Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

CZwórka bobiet

Przez pandemię koronawirusa w 2020 roku nie odbyło się większość regat wioślarskich, z igrzyskami olimpijskimi na czele. Liczymy, że tym razem wszystkie imprezy będą miały miejsce zgodnie z planem. Sprawdźcie kalendarz na nadchodzący sezon wioślarski.

Jak wiemy, pandemia storpedowała świat sportu, a wioślarstwo nie było wyjątkiem. Najważniejszą imprezą sezonu okazały się Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu, które pierwotnie miały się odbyć w czerwcu, ale przełożono je na październik.

Teraz pierwszą międzynarodową imprezą seniorów będą... mistrzostwa Europy! Odbędą się one w dniach 9-11 kwietnia w Varese we Włoszech. Z kolei pierwszy Puchar Świata będzie miał miejsce w Zagrzebiu (rozpocznie się 30 kwietnia, a zakończy 2 maja).

Maj będzie bardzo intensywny, a dla osad, które nie mają jeszcze kwalifikacji olimpijskiej, najważniejsze będą Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do igrzysk. Odbędą się one w Lucernie (16-18.05). Niedługo później (21-23.05) rozegrany zostanie drugi Puchar Świata, również w Lucernie.

Z kolei na początku czerwca (4-6) czeka nas trzeci PŚ - tym razem w Sabaudii we Włoszech. Najważniejszą imprezą sezonu będą oczywiście igrzyska olimpijskie w Tokio - zawody wioślarskie rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 30 lipca.

Dla seniorów nie będzie to jednak koniec zmagań, bo w drugiej połowie października (dokładnie w dniach 17-24) w Szanghaju odbędą się mistrzostwa świata.

Nie należy także zapominać o regatach młodzieżowców i juniorów. W dniach 4-5 września gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Europy będzie Kruszwica. Wcześniej czekają nas Mistrzostwa Europy Juniorów w Monachium (22-23.05), Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Racicach (7-11.07) i Mistrzostwa Świata Juniorów w Płowdiw (11-15.08).

Pamiętajmy również o licznych regatach krajowych. Pełny kalendarz imprez znajdziecie w linku poniżej.

>>>ZOBACZ KALENARZ WIOŚLARSKI NA SEZON 2021<<<

Zobacz także

Run & Row 2021: trzecia edycja za nami
26 wrz 2021
W niedzielę 26 września w Toruniu odbył się Run & Row - trzecia edycja najcięższych zawodów wioślarskich w Polsce. Wystąpiło 10 drużyn. Zawody mają morderczą formułę: bieg z łodziami wioślarskimi (3 km), wiosłowanie (6 km), pon...

2021 WORLD ROWING BEACH SPRINT FINALS: Zawojscy bez medali
26 wrz 2021
Niestety nie udało się zdobyć medali naszym zawodnikom podczas 2021 World Rowing Beach Sprint Finals. Agnieszka Kobus-Zawojska w rywalizacji jedynek odpadała w ćwierćfinale, a Maciej Zawojski w trzeciej rundzie. >>>TRANSMISJĘ MOŻNA ...

Baltic Cup 2021: złoto, dwa srebra i brąz w niedzielę
26 wrz 2021
W niedzielę w litewskich Trokach odbył się drugi dzień Baltic Cup, w którym wystąpiły cztery polskie osady. W sobotę wszystkie nasze załogi wywalczyły srebrne medale. Z kolei w niedzielę złoto zdobyła czwórka podwójna mężczyzn (Maks...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

2.10Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w wioślarstwie
Poznań
3.10Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Wioślarstwie
Poznań
9-10.10Mistrzostwa Europy Juniorów

Monachium (Niemcy)

2.10
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania
Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików w wioślarstwie
Poznań
3.10
Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Wioślarstwie
Poznań
9-10.10
Mistrzostwa Europy Juniorów

Monachium (Niemcy)

Zobacz wszystkie zawody