Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

CZwórka bobiet

Przez pandemię koronawirusa w 2020 roku nie odbyło się większość regat wioślarskich, z igrzyskami olimpijskimi na czele. Liczymy, że tym razem wszystkie imprezy będą miały miejsce zgodnie z planem. Sprawdźcie kalendarz na nadchodzący sezon wioślarski.

Jak wiemy, pandemia storpedowała świat sportu, a wioślarstwo nie było wyjątkiem. Najważniejszą imprezą sezonu okazały się Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu, które pierwotnie miały się odbyć w czerwcu, ale przełożono je na październik.

Teraz pierwszą międzynarodową imprezą seniorów będą... mistrzostwa Europy! Odbędą się one w dniach 9-11 kwietnia w Varese we Włoszech. Z kolei pierwszy Puchar Świata będzie miał miejsce w Zagrzebiu (rozpocznie się 30 kwietnia, a zakończy 2 maja).

Maj będzie bardzo intensywny, a dla osad, które nie mają jeszcze kwalifikacji olimpijskiej, najważniejsze będą Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do igrzysk. Odbędą się one w Lucernie (16-18.05). Niedługo później (21-23.05) rozegrany zostanie drugi Puchar Świata, również w Lucernie.

Z kolei na początku czerwca (4-6) czeka nas trzeci PŚ - tym razem w Sabaudii we Włoszech. Najważniejszą imprezą sezonu będą oczywiście igrzyska olimpijskie w Tokio - zawody wioślarskie rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 30 lipca.

Dla seniorów nie będzie to jednak koniec zmagań, bo w drugiej połowie października (dokładnie w dniach 17-24) w Szanghaju odbędą się mistrzostwa świata.

Nie należy także zapominać o regatach młodzieżowców i juniorów. W dniach 4-5 września gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Europy będzie Kruszwica. Wcześniej czekają nas Mistrzostwa Europy Juniorów w Monachium (22-23.05), Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Racicach (7-11.07) i Mistrzostwa Świata Juniorów w Płowdiw (11-15.08).

Pamiętajmy również o licznych regatach krajowych. Pełny kalendarz imprez znajdziecie w linku poniżej.

>>>ZOBACZ KALENARZ WIOŚLARSKI NA SEZON 2021<<<

Zobacz także

Terminy mistrzostw Europy i europejskich kwalifikacji IO w Varese potwierdzone
25 sty 2021
Europejskie Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich (5-7 kwietnia 2021) oraz Mistrzostwa Europy (9-11 kwietnia) w Varese we Włoszech odbędą się zgodnie z planem - poinformowała Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) Oraz Eu...

Powołania na zgrupowanie młodzieżowej kadry mężczyzn w Zakopanem
22 sty 2021
30 stycznia młodzieżowa reprezentacja mężczyzn rozpocznie zgrupowanie w COS OPO Zakopane. Potrwa ono do 14 lutego. Dla młodzieżowej kadry mężczyzn to pierwsze zgrupowanie w tym roku. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w przygotowaniac...

Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim [regulamin]
19 sty 2021
30 stycznia 2021 roku w Klubie Sportowym CityZen w Poznaniu odbędą się mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Prosimy dokładnie zapoznać się z regulaminem zawodów. Zgłoszenia do regat odbywają się za pośrednictwem strony www.wiosl...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

30.01Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Poznań
9-11.04Mistrzostwa Europy Seniorów
Varese (Włochy)
17.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

30.01
Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Poznań
9-11.04
Mistrzostwa Europy Seniorów
Varese (Włochy)
17.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody