Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

World Rowing

We wtorek Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) uczestniczyła w konferencji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Tematem przewodnim były kwalifikacje olimpijskie.

W ostatnim tygodniu FISA odwołała wszystkie Puchary Świata, a także inne imprezy wioślarskie, w tym regaty kwalifikacyjne do IO. Polskie osady miały walczyć o przepustki do Tokio w Finałowych Regatach Kwalifikacyjnych w Lucernie.

Wciąż nie wiadomo jakie dokładnie będą zasady kwalifikacji. "Jesteśmy w codziennym kontakcie z MKOl-em i mamy nadzieję na jak najszybsze wprowadzenie zmian w zasadach kwalifikacji olimpijskich" - czytamy w oświadczeniu FISA.

MKOl także zajął oficjalne stanowisko i zapewnił, że na początku kwietnia poznamy dokładne zasady kwalifikacji we wszystkich dyscyplinach. "Dotychczas kwalifikacje uzyskało 57 procent uczestników. Jeśli chodzi o pozostałe 43 procent, MKOl będzie współpracował z międzynarodowymi federacjami, aby dostosować systemy kwalifikacji do Tokio 2020" - napisano.

Z oświadczenia MKOl wynika, że władze komitetu na razie nie myślą o odwołaniu bądź przełożeniu igrzysk. "Na więcej niż cztery miesiące przed igrzyskami nie są potrzebne żadne drastyczne decyzje. Jakiekolwiek spekulacje na tym etapie są bezproduktywne. MKOl zachęca wszystkich sportowców, aby kontynuowali przygotowania do Tokio 2020 najlepiej jak potrafią" - zaznaczono.

>>>CAŁE OŚWIADCZENIE FISA (w języku angielskim)<<<

Zobacz także

Jest ostateczna decyzja w sprawie Mistrzostw Europy Seniorów w Poznaniu!
11 sie 2020
Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu, które zostały przełożone z czerwca na październik, odbędą się w tym terminie – poinformowano na briefingu w Poznaniu, w którym udział wziął m.in. Ryszard Stadniuk, prezes Polskiego Związku Towar...

Cztery lata od złota i brązu igrzysk w Rio de Janeiro [wideo na TVPSPORT.PL]
11 sie 2020
11 sierpnia 2016 roku na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro miały miejsce finały w konkurencjach wioślarskich. Polska wywalczyła dwa medale - złoto i brąz. Przeżyjmy to jeszcze raz dzięki TVP Sport, naszemu patronowi medialnemu.  ...

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: srebro i brąz w Mediolanie (2003)
08 sie 2020
W naszym cyklu "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata" czas na 2003 rok i regaty w Mediolanie. Trzecie srebro z rzędu wywalczyli Robert Sycz i Tomasz Kucharski w dwójkach podwójnych wagi lekkiej mężczyzn, a brąz zawisł na szyjach A...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

13-16.08Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(ENEA Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

13-16.08
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(ENEA Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08
Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09
ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody