Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

W dniu 18 czerwca br. odbyła się czwarta, finałowa edycja "Wioślarskiej Ligi Czwórek" w ramach akcji "Wioślarskie Wtorki". Emocji było wiele, a wspaniała pogoda sprawiła, że wielu mieszkańców Bydgoszczy z przystanęło nad Brdą i oglądało zmagania młodych wioślarek i wioślarzy.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację "Wioślarskiej Ligi Czwórek" organizatorzy serdecznie dziękują i zapraszają na kolejne, tym razem już jesienne "Wioślarskie Wtorki". Podsumowanie Ligi, wręczenie medali odbędzie się 21 czerwca br. o godz. 18.00 na Wyspie Młyńskiej podczas VI. Bydgoskiego Festiwalu Wodnego "Ster na Bydgoszcz".

konkurencja czwórek podwójnych ze sterniczką młodziczek:

1. BKW2 (Joanna Kocikowska, Zuzanna Maćkowska, Aleksandra Czubek, Wiktoria Nowak, sternik Aleksandra Kaczmarek, trener Grzegorz Jankowski)
2. BKW1 (Kinga Winnicka, Anna Dojczman, Patrycja Skolmowska, Monika Michalska, sternik Natalia Michalska, trener Grzegorz Jankowski)
3. LOTTO-Bydgostia (Roksana Żurek, Julia Nowak, Wiktoria Misiołek, Klaudia Szymańska, sternik Tamara Szymonowicz, trener Tomasz Czubak)

Punktacja Ligowa czwórek podwójnych ze sterniczką młodziczek:
1. Bydgoski Klub Wioślarek 2 - 4+3+3+4=14 pkt
1. LOTTO-Bydgostia - 2+4+4+2=12 pkt
3. Bydgoski Klub Wioślarek 1 - 3+2+2+3=10 pkt
4. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie - 1+1+1=3 pkt

konkurencja czwórek podwójnych ze sternikiem młodzików:
1. LOTTO-Bydgostia 2 (Filip Nowicki, Mateusz Kaliński, Jacek Kowalczyk, Sebastian Kobyliński, sternik Michał Siewert, trener Tomasz Czubak)
2. LOTTO-Bydgostia 1 (Jarosław Płotka, Jędrzej Skierecki, Kacper Arent, Piotr Dziewieczyński, sternik Krystian Orszt, trener Tomasz Czubak)
3. BTW (Michał Zabdyr, Wojciech Szwarc, Fabian Czarkowski, Karol Stupczyński, sternik Patryk Warda, trener Tomasz Zaporski)
4. Zawisza (Patryk Hałas, Bartosz Palmowski, Dominik Wachowiak, Szymon Gil-Pilarski, sternik Damian Paprocki, trener Tomasz Ciechanowski)

Punktacja Ligowa czwórek podwójnych ze sternikiem młodzików po trzeciej edycji:
1. LOTTO-Bydgostia 1 -  4+4+4+3=15 pkt
2. LOTTO-Bydgostia 2 - 2+3+3+4=12 pkt
3. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie - 3+1+2+2=8 pkt
4. Zawisza Bydgoszcz - 1+2+1+1=5 pkt

konkurencja czwórek podwójnych ze sterniczką juniorek młodszych:
1. LOTTO-Bydgostia 2 (Katarzyna Barlik, Izabela Gałek, Klaudia Głowacka, Anna Kaczmarska, sternik Inga Bartz, trener Daniel Bernatajtys)
2. LOTTO-Bydgostia 1 (Patrycja Wojtkowiak, Ewa Gałek, Julia Szwesta, Karolina Knowska, sternik Weronika Andrzejewska, trener Aneta Bełka-Siemion)
3. BKW 1  (Monika Terczyńska, Aleksandra Grzonka, Marta Kłos, Wiktoria Gmińska, sternik Aleksandra Kaczmarek, trener Michał Plewiński)
4. BKW 2 (Sara Wiączkowska, Nicole Sobiech, Sylwia Torzecka, Wiktoria Szyman, sternik Natalia Michalska, trener Grzegorz Jankowski)

Punktacja Ligowa czwórek podwójnych ze sterniczką juniorek młodszych:
1. LOTTO-Bydgostia 1 - 4+4+3+3=14 pkt
2. LOTTO-Bydgostia 2 - 3+1+4+4=12 pkt
3. Bydgoski Klub Wioślarek 1 - 2+3+2+2=9 pkt
4. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie - 1+2=3 pkt
5. Bydgoski Klub Wioślarek 2 - 1+1=2 pkt

konkurencja czwórek podwójnych ze sternikiem juniorów młodszych:
1. BTW2 (Nikodem Jabłoński, Maciej Waligóra, Marcin Miodowski, Adrian Zabrocki, sternik Dawid Gelecińśki, trener Marcin Badziągowski)
2. LOTTO-Bydgostia (Dominik Gasiul, Patryk Olesiński, Filip Żuchowski, Jędrzej Paliszewski, sternik Dominika Aleksandrowicz, trener Daniel Bernatajtys)
3. BTW1 (Dawid Strzałkowski, Wojciech Szwarc, Michał Zabdyr, Filip Krug, sternik Patryk Warda, trener Tomasz Zaporski)
4. Zawisza (Dawid Kowalski, Mateusz Złotucha, Sebastian Szalaty, Michał Dąbrowski, sternik Sebastian Wojtasik, trener Tomasz Ciechanowski)

Punktacja Ligowa czwórek podwójnych ze sterniczką juniorów młodszych:
1. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie 2 - 4+4+4+4=16 pkt
2. LOTTO-Bydgostia - 3+3+2+3=11 pkt
3. Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie 1 - 2+2+3+2=9 pkt
4. Zawisza Bydgoszcz - 1+1+1+1=4 pkt

Wyścig z okazji Jubileuszu 85-lecia działalności LOTTO-Bydgostia oraz 85-lecia zdobycia pierwszego medalu olimpijskiego dla Polski przez osadę Bydgoskiego Towarzystwa Wioślarskiego

LOTTO-Bydgostia (Remigiusz Kubacki, Igor Woytynowski, Patryk Pietryszyn, Krzysztof Soroczyński, sternik Zuzanna Dreier, trener Rafał Dziekoński) 4 pkt.
Zawisza (Filip Adrych, Karol Klinger, Mateusz Kraska, Tomasz Zmudziejewski, sternik Damian Paprocki, trener Andrzej Naglewicz) 0 pkt.

punktacja końcowa:
1. BTW - 8 pkt.
2. LOTTO-Bydgostia - 4 pkt.
3. Zawisza - 0 pkt.

Zobacz także

Polacy z sukcesami na Mistrzostwach Europy
09 gru 2017
Polscy wioślarze niepełnosprawni z sukcesami wystartowali w mistrzostwach Europy na ergometrze w Amsterdamie. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali na dystansie 2000 m. Medaliści Mistrzostw Europy na ergometrze: Złoty medal: Jolanta Majka (KSI S...

Puchar Świata w Poznaniu 16-18.06.2017
21 cze 2017
Kolejne regaty na nowym dystansie paraolimpijskim 2000m. Polska reprezentacja wioślarzy niepełnosprawnych wystartowała w dwóch konkurencjach. Wyniki finałów:3 miejsce brązowy medal finał A PR1 M1x Jarosław Kailing KSI START Szczecin 4 miej...

12-15.05.2017 Regaty 11 Gavirate International Para-Rowing
18 maj 2017
Regaty międzynarodowe w Włoszech Gavirate rozgrywane są pod egidą FISA. Po zmianie przepisów dystansu z 1000m na 2000m. były to pierwsze regaty na dystansie 2000m. dla zawodników niepełnosprawnych. Jest to nowy dystans Paraolimpijski obowiąz...