Polski Związek
Towarzystw
Wioślarskich
Sponsor Generalny
Sponsor Generalny
Partner medialny
Partner medialny
Facebook Twitter Instagram Youtube

k1

W sobotę 30 czerwca i w niedzielę 1 lipca na torze regatowym w Kruszwicy zostały rozegrane Centralne Kontrolne Regaty Juniorów. Impreza miała sprawdzić formę zawodników i zawodniczek przed zbliżającymi się Mistrzostwa Świata juniorów oraz międzynarodowymi regatami Coupe de la Jeunesse. 

Pierwszego dnia rywalizowano w przedbiegach większości konkurencji, z kolei w niedzielę poznaliśmy decydujące rozstrzygnięcia. Na starcie musieli pojawić się wszyscy kandydaci do wyjazdu najważniejsze imprezy. W kolejnych tygodniach dużo będzie się działo - już 20 lipca rozpoczną się Enea Mistrzostwa Polski Juniorów. Kilka dni później wystartuje 34. edycja międzynarodowych regat Coupe de la Jeunesse, gdzie również wystąpią reprezentanci Polski. Na sam koniec - 8 sierpnia - wybranych zawodników i zawodniczki czeka udział w Mistrzostwach Świata Juniorów, które tym razem odbędą się w Racicach. 

WYNIKI NIEDZIELNYCH FINAŁÓW:

Jedynka dziewcząt (1xDZ):
1. Natasha Malicka (Lotto Bydgostia) - 2:27.27
2. Vanessa Niestatek (Zawisza Bydgoszcz) - 2:55.57
3. Weronika Zelmańska (AZS UMK Toruń) - 3:03.68

Czwórka podwójna dziewcząt (4xDZ):
1. Aleksandra Warachiewicz, Amelia Dąbrowska, Natalia Szymańska, Zofia Rzepka (UKS Szóstka) - 2:10.7
2. Aleksandra Kocińska, Julia Szwabowicz, Gabriela Dąbrowska, Kinga Stałęga (AZS UMK Toruń) - 2.18.3
3. Wiktoria Klasińska, Oliwia Mangutow, Weronika Klasińska, Julia Gęsika (WTW Włocławek) - 2:25.1

Dwójka podwójna chłopców (2xCH):
1. Kacper Kołodziejski, Kacper Mickiewicz (Zawisza Bydgoszcz) - 2:09.1
2. Filip Jaworski, Mateusz Kozłowski (AZS UMK Toruń) - 2:09.7
3. Mateusz Jeżyński, Jakub Ryś (Wir Iława) - 2:12.7

k2

Czwórka podwójna ze sternikiem chłopców (4x+CH):
1. Mateusz Lipiński, Dominik Marciniak, Paweł Tykwiński, Jakub Walasek, Filip Swobodziński (BTW Bydgoszcz) - 2:04.8
2. Jakub Koss, Hubert Guzy, Kamil Wąchała, Ryszard Ablewski, Remigius Stroyk (UKS Szóstka/Lotto Bydgostia) - 2:09.1
3. Jakub Krawczyk, Stanisław Malinowski, Konrad Dylewski, Martyna Wiśniewska, Cezary Bajeński (AZS UMK Toruń) - 2:11.1

Dwójka podwójna dziewcząt (2xDZ):
1. Julia Gęsicka, Wiktoria Klasińska (WTW Włocławek) - 2:12.4
2. Aleksandra Warachewicz, Amelia Dąbrowska (UKS Szóstka) - 2:12.7
3. Martyna Walińska, Julia Ciechna (UKS Bekawianka) - 2:16.4

Czwórka podwójna ze sternikiem dziewcząt (4x+DZ):
1. Emilia Odejewska, Agnieszka Kubalewska, Anna Pawlak, Wiktoria Rygielska, Weronika Rygielska (Lotto Bydgostia) - 2:09.9
2. Patrycja Romanowska, Kaja Pusz, Julia Krajkowska, Natalia Kulesza, Weronika Ejsmont (UKS Szóstka) - 2:11.1
3. Wiktoria Karwacka, Oliwia Nowak, Kornelia Włodarczyk, Marta Gil-Pilarska, Sandra Bryk (Zawisza Bydgoszcz) - 2:25.2

Jedynka chłopców (1xCH):
1. Jacek Bagiński (MOS Ełk) - 2:19.5
2. Piotr Śliwiński (WTW Włocławek) - 2:26.1
3. Kacper Kołodziejski (Zawisza Bydgoszcz) - 2:32.9

Czwórka podwójna chłopców (4xCH):
1. Bartosz Hajda, Kacper Jakóbik, Wiktor Rusek, Stefan Pisula (UKS 93 Kraków) - 2:01.4
2. Paweł Tykwiński, Jakub Walasek, Michał Lipski, Dominik Marciniak (BTW Bydgoszcz) - 2:02.8
3. Jakub Wielgus, Maksymilian Kardas, Robert Szkopiński, Karol Koprowski (AZS UMK Toruń) - 2:04.8

Dwójka bez sterniczki juniorek (2-KJ/KJM):
1. Cyntia Delimat, Oliwia Goryl (UKS Milenium Wrocław) - 9:31.29
2. Dominika Baranowska, Weronika Walczyńska (Zawisza Bydgoszcz) - 9:47.16
3. Arlena Malinowska, Dominika Majchrzyk (UKS Ateny Wałcz) - 10:00.82

Jedynka juniorek (1xKJ/KJM):
1. Wiktoria Kalinowska (MKS Dwójka Warszawa) - 9:41.10
2. Julia Sulik (UKS Ateny Wałcz) - 9:50.15
3. Julia Wasiela (Posnania RBW Poznań) - 10.17.92

k3

Dwójka bez sternika juniorów (2-MJ/MJM):
1. Szymon Tomiak, Jacek Sobczak (AZS AWFiS Gdańsk) - 9:08.53
2. Michał Kaźmierski, Szymon Lejczak (KSWiR Pegaz Wrocław) - 9:20.98
3. Aleksander Przybyszewski, Miłosz Kasprowicz (WIR Iława) - 9:25.32

Jedynka juniorów (1xMJ/MJM):
1. Jakub Cieslicki (Zawisza Bydgoszcz) - 9:06.67
2. Bartłomiej Pelc (KSWiR Pegaz Wrocław) - 9:14.02
3. Damian Józefowicz (Posnania RBW Poznań) - 9:14.32

Czwórka bez sterniczki kobiet (4-KJ/KJM):
1. Maja Storczyk, Paulina Żydowiec, Ewelina Lefik, Barbara Jęchorek (UKS Ateny Wałcz) - 8:00.19
2. Oliwia Broniszewska, Urszula Matecka, Angelika Konecka, Sandra Jasińska (AZS UMK Toruń/Lotto Bydgosia) - 8:14.93
3. Agnieszka Cybulska, Julia Szuber, Julianna Wójcik, Wiktoria Górecka (UKS Ateny Wałcz) - 8:27.49

Dwójka podwójna juniorek (2xKJ/KJM):
1. Martyna Jankowska, Sandra Kowalak (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 8:48.05
2. Katarzyna Wieczorek, Julia Wasiela (Posnania RBW Poznań) - 8:57.63
3. Wiktoria Kula, Karolina Przybylska (AZS Szczecin) - 8:58.86

Czwórka podwójna bez sternika (4x-MJ/MJM):
1. Maciej Wawer, Piotr Płomiński, Robert Rychlewski, Albert Zygmund (WTW Warszawa) - 7:12.73
2. Szymon Skonieczny, Wiktor Tomaszewski, Mateusz Hawryluk, Jakub Kożan (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 7:15.20
3. Mikołaj Wilczyński, Nikodem Fiałkowski, Kacper Sagan, Maksymilian Grabiński (WIR Iława) - 7:37.35

Czwórka bez sternika (4- MJ/MJM):
1. Szymon Pawlikowski, Michał Trześniewski, Szymon Kempa, Oskar Streich (AZS UMK Toruń) - 7:07.77
2. Emil Jackowiak, Maciej Kasprzyk, Jerzy Kaczmarek, Julian Kościuk (Posnania RBW Poznań) - 7:08.47
3. Oskar Witczak, Krzysztof Wojtyś, Przemysław Wanat, Szymon Mikołajczak (AZS AWF Poznań) - 7:11.67

Dwójka podwójna juniorów (2xMJ/MJM):
1. Patryk Szymender, Dominik Glonek (Posnania RBW Poznań) - 7:35.17
2. Krzysztof Jagodziński, Aleksander Przeździecki (AZS AWF Poznań/Posnania RBW Poznań) - 7:38.56
3. Jakub Długosz, Igor Malinowski (BTW Bydgoszcz) - 7:44.58

Więcej zdjęć autora na stronie "Zdjęcia wioślarskie 1976-dziś" na Facebooku!

Komplet wyników CKRJ można sprawdzić pod tym adresem.

Zobacz także

Wyjątkowe wyróżnienie dla Marii Springwald
18 lis 2018
Maria Springwald została wyróżniona orderem Portugalskiej Rodziny Królewskiej. Dom Filipe Folque de Braganca e Bourbon de Mendonca - członek rodziny królewskiej - uhonorował zawodniczkę czwórki podwójnej Brązowym Medalem Rycerski...

Wioślarska audycja z Agnieszką Kobus-Zawojską i Maciejem Zawojskim
14 lis 2018
Agnieszka Kobus-Zawojska i Maciej Zawojski byli gośćmi porannej audycji w sportowym radiu Weszło.fm. W programie "Dwójka Bez Sternika" wioślarskie małżeństwo podzieliło się wrażeniami z wakacji w Meksyku oraz ze szczegółami opowiedziało...

Ruszyły zapisy na Mistrzostwa Świata na ergometrze wioślarskim
09 lis 2018
24 lutego 2019 roku w Long Beach w Kalifornii (USA) rozpoczną się Mistrzostwa Świata na ergometrze wioślarskim. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować na dystansie 2000 metró w różnych kategoriach - open, lekkiej, juniorskiej, U-23, para ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

23-24.11Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz

23-24.11
Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze wioślarskim
Kalisz

Zobacz wszystkie zawody