Polski Związek
Towarzystw
Wioślarskich
Sponsor Generalny
Sponsor Generalny
Partner medialny
Partner medialny
Facebook Twitter Instagram Youtube

ms jun

Reprezentanci Polski zaliczyli pierwsze starty podczas Mistrzostw Świata Juniorów, które odbywają się w czeskich Racicach. W przedbiegu ze świetnej strony pokazała się zwłaszcza męska czwórka podwójna, męska dwójka podwójna oraz męska ósemka ze sternikiem. Ostatnia z tych osad jest już pewna występu w finale.

Męska czwórka podwójna (Krzysztof Kasparek, Jan Domeradzki, Piotr Płomiński, Dominik Glonek) w czwartek wygrała swój bieg eliminacyjny. Polacy triumfowali z wynikiem 6:11.28, wyprzedzając Greków (6:14.17) i Francuzów (6:18.04). Bezpośredni awans do półfinału wywalczyły tylko dwie naszybsze osady. Czwórka o finał powalczy w sobotę - o 12:29 w półfinale będzie rywalizować z Danią, Nową Zelandią, Wielką Brytanią, Rumunią i Chorwacją. O medale powalczą trzy najszybsze osady.

2018 World Rowing Junior Championships Racice copyright Julia Kowacic 5161 2Fot. J. Kowacic

W czwartek wysoką dyspozycję zasygnalizowała również męska ósemka ze sternikiem. Adrian Górka, Emil Jackowiak, Mikołaj Januszewski, Damian Józefowicz, Jerzy Kaczmarek, Szymon Kempa, Rafał Pietrasiak, Przemysław Wanat i Radosław Gromowski w przedbiegu przegrali z wynikiem (5:55.62) tylko z Niemcami (5:51.97). Na trzeciej pozycji finiszowali Holendrzy (6:00.56), ale bezpośredni awans do finału wywalczyły tylko dwie najszybsze osady. Finał z udziałem męskiej ósemki ze sternikiem zostanie rozegrany w niedzielę o 14:15.

2018 World Rowing Junior Championships Racice copyright Julia Kowacic 1846Fot. J. Kowacic

W środę awans do ćwierćfinału wywalczyła męska dwójka podwójna. W piątek Łukasz Piasecki i Patryk Szymendera pokonali kolejny etap i wywalczyli awans do półfinału. Polska osada z czasem 6:26.23 musiała uznać tylko wyższość Czechów (6:24.09). Oprócz tych dwóch osad awans wywalczyli także trzeci na mecie Węgrzy (6:26.34). Półfinał z udziałem Polaków w sobotę o 12:50.

Mniej szczęścia miała żeńska dwójka podwójna. W piątek Aleksandra Rojek i Weronika Kaźmierczak zajęły czwartą pozycję w repasażu (7:20.64) i czeka je rywalizacja w finale C lub D.

PLAN STARTÓW POLAKÓW W SOBOTĘ:

10:00 - JW2x (Aleksandra Rojek, Weronika Kaźmierczak) - półfinał C/D
12:29 - JM4x (Krzysztof Kasparek, Jan Domeradzki, Piotr Płomiński, Dominik Glonek) - półfinał A
12:50 - JM2x (Łukasz Piasecki, Patryk Szymendera) - półfinał A

Transmisja występów z udziałem Polaków na Facebookowym profilu World Rowing oraz na stronie World Rowing.

2018 World Rowing Junior Championships Racice copyright Julia Kowacic 4696 2Fot. J. Kowacic

Zobacz także

Weronika Deresz z prestiżowym wyróżnieniem FISA!
15 sie 2018
Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) wybrała Weronikę Deresz "Sportowcem Miesiąca". Zawodniczkę kategorii lekkiej doceniono za znakomite występy w dwójce podwójnej w III Pucharze Świata (złoty medal) oraz podczas Mistrzostw Europy (s...

Akademickie Mistrzostwa Świata: trzy medale Polaków
13 sie 2018
Z trzema medalami wrócą reprezentanci Polski z Akademickich Mistrzostw Świata, które w ostatni weekend odbyły się w Szanghaju. Po złoto wśród jedynek kategorii lekkiej sięgnęła Katarzyna Wełna. Oprócz tego srebrne medale wywalczyły dwi...

Mistrzostwa Świata Juniorów: Polacy bez medali
12 sie 2018
Bez medali wrócą reprezentanci Polski z Mistrzostw Świata Juniorów. W niedzielnych finałach najbliżej była męska czwórka podwójna, która finiszowała na czwartej pozycji. Piąte miejsce zajęła męska ósemka ze sternikiem, z kolei męska...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

1-2.09Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Brześć
8.09ENEA Długodystansowe Mistrzostwa Polski
Kruszwica
9-16.09Mistrzostwa Świata Seniorów
Płowdiw

1-2.09
Młodzieżowe Mistrzostwa Europy
Brześć
8.09
ENEA Długodystansowe Mistrzostwa Polski
Kruszwica
9-16.09
Mistrzostwa Świata Seniorów
Płowdiw

Zobacz wszystkie zawody