Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

W miejscowości Gavirate 21-25.04.2016r. zakończyły się dodatkowe regaty kwalifikacyjne na Igrzyska w Rio i regaty międzynarodowe FISA. Startowali zawodnicy z 32 państw z całego świata. Nasza reprezentacja startuje tu od 2007 roku, są to największe regaty międzynarodowe na świecie, rozgrywane rokrocznie.

Nasz zawodnik Jarosław Kailing KSI START Szczecin w stawce 16 zawodników w kategorii ASM1x zajął 6 miejsce w finale A. Jarek poprawił rekordy życiowe z 2015 roku osiągnął bardzo dobry rezultat, lecz kwalifikacje na Igrzyska wygrał: Chińczyk i Koreańczyk.

W regatach Międzynarodowych mogły startowały osady, które uzyskały kwalifikacje na Igrzyska w Rio. Nasza reprezentacja startuje tu od 2007 roku, są to największe regaty międzynarodowe na świecie, rozgrywane rokrocznie. Była to już 10 edycja international para rowing regatta Gavirete:

Nasza dwójka 2xTAmix Jolanta Majka i Michał Gadowski KSI START Szczecin, która ma kwalifikacje na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio w pierwszym dniu regat zajęła 5 miejsce w finale A, w drugim dniu regat zdobyła srebrny medal w finale A

W regatach startował także nasz drugi jedynkarz ASM1x Leszek Niewiarowski KSI START Szczecin, który pierwszego dnia regat zajął 3 miejsce finał C, a drugiego dnia regat zajął 4 miejsce finał A.

Ostatecznie w Igrzyskach w Rio 2016 wystartuje jedna Polska osada 2xTAmix Jolanta Majka i Michał Gadowski KSI START Szczecin, która wywalczyła kwalifikacje na Mistrzostwach Świata 2015.

Wyniki sportowe są zasługą ciężkiej pracy zawodników i trenerów: Tomasza Kaźmierczaka, Dr Krzysztofa Krupeckiego, Przemka Koneckiego, fizjoterapeutki Beata Buryta. Wielkie podziękowania dla naszych sponsorów:

FUTREX Sp. z o. o. z prezesem Johna van Ansem i Herman Noordman, którzy wspierają nasze poczynania wioślarskie, 4F OTCF S.A. która zawsze nas wspiera w odzież, dzięki czemu wyglądamy super, BRENDA, Polski Komitet Paraolimpijski, P.Z.S.N. START, bez których by nie było szkolenia paraolimpijskiego w Polsce, TZMO S.A. i SEEPOINT za wsparcie dla wioślarzy, klubowi KSI START Szczecin za stworzenie warunków do uprawiania sportu.

Zobacz także

Polacy z sukcesami na Mistrzostwach Europy
09 gru 2017
Polscy wioślarze niepełnosprawni z sukcesami wystartowali w mistrzostwach Europy na ergometrze w Amsterdamie. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na dystansie 2000 m. Medaliści Mistrzostw Europy na ergometrze: Złoty medal: Jolanta Majka (KSI S...

Puchar Świata w Poznaniu 16-18.06.2017
21 cze 2017
Kolejne regaty na nowym dystansie paraolimpijskim 2000m. Polska reprezentacja wioślarzy niepełnosprawnych wystartowała w dwóch konkurencjach. Wyniki finałów:3 miejsce brązowy medal finał A PR1 M1x Jarosław Kailing KSI START Szczecin 4 miej...

12-15.05.2017 Regaty 11 Gavirate International Para-Rowing
18 maj 2017
Regaty międzynarodowe w Włoszech Gavirate rozgrywane są pod egidą FISA. Po zmianie przepisów dystansu z 1000m na 2000m. były to pierwsze regaty na dystansie 2000m. dla zawodników niepełnosprawnych. Jest to nowy dystans Paraolimpijski obowiąz...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14.03XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

14.03
XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04
Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody