Polski Związek
Towarzystw
Wioślarskich
Sponsor Generalny
Sponsor Generalny
Partner medialny
Partner medialny
Facebook Twitter Instagram Youtube

mj jk

W sobotę podczas zawodów I Pucharu Świata w Belgradzie reprezentanci Polski zanotowali kilka udanych występów. Czwórka bez sterniczki (Olga Michałkiewicz, Monika Sobieszek, Monika Chabel, Joanna Dittmann) zajęła drugie miejsce w repasażu i w niedzielę popłynie w finale. W znakomitym stylu do decydującej rozgrywki awansowała także męska dwójka podwójna wagi lekkiej (Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski).

Nasze reprezentantki zaczęły bardzo mocno, ale w końcówce musiały gonić. Ostatecznie po zaciętej walce pierwsze były Dunki (6:41.78), drugie Polki (6:43.35), z kolei na trzeciej pozycji dopłynęły Brytyjki (6:44.78). Kowalski i Jankowski w półfinale zajęli drugie miejsce (6:22.87), minimalnie przegrywając na ostatnich metrach z Irlandczykami (6:22.28). W sumie biało-czerwoni zameldowali się w finale z trzecim czasem.

wwFot. J. Kowacic

Awansować do finału A nie zdołała w sobotę dwójka podwójna mężczyzn. Szymon Pośnik i Adam Wicenciak dopłynęli do mety z czwartym czasem (6:36.56), a awansować mogły tylko trzy pierwsze osady. Polacy w niedzielę spróbują sił w finale B. Podobny los spotkał w sobotę żeńską dwójkę podwójną wagi lekkiej - Weronika Deresz i Joanna Dorociak były czwarte (7:03.17), przegrywając walkę o awans o nieco ponad pół sekundy z Brytyjkami (7:02.60). Polki także będą startować w niedzielę w finale B.

W finale A nie zobaczymy w niedzielę także sióstr Wierzbowskich. W sobotę Polki zajęły 5. miejsce w swoim półfinale (7:47.18) - wygrały Hiszpanki (7:35.18), a awans uzyskały trzy najszybsze na mecie. Kolejnego dnia nasze reprezentantki powalczą więc w finale B wśród dwójek bez sterniczki.

2wFot. J. Kowacic

W sobotę trzecie miejsce w finale B wywalczyła w kategorii jedynek wagi lekkiej kobiet Katarzyna Wełna. Polka uzyskała wynik 7:49.63. Wygrała Niemka Fini Sturm (7:45.97) przed Chinką Fang Chen (7:48.13). Druga w finale C była męska czwórka bez sternika w składzie Łukasz Posyłajka, Adrian Pawłowski, Marcin Sobieraj i Marcin Brzeziński (6:26.43) - lepszy wynik mieli tylko Holendrzy (6:22.34).

Niedzielne finały A rozpoczną się o 10:30. Transmisja w TVP Sport HD oraz on-line na stronie SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej. Poznaj więcej szczegółów dotyczących niedzielnej transmisji.

Zobacz także

Złota czwórka podsumowuje wyniki. "Najlepszy sezon w życiu"
24 paz 2018
Katarzyna Zillmann, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Agnieszka Kobus-Zawojska - to skład polskiej czwórki podwójnej, która w 2018 roku wywalczyła złoto w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. Reprezentantki Polski w obszernym wywiadz...

Wyniki głosowania na nowe logo PZTW
23 paz 2018
W kolejnym etapie wyborów nowego logotypu Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich oddaliśmy głos internautom. W głosowaniu na naszej stronie mogli wskazać jeden z pięciu projektów, który najbardziej przypadł im do gustu. Nieznaczną prze...

Dwie Polki w gronie 10 najlepszych wioślarek 2018 roku!
22 paz 2018
Dwie reprezentantki Polski znalazły się w gronie dziesięciu najlepszych zawodniczek 2018 roku, które pojawiło się na stronie FISA. Trzecie miejsce zajęła Agnieszka Kobus-Zawojska, z kolei na piątej pozycji uplasowała się Maria Springwald. ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

27-28.10Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
23-24.11Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz

27-28.10
Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
23-24.11
Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz

Zobacz wszystkie zawody