Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Patronat Prezydenta RP
Sponsor Generalny
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

mj jk

W sobotę podczas zawodów I Pucharu Świata w Belgradzie reprezentanci Polski zanotowali kilka udanych występów. Czwórka bez sterniczki (Olga Michałkiewicz, Monika Sobieszek, Monika Chabel, Joanna Dittmann) zajęła drugie miejsce w repasażu i w niedzielę popłynie w finale. W znakomitym stylu do decydującej rozgrywki awansowała także męska dwójka podwójna wagi lekkiej (Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski).

Nasze reprezentantki zaczęły bardzo mocno, ale w końcówce musiały gonić. Ostatecznie po zaciętej walce pierwsze były Dunki (6:41.78), drugie Polki (6:43.35), z kolei na trzeciej pozycji dopłynęły Brytyjki (6:44.78). Kowalski i Jankowski w półfinale zajęli drugie miejsce (6:22.87), minimalnie przegrywając na ostatnich metrach z Irlandczykami (6:22.28). W sumie biało-czerwoni zameldowali się w finale z trzecim czasem.

wwFot. J. Kowacic

Awansować do finału A nie zdołała w sobotę dwójka podwójna mężczyzn. Szymon Pośnik i Adam Wicenciak dopłynęli do mety z czwartym czasem (6:36.56), a awansować mogły tylko trzy pierwsze osady. Polacy w niedzielę spróbują sił w finale B. Podobny los spotkał w sobotę żeńską dwójkę podwójną wagi lekkiej - Weronika Deresz i Joanna Dorociak były czwarte (7:03.17), przegrywając walkę o awans o nieco ponad pół sekundy z Brytyjkami (7:02.60). Polki także będą startować w niedzielę w finale B.

W finale A nie zobaczymy w niedzielę także sióstr Wierzbowskich. W sobotę Polki zajęły 5. miejsce w swoim półfinale (7:47.18) - wygrały Hiszpanki (7:35.18), a awans uzyskały trzy najszybsze na mecie. Kolejnego dnia nasze reprezentantki powalczą więc w finale B wśród dwójek bez sterniczki.

2wFot. J. Kowacic

W sobotę trzecie miejsce w finale B wywalczyła w kategorii jedynek wagi lekkiej kobiet Katarzyna Wełna. Polka uzyskała wynik 7:49.63. Wygrała Niemka Fini Sturm (7:45.97) przed Chinką Fang Chen (7:48.13). Druga w finale C była męska czwórka bez sternika w składzie Łukasz Posyłajka, Adrian Pawłowski, Marcin Sobieraj i Marcin Brzeziński (6:26.43) - lepszy wynik mieli tylko Holendrzy (6:22.34).

Niedzielne finały A rozpoczną się o 10:30. Transmisja w TVP Sport HD oraz on-line na stronie SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej. Poznaj więcej szczegółów dotyczących niedzielnej transmisji.

Zobacz także

Biskup: wioślarze są jak... duchy
24 sty 2019
Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk) został wybrany Najlepszym Sportowcem Pomorza 2018 roku. Reprezentant Polski z tej okazji udzielił obszernego wywiadu "Dziennikowi Bałtyckiemu", w którym opowiedział między innymi o codziennych trudach związan...

ENEA XXVIII Mistrzostwa Polski na ergometrze już w sobotę!
20 sty 2019
W sobotę 26 stycznia w Tarnobrzegu odbędą się ENEA XXVIII Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Zawody rozpoczną się około godziny 10:00. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować równolegle na dwudziestu ergometrach wioślarskich ...

Prezesi PZTW - Józef Radwan
19 sty 2019
W grudniu 2019 roku Polski Związek Towarzystw Wioślarskich będzie obchodził stulecie istnienia. Z tej okazji zapraszamy na wyjątkowy cykl, w którym raz w miesiącu będziemy przybliżać historię polskiego wioślarstwa i dwunastu prezesów PZT...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

26.01Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Tarnobrzeg
13.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
27-28.04Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

26.01
Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Tarnobrzeg
13.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
27-28.04
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody