Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

MMEP2020

12 i 13 września w Kruszwicy odbyły się ENEA Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i ENEA Mistrzostwa Polski Młodzików. Przedstawiamy medalistów tej imprezy we wszystkich kategoriach.

Jedynka dziewcząt (1xDZ)
1. J. Bajerska (KTW Kalisz) - 07:04,49
2. M. Gościńska (Zawisza Bydgoszcz) - 07:10,61
3. W. Jabłońska (Wisła Grudziądz) - 07:20,83

Jedynka kobiet (1xKB)
1. I. Gałek (LOTTO Bydgostia) - 08:19,39
2. K. Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 08:28,99
3. M. Partyga (WTW Warszawa) - 08:34,77

Jedynka kobiet kategorii lekkiej (1xKBL)
1. Z. Jasińska (UKS Milenium Wrocław) - 08:50,68
2. M. Brzozowska (AZS AWF Kraków) - 09:10,67
3. A. Andrzejewska (KTW Kalisz) - 09:27,32

Jedynka chłopców (1xCH)
1. D. Syposz (KW PEGAZ Wrocław) - 06:01,22
2. A. Narożny (Posnania RBW Poznań) - 06:11,48
3. H. Hyzopski (MOS Ełk) - 06:31,84

Jedynka mężczyzn (1xMB)
1. P. Płomiński (WTW Warszawa) - 07:29,89
2. B. Bartkowski (Wisła Grudziądz) - 07:34,87
3. B. Zalega (KW PEGAZ Wrocław) - 07:42,09

Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej (1xMBL)
1. M. Suszka (Posnania RBW Poznań) - 07:52,43
2. R. Krzewiński (LOTTO Bydgostia) - 07:57,31
3. A. Siewaszewicz (LOTTO Bydgostia) - 07:59,85

Dwójka podwójna dziewcząt (2xDZ)
1. W. Syrytczyk, A. Boczkowska (Drakkar Gdańsk) - 06:23,41
2. I. Baryła, H. Bilińska (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 06:32,52
3. E. Gąsiorowska, A. Kucharska (UKS Dwójka Kórnik) - 06:33,04

Dwójka podwójna chłopców (2xCH)
1. M. Premicz, W. Błach (AZS Szczecin) - 05:58,53
2. B. Niemczyk, F. Aniserowicz (WTW Warszawa) - 06:08,06
3. G. Szubert, W. Kalinowski (Polonia Poznań) - 06:29,72

Dwójka podwójna kobiet (2xKB)
1. M. Strybel, P. Chrzanowska (LOTTO Bydgostia) - 07:41,53
2. A. Rojek, Z. Lesner (AZS AWF Warszawa) - 07:44,63
3. A. Demczuk, I. Pawlak (AZS AWFiS Gdańsk) - 07:50,54

Dwójka podwójna mężczyzn (2xMB)
1. P. Wojtalak, K. Kasparek (Posnania RBW Poznań) - 06:56,25
2. J. Byczek, Ł. Piasecki (AZS Szczecin) - 07:05,99
3. T. Bubień, P. Kropka (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:12,21

Dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej (2xKBL)
1. J. Wasiela, N. Zandecka (Posnania RBW Poznań) - 08:19,88
2. O. Szczurek, K. Pawełczak (BTW Bydgoszcz) - 08:27,60
3. V. Pusch, J. Wójcik (AZS AWF Poznań) - 08:33,36

Dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej (2xMBL)
1. J. Byczek, Ł. Piasecki (AZS Szczecin) - 06:49,69
2. D. Frącz-Zakrzewski, A. Zalewski (LOTTO Bydgostia) - 06:55,04
3. J. Płotka, R. Krzewiński (LOTTO Bydgostia) - 06:59,15

Dwójka bez sterniczki kobiet (2-KB)
1. Z. Lesner, W. Kaźmierczak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 08:01,35
2. W. Kowalska, S. Pająk (AZS AWF Kraków) - 08:06,25
3. B. Jęchorek, C. Delimat (Posnania RBW Poznań) - 08:08,20

Dwójka bez sternika mężczyzn
1. D. Glonek, M. Januszewski (Posnania RBW Poznań) - 07:08,38
2. J. Kaczmarek (Posnania RBW Poznań) - 07:14,15
3. K. Jagodziński, P. Wanat (AZS AWF Poznań) - 07:20,23

Dwójka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej (2-MBL)
1. D. Frącz-Zakrzewski, A. Zalewski (LOTTO Bydgostia) - 07:53,74
2. M. Frontczak, W. Wiśniewski (LOTTO Bysgostia) - 07:58,10
3. S. Kuliński, B. Kukuła (KTW Kalisz) - 08:04,24

Czwórka podwójna dziewcząt (4xDZ)
1. L.A. Szybowska, P. Żukowska, Manula Juraszyńska, Maryla Juraszyńska (WRC Warszawa) - 06:05,62
2. M. Paczesna, Z. Przedmojska, J. Graczkowska, N. Lewandowska (AZS UMK Toruń) - 06:15,71
3. K. Kusińska, J. Piątkowska, H. Bubień, U. Lisek (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 06:32,14

Czwórka podwójna chłopców (4xCH)
1. P. Mikołajczak, F. Ratajek, B. Piontek, W. Buchnat (KW 1904 Poznań) - 05:48,07
2. P. Zaporski, R. Matulewicz, D. Bosiacki, A. Makowski (Zawisza Bydgoszcz) - 05:59,73
3. M. Danielewicz, M. Wojciechowski, B. Gutowski, W. Jarocki (Posnania RBW Poznań) - 06:02,36

Czwórka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej (4xMBL)
1. J. Płotka, A. Zalewski, A. Siewaszewicz, R. Krzewiński (LOTTO Bydgostia) - 07:29,10
2. D. Frącz-Zakrzewski, P. Sikorski, M. Frontczak, W. Wiśniewski (LOTTO Bydgostia) - 07:41,05

Czwórka bez sterniczki (4-KB)
1. P. Wasela, K. Pankratiew, Z. Szczerba, O. Kania (LOTTO Bydgostia) - 07:37,48
2. S. Jasińska, A. Zielepuha, J. Janeczek, K. Ostrowska (AZS UMK Toruń) - 07:45,05
3. B. Jęchorek, C. Delimat, G. Błażejak, J. Madalińska (Posnania RBW Poznań) - 07:52,02

Czwórka ze sterniczką (4+KB)
1. P. Wasela, P. Chrzanowska, Z. Szczerba, O. Kania, J. Dobrzykowska (LOTTO Bydgostia) - 07:33,76
2. A. Konecka, A. Demczuk, A. Patrzuska, O. Pawlak, N. Kowalska (AZS AWFiS Gdańsk) - 07:49,93
3. E. Lefik, W. Górecka, D. Majchrzyk, M. Stasiak, J. Sobocińska (UKS Ateny Wałcz/KWIS Wisła Grudziądz) - 08:56,75

Czwórka podwójna ze sterniczką dziewcząt (4x+DZ)
1. H. Stach, B. Głód, A. Kaczmarczyk, J. Żyła, K. Frątczak (UKS Milenium Wrocław) - 06:34,88
2. A. Jażdżewska, C. Bulińska, D. Nestorowicz, J. Szczawińska, R. Agaeva (UKS Szóstka) - 06:47,17
3. O. Zawitowska, N. Kmieć, W. Brzoskowska, Z. Lesińska, N. Butlewska (Unia Tczew) - 06:50,03

Czwórka podwójna kobiet (4xKB)
1. K. Pankratiew, M. Strybel, I. Gałek, P. Chrzanowska (LOTTO Bydgostia) - 06:59,14
2. H. Koroś, Z. Lesner, W. Kaźmierczak, K. Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:03,63
3. E. Janiak, W. Aleksandrowicz, M. Sochacka, A. Andrzejewska (KTW Kalisz) - 07:05,76

Czwórka podwójna ze sternikiem chłopców (4x+CH)
1. F. Indraszczyk, B. Torbiarczyk, C. Kobyłka, K. Wódka, C. Binek (KTW Kalisz) - 06:07,42
2. A. Witka, D. Turzyński, F. Turzyński, M. Grzesiński, N. Butlewska (Unia Tczew) - 06:10,06
3. S. Wszołek, S. Miga, T. Śliwczyński, A. Pilch, K. Haluch (AZS AWF Kraków) - 06:14,44

Czwórka ze sternikiem mężczyzn (4+MB)
1. O. Streich, K. Krause, D. Wąsicki, M. Pawlak, T. Skurzyński (AZS UMK Toruń) - 06:55,14
2. P. Paduch, P. Rak, S. Wionczek, P. Dziewieczyński, M. Greśkiewicz (LOTTO Bydgostia) - 07:02,96
3. M. Łęgowik, J. Kołodziejski, J. Domeradzki, S. Kaszanek, K. Nowakowska (PTW Płock) - 07:32,93

Czwórka bez sternika (4-MB)
1. M. Januszewski, D. Glonek, J. Kaczmarek, D. Józefowicz (Posnania RBW Poznań) - 06:37,05
2. P. Wanat, K. Jagodziński, M. Kulecki, K.J. Wojtyś (AZS AWF Poznań) - 06:40,15
3. J. Kościuk, W. Szwarc, R. Pietrasiak, Ł. Kasztelan (Posnania RBW Poznań) - 06:41,47

Czwórka podwójna mężczyzn (4xMB)
1. M. Suszka, D. Glonek, P. Wojtalak, K. Kasparek (Posnania RBW Poznań) -06:21,27
2. P. Wanat, M. Kulecki, K.J. Wojtyś, K. Jagodziński (AZS AWF Poznań) - 06:27,15
3. W. Szwarc, M. Januszewski, J. Kaczmarek, D. Józefowicz (Posnania RBW Poznań) - 06:32,25

Ósemka dziewcząt (8x+DZ)
1. W. Kubik, A. Kordek, A. Ciółkowska, N. Kraucka, K. Graczyk, Z. Bodzan, G. Kołakowska, H. Zawadzka, L. Kaleta (WTW Warszawa) - 06:25,82
2. K. Jakubowska, O. Harsimowicz, A. Dąbrowska, M. Potocka, M. Górska, D. Tomsa, K. Lipińska, Z. Rydzyńska, E. Janas (BTW Bydgoszcz) - 07:21,83

Ósemka mężczyzn (8+MB)
1. B. Kostrzewa, M. Szymański, J. Stefaniak, J. Karwecki, P. Paduch, P. Rak, S. Wionczek, P. Dziewieczyński, M. Greśkiewicz (LOTTO Bydgostia) - 06:19,04
2. K. Krusiewicz, J. Aleksandrowicz, B. Donarski, J. Domeradzki, J. Kołodziejski, I. Skowyrski, M. Sobiecki, S. Kaszanek, A. Kołodziejska (PTW Płock) - 06:25,85
3. S. Dawidziuk, J. Proczek, P. Golaska, M. Gulan, J. Wornbard, I. Nojek, Ł. Stępka, B. Kreft, N. Walewska (MKS Dwójka Warszawa) - 06:26,66

 >>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

Punktacja drużynowa ENEA Młodzieżowych Mistrzostw Polski:
1.LOTTO-Bydgostia – 407 pkt
2.KS Posnania-RBW – 341 pkt
3.AZS AWF Gorzów Wlkp. – 136 pkt
4.AZS UMK Toruń – 120 pkt
5.AZS AWFiS Gdańsk – 105 pkt
6.AZS AWF Poznań – 102 pkt
7.Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie – 77 pkt
8.AZS AWF Kraków – 74 pkt
9.AZS Szczecin – 68 pkt
10.Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie – 66 pkt
11.Płockie Towarzystwo Wioślarskie – 61 pkt
12.Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie – 57 pkt
13.Zawisza Bydgoszcz – 56 pkt
14.MKS Dwójka Warszawa – 50 pkt
15.UKS Milenium Wrocław – 41 pkt
16.Wisła Grudziądz – 32,6 pkt
17.UKS Ateny Wałcz – 26,4 pkt
18.Klub Wioślarki z 1904 roku Poznań – 26 pkt
19.Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie – 22 pkt
20.Pegaz Wrocław – 18 pkt
21.Tryton Poznań – 12 pkt
22.Bydgoski Klub Wioślarek – 10 pkt
23.Drakkar Gdańsk – 8 pkt

Punktacja drużynowa ENEA Mistrzostw Polski Młodzików:
1.WTW Warszawa – 16 pkt
2.KTW Kalisz – 15 pkt
3.AZS AWF Gorzów Wlkp – 12 pkt
3.Posnania-RBW – 12 pkt
3.Unia Tczew – 12 pkt
6.AZS UMK Toruń – 10 pkt
6.Zawisza Bydgoszcz – 10 pkt
8.BTW Bydgoszcz – 8 pkt
9.AZS Szczecin – 7 pkt
9.Drakkar Gdańsk – 7 pkt
9.MOS Ełk – 7 pkt
9.Pegaz Wrocław – 7 pkt
9.Polonia Poznań – 7 pkt
9.KW 04 Poznań – 7 pkt
9.Warsaw Rowing Club – 7 pkt
9.UKS Milenium Wrocław – 7 pkt
17.UKS Szóstka Gdańsk – 6 pkt
18.AZS AWF Kraków – 4 pkt
18.LOTTO-Bydgostia – 4 pkt
18.Wisła Grudziądz – 4 pkt
18.TWDW – 4 pkt
18.Dwójka Kórnik – 4 pkt
23.AZS Wratislavia – 2 pkt
23.Gopło Kruszwica – 2 pkt
25.Wir Iława – 1 pkt

fot. LOTTO Bydgostia

Zobacz także

Forum SPORTBIZ: Enea i PZTW z nagrodą SuperDEMES za udaną współpracę
21 wrz 2020
W piątek w Centrum Olimpijskim PKOl odbyła się XVI Gala Sportu i Biznesu wieńcząca dwudniowe Forum SPORTBIZ. Poznaliśmy na niej zwycięzców Nagród Biznesu Sportowego za rok 2019. Wśród laureatów znaleźli się firma Enea i Polski Związek ...

Zmarł Andrzej Kiernożycki
21 wrz 2020
Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 14 września 2020 roku, w wieku 89 lat, zmarł Andrzej Kiernożycki. "50 lat swojego życia poświeciłem dla wioślarstwa" - to Jego słowa, które napisał w swoim wspomnieniu w wydawnictwie klubowym. U...

Reakcje po Enea Mistrzostwach Polski Seniorów w Poznaniu
21 wrz 2020
W miniony weekend na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów. Była to 96. edycja zmagań najlepszych polskich wioślarzy. Zobaczcie, co po zawodach powiedzieli nasi reprezentanci. >>>WSZYSCY MEDALIŚ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

25.09Maraton Ósemek Toruń-Bydgoszcz
Toruń-Bydgoszcz
26.09Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz
26-27.09Mistrzostwa Europy Juniorów

Belgrad (Serbia)

25.09
Maraton Ósemek Toruń-Bydgoszcz
Toruń-Bydgoszcz
26.09
Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz
26-27.09
Mistrzostwa Europy Juniorów

Belgrad (Serbia)

Zobacz wszystkie zawody