezproduktywne. MKOl zachęca wszystkich sportowców, aby kontynuowali przygotowania do Tokio 2020 najlepiej jak potrafią" - zaznaczono.

>>>CAŁE OŚWIADCZENIE FISA (w języku angielskim)<<<

Zobacz także

Plany od trenerów. Treningi indywidualne wioślarzy do końca maja
02 kwi 2020
Z powodu pandemii koronawirusa, przez najbliższe dwa miesiące nasi wioślarze będą przygotowywać się indywidualnie. "Każdy trener opracował swoim zawodnikom lub zawodniczkom szczegółowe plany" - wyjaśnia Bogusław Gryczuk, dyrektor sportow...

Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu przełożone
31 mar 2020
Europejska Rada Wioślarska (ERB), Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i Komitet Organizacyjny zdecydowali o przełożeniu Mistrzostw Europy Seniorów, które miały się odbyć w dniach 5-7 czerwca w Poznaniu. Badana jest możliwość przep...

Znamy nowy termin igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio
30 mar 2020
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował, że igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku, zaś igrzyska paraolimpijskie rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają do 5 września. Zawody wioślarsk...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów odwołane
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów odwołane
Poznań

Zobacz wszystkie zawody