Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

DUISBUR

Europejska Rada Wioślarska (ERB) z Ryszardem Stadniukiem na czele oraz Komitet Organizacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Duisburgu monitorują sytuację związaną z pandemią wirusa COVID-19 i do 15 czerwca podejmą ostateczną decyzję czy regaty odbędą się w wyznaczonym terminie, czyli 5 i 6 września 2020 roku.

ERB i komitet organizacyjny dokładają wszelkich starań, aby zapewnić zawodnikom możliwość rywalizacji, dlatego konieczna jest ochrona zdrowia i zmniejszenie poziomu ryzyka dla wszystkich uczestników.

ERB i komitet organizacyjny zapewniają, że będą postępować zgodnie ze wskazówkami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i władzami lokalnymi w sferze organizacji wydarzeń sportowych.

Wdrażane są plany, które zapewnią jak najmniejsze ryzyko zakażenia podczas regat. W związku z dodatkowymi środkami zapobiegawczymi, poniesione zostaną dodatkowe koszty. ERB i komitet organizacyjny rozważają pobranie "opłaty akredytacyjnej" w wysokości 20 euro od uczestnika, w celu pokrycia niektórych dodatkowych kosztów związanych z bezpieczeństwem.

ERB i komitet organizacyjny zobowiązują się do wprowadzenia zalecanych środków bezpieczeństwa, ale jednocześnie zaznaczają, że ważne jest, aby wszyscy uczestnicy imprezy ponosili indywidualną odpowiedzialność. Od każdej federacji członkowskiej wymagane będzie podpisanie formularza, który potwierdzi, że uczestnicy będą przestrzegać wytycznych oraz że wszystkie koszty (testy, kwarantanna, hospitalizacja) ponosić będzie uczestnik lub federacja.

Jednocześnie federacjom członkowskim zaleca się dokonywanie rezerwacji w hotelach za pośrednictwem systemu komitetu organizacyjnego.

>>>PEŁNE OŚWIADCZENIE NA STRONIE FISA (w języku angielskim)<<<

fot. FISA

Zobacz także

TVP Sport wspomina wioślarskie medale z igrzysk w Rio de Janeiro
13 lip 2020
W miniony weekend na antenie TVP Sport było można obejrzeć finały najważniejszych biegów wioślarskich z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Materiał wciąż jest dostępny na stronie internetowej TVP Sport.  >>>Z...

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: złoto i brąz w Kolonii (1998)
10 lip 2020
Kolejna część cyklu "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata" to regaty w Kolonii w 1998 roku i dwa medale biało-czerwonych - złoto dwójki podwójnej wagi lekkiej mężczyzn (Robert Sycz, Tomasz Kucharski) i brąz dwójki podwójnej m...

Uzupełniona kadra seniorów na lipcowe zgrupowania
08 lip 2020
Podajemy powołania do kadry wagi otwartej kobiet oraz wagi lekkiej mężczyzn na najbliższe zgrupowanie w COS OPO Wałcz (12.07-1.08.2020). Kadra wioseł długich mężczyzn od poniedziałku trenuje w Wałczu, natomiast zawodniczki wagi lekkiej i ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

13-16.08Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

13-16.08
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08
Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09
ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody