Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

WALCZ CZERWIEC

Trwa drugie zgrupowanie seniorów w COS OPO Wałcz od czasu wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce. Z kolei w poniedziałek treningi zakończyli juniorzy.

Pierwsi w Wałczu zjawili się mężczyźni z wioseł długich oraz dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet. Dla Jaclyn Stelmaszyk i Weroniki Deresz było to pierwsze zgrupowanie po powrocie z Lago Azul, bowiem wróciły z Portugalii jako ostatnie, w drugiej połowie kwietnia. 

"Spieszę Was poinformować, że z uśmiechami od ucha do ucha i mnóstwem pozytywnej energii przyjechałyśmy na zgrupowanie do COS OPO Wałcz, gdzie znów możemy wiosłować na dwójce. Przez ostatni miesiąc trenowałyśmy osobno w domach - ja w Warszawie, a Jaclyn w Toronto, więc byłyśmy bardzo stęsknione za wspólnymi treningami. Powrót do łodzi i ponowne wspólne treningi sprawiają nam mnóstwo radości, cieszymy się bardzo, że znów możemy szlifować nasz styl jazdy i doskonalić elementy techniczne" - napisała Weronika Deresz na swoim fanpage'u na Facebooku.

Po tygodniu dołączyła reszta kadry seniorów - waga otwarta kobiet, waga lekka mężczyzn i wiosła krótkie mężczyzn. W zgrupowaniu nie uczestniczy Anna Wierzbowska, która postanowiła poddać się zabiegowi. Jej miejsce zajęła Paulina Grzella.

WALCZ CZERWIEC4

fot. Facebook/Olga Michałkiewicz

"Każdy dzień mamy zaplanowany i wypełniony planem treningowym. Poranek zaczęłyśmy rozruchem o 7 rano, następnie po 11 złapałyśmy za wiosełka i ruszyłyśmy na wodę. Na koniec dnia tlen na rowerze. Takie dni potrafią być naprawdę wyczerpujące" - napisała Olga Michałkiewicz. "Wiosłujemy, pracujemy i na razie świetnie się bawimy" - dodała z kolei Agnieszka Kobus-Zawojska.

W poniedziałek zakończyło się zgrupowanie kadry juniorów, którzy przebywali w Wałczu od 13 czerwca. Z kolei zgrupowanie młodzieżowej kadry mężczyzn kończy się 25 czerwca, a młodzieżowej kadry kobiet 5 lipca.

WALCZ CZERWIEC2fot. Facebook/Agnieszka Kobus-Zawojska

Seniorzy kończą zgrupowanie w różnych terminach - wiosła długie mężczyzn 28 czerwca, dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet - 29 czerwca, wiosła krótkie mężczyzn - 30 czerwca, waga otwarta kobiet - 3 lipca, a dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn - 5 lipca. W lipcu kolejne zgrupowania - część kadry wróci do Wałcza, a część będzie trenować w Zakopanem. 

WALCZ CZERWIEC1fot. Facebook/Michał Szpakowski - wioślarz

Zobacz także

Znamy dokładną datę Warsaw Head 2021!
23 lis 2020
Organizatorzy poinformowali, że czwarta edycja Warsaw Head odbędzie się 5 czerwca 2021 roku. W tym roku trzecia edycja regat również miała odbyć się w czerwcu, jednak przełożono je z powodu pandemii koronawirusa. Ostatecznie wyścigi ósem...

Zmarł Waldemar Rogowski
21 lis 2020
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi Waldemara Rogowskiego. Waldemar Rogowski (1951-2020) był związany z Płockim Towarzystwem Wioślarskim od 1966 roku. Najpierw osiągał liczne sukcesy na arenie krajowej jako ...

Piotr Buliński: mam nadzieję, że moi zawodnicy rozwiną skrzydła w przyszłym roku
19 lis 2020
Artur Mikołajczewski i Jerzy Kowalski zajęli czwarte miejsce w tegorocznych mistrzostwach Europy w Poznaniu, natomiast na mistrzostwach Polski zdobyli srebrny medal w wadze otwartej. O krótkim sezonie, przygotowaniach do kolejnego i nadziejach na ...