Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Patronat Prezydenta RP
Sponsor Generalny
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

dwójka linz

W niedzielę poznaliśmy decydujące rozstrzygnięcia II Pucharu Świata w Linz-Ottensheim. Reprezentanci Polski wystąpili w pięciu finałach A, jednak ani jednej z osad nie udało się tym razem stanąć na podium.

Jako pierwsza walczyła męska czwórka bez sternika. Piotr Juszczak, Ryszard Ablewski, Mikołaj Burda i Michał Szpakowski zaczęli bardzo mocno, ale w drugiej połowie dystansu opadli z sił. Do mety dotarli z szóstym czasem (6:08.43). Wygrali świetni Australijczycy (5:50.70) przed reprezentantami Rumunii (5:53.76).

Potem oglądaliśmy zmagania męskich dwójek podwójnych wagi lekkiej. Trzy tygodnie wcześniej podczas I Pucharu Świata w Belgradzie Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski byli poza zasięgiem rywali, jednak w niedzielę zmierzyli się z naprawdę mocną konkurencją. Od początku do końca prowadzili świetnie dysponowani Włosi (Stefano Oppo i Pietro Ruta), którzy wygrali z czasem 6:22.71. Drudzy na mecie zameldowali się Norwegowie (6:24.45), a brązowe medale padły łupem Belgów (6:25.84). Polacy zajęli piąte miejsce (6:26.64), ulegając jeszcze po fotofiniszu Francuzom (6:26.57).

2lekkawyniki

Na szóstej pozycji rywalizację wśród żeńskich dwójek podwójnych wagi lekkiej ukończyły Weronika Deresz i Katarzyna Wełna (7:01.92). Triumfowały Włoszki - Valentina Rodini i Federica Cesarini prowadziły na każdym punkcie pomiaru i wygrały z wynikiem 6:54.10. Drugie były Holenderki (6:55.63), trzecie Rumunki (6:57.02).

Finał rywalizacji żeńskich czwórek podwójnych był popisem niemieckiej osady, która wygrała z dużą przewagą. Zwyciężczynie uzyskały czas 6:25.91. Drugie po zaciętej walce były Chinki (6:28.77), a trzecie Australijki (6:28.92). Polki - medalistki poprzedniego Pucharu Świata w Belgradzie i srebrna osada ostatnich mistrzostw świata w Sarasocie - zaczęły obiecująco, ale w drugiej połowie dystansu opadły z siły. Do mety dotarły szóste z czasem 6:32.49.

m4 linzFot. J. Kowacic

Również na szóstej pozycji ukończyła rywalizację męska czwórka podwójna. Szymon Pośnik, Maciej Zawojski, Dominik Czaja i Wiktor Chabel awansowali do finału z najlepszym czasem w stawce, ale w decydującym starcie nie zdołali nawiązać walki o podium. Wygrali Włosi (5:40.28), drudzy byli Holendrzy (5:42.04), brąz zgarnęli Niemcy (5:42.52). Biało-czerwoni dotarli do mety z wynikiem 5:46.69.

W sobotę biało-czerwoni mieli więcej szczęścia. Po złoty medal sięgnęła świetnie dysponowana Joanna Dorociak, która wygrała wśród żeńskich jedynek wagi lekkiej. Brązowy medal dorzucili parawioślarze - Michał Gadowski i Jolanta Majka (PR2 Mix2x). Kolejny Puchar Świata rozpocznie się 13 lipca w szwajcarskiej Lucernie.

Zobacz także

Zimowe zgrupowanie w Livigno już za półmetkiem
14 lut 2019
Ponad 30-osobowa grupa zawodników i zawodniczek od 3 lutego przebywa we włoskim Livigno na zgrupowaniu szkoleniowym kadry narodowej. Ostatnie zimowe zgrupowanie przedsezonowe potrwa do 24 lutego. Reprezentanci Polski trenują głównie biegając n...

Katarzyna Zillmann triumfatorką XVII Plebiscytu "Sportowiec Torunia"
12 lut 2019
Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) wygrała XVII edycję plebiscytu na Najlepszego Sportowca Torunia. W 2018 roku wspólnie z Martą Wieliczko, Marią Springwald i Agnieszką Kobus-Zawojską sięgała po złoto Mistrzostw Świata i Europy. Laureat?...

Tragiczna śmierć niemieckiego mistrza olimpijskiego
11 lut 2019
Tragiczne wieści z Sankt Moritz. Podczas jazdy na nartach podczas urlopu zmarł nagle Maximilian Reinelt. Niemiecki wioślarz to członek ósemki ze sternikiem, która dwukrotnie zdobywała medale Igrzysk Olimpijskich oraz wiele razy sięgała po me...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

16.03Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
13.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
27-28.04Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

16.03
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
13.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa
27-28.04
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody