Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

WALCZ LW2x

W niedzielę zgrupowanie w Wałczu zakończyli mężczyźni z wioseł długich, a w poniedziałek dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet. Na szczęście w obu grupach nie ma żadnych kłopotów zdrowotnych.

Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Michał Szpakowski, Mateusz Wilangowski (czwórka bez sternika), Bartosz Modrzyński i Łukasz Posyłajka (dwójka bez sternika) rozpoczęli zgrupowanie 7 czerwca. Dwa dni później do COS OPO Wałcz dotarły Weronika Deresz i Jaclyn Stelmaszyk.

"Nie ma żadnych kłopotów z kontuzjami, zdrowie dopisuje. Cały czas pracujemy nad techniką, ponieważ przez te dwa miesiące przerwy, od połowy marca do połowy maja, to naturalne wiosłowanie nam uciekło" - mówi Wojciech Jankowski, trener wioseł długich mężczyzn.

WALCZ M4 fot. J. Kowacic

Dla zawodników było to drugie zgrupowanie w Wałczu w ostatnim czasie. Z kolei Deresz i Stelmaszyk dopiero w drugiej połowie kwietnia wróciły z Lago Azul w Portugalii. Musiały przejść kwarantannę, dlatego trener Przemysław Abrahamczyk zdecydował, że odpuszczą wizytę w Wałczu w maju.

"Bardzo się cieszyłyśmy gdy wsiadłyśmy z powrotem do łodzi. Wiadomo, że po takiej przerwie jest trochę dopasowywania i dogrywania się, ale stopniowo wróciłyśmy do fajnego wiosłowania" - mówi Weronika Deresz.

"Ze zdrowiem wszystko w porządku, po powrocie mieliśmy serię sprawdzianów. MLS wyszło na jednym z najwyższych poziomów, jakie miałyśmy. Udało mi się osiągnąć życiowe progi, Jaclyn też miała bardzo wysokie. Miałyśmy też sprawdzian na 2000 m na ograniczonym tempie i też obie ustanowiłyśmy życiówki. Jest to bardzo fajna baza przygotowań. Mamy nadzieję, że mistrzostwa Europy się odbędą i to jest nasz cel na ten sezon" - dodała.

WALCZ LW2x 2fot. J. Kowacic

W lipcu zawodniczki z dwójki podwójnej wagi lekkiej czeka zgrupowanie w Zakopanem. "Pobiegamy po górach, pomaszerujemy. To jedne z najfajniejszych zgrupowań, mimo że dostaje się w kość, ale widoki to rekompensują. Coś dla ciała i dla duszy" - zapowiada Deresz.

Natomiast wiosła długie mężczyzn w lipcu wrócą do Wałcza. "Zabierzemy dwójki bez sternika, podejdziemy bardziej indywidualnie, będziemy pływać w różnych konfiguracjach, żeby poczuć to, co było dobre w zeszłym sezonie" - zdradza Wojciech Jankowski.

We wtorek 30 czerwca kończy się zgrupowanie wioseł krótkich mężczyzn, w piątek, 3 lipca, z Wałcza wyjeżdżają kobiety z wagi otwartej, a dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn oraz młodzieżowa kadra kobiet wracają w niedzielę 5 lipca.

Zobacz także

TVP Sport wspomina wioślarskie medale z igrzysk w Rio de Janeiro
13 lip 2020
W miniony weekend na antenie TVP Sport było można obejrzeć finały najważniejszych biegów wioślarskich z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Materiał wciąż jest dostępny na stronie internetowej TVP Sport.  >>>Z...

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: złoto i brąz w Kolonii (1998)
10 lip 2020
Kolejna część cyklu "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata" to regaty w Kolonii w 1998 roku i dwa medale biało-czerwonych - złoto dwójki podwójnej wagi lekkiej mężczyzn (Robert Sycz, Tomasz Kucharski) i brąz dwójki podwójnej m...

Uzupełniona kadra seniorów na lipcowe zgrupowania
08 lip 2020
Podajemy powołania do kadry wagi otwartej kobiet oraz wagi lekkiej mężczyzn na najbliższe zgrupowanie w COS OPO Wałcz (12.07-1.08.2020). Kadra wioseł długich mężczyzn od poniedziałku trenuje w Wałczu, natomiast zawodniczki wagi lekkiej i ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

13-16.08Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

13-16.08
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08
Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09
ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody