Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ZAWOJSKI PIĄTEK

W piątek rozpoczęły się regaty European Rowing Coastal Challenge. Reprezentant Polski Maciej Zawojski zajął drugie miejsce w przedbiegu na dystansie endurance (ok. 4 km) i wystąpi w niedzielnym finale!

Dla Macieja Zawojskiego to pierwsza przygoda z wioślarstwem morskim. Wiele wskazuje na to, że ta odmiana naszej dyscypliny zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. "Wioślarstwo morskie wejdzie do sportów olimpijskich. Nie możemy tego przespać, bo jeśli wszystko będzie toczyło się normalnie, to w 2023 roku możemy mieć kwalifikacje" - wyjaśniał Bogusław Gryczuk, dyrektor sportowy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Zawodnik AZS AWF Warszawa został wysłany do Włoch, gdzie odbywają się mistrzostwa, 10 dni wcześniej, żeby mógł się dostosować do nowych dla niego warunków. Jak widać udało się to świetnie, bowiem zajął drugie miejsce w piątkowym przedbiegu. Nasz zawodnik uzyskał czas 30:43:43. Wygrał Szwed Peter Berg (30:05:37). 

W ERCC udział biorą także Artur Sakowski i Filip Fulara (MC2x) z Rowing Warsaw Club, którzy zajęli piąte miejsce w swoim przedbiegu. 

Cała sobota poświęcona jest na sprinty - odbędą się zarówno przedbiegi, jak i finały. Natomiast w niedzielę będą miały miejsce finały endurance.

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

COSTAL TRASATrasa European Rowing Coastal Challenge

Zobacz także

Powołania kadry juniorów na zgrupowanie w COS OPO Wałcz (9-20.05)
09 maj 2021
W niedzielę 9 maja rozpoczęło się zgrupowanie kadry narodowej juniorek i juniorów w COS OPO Wałcz, które potrwa do 20 maja. Przedstawiamy powołanych. Powołania na zgrupowanie juniorów w COS OPO Wałcz (9-20.05.2021) Barańska Aleksandra (...

Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim: medaliści
07 maj 2021
7 maja na terenie Centrum Sportu i Rekreacji UW odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Rozdano cztery komplety medali. Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wagowe: lekką i otwartą wśród kobiet i mężczyzn...

Moc energii podczas Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze
06 maj 2021
Kto okaże się być prawdziwą maszyną do wiosłowania? Tego dowiemy się już 7 maja podczas Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze. Zawody odbędą się Warszawie, a weźmie w nich udział ponad 460 studentów i studentek z 50 uczelni. Po r...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14-16.05Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
15.05Maraton Wioślarski Toruń Bydgoszcz
Toruń/Bydgoszcz
15-17.05Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO
Lucerna (Szwajcaria)

14-16.05
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
15.05
Maraton Wioślarski Toruń Bydgoszcz
Toruń/Bydgoszcz
15-17.05
Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO
Lucerna (Szwajcaria)

Zobacz wszystkie zawody