W dniach 14-15 września 2019 roku w Poznaniu miały miejsce Enea Mistrzostwa Polski Seniorów, podczas których rozdano medale w dwudziestu konkurencjach.
Medaliści Enea Mistrzostw Polski Seniorów:
1xML (jedynka mężczyzn kategorii lekkiej)
1. Jerzy Kowalski (Gopło Kruszwica) - 07:18,93
2. Dawid Wachowicz (LOTTO Bydgostia) - 07:24,78
3. Jakub Byczek (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:31,24
2-KL (dwójka bez sterniczki kobiet kategorii lekkiej)
1. Beata Szymańska, Wiktoria Sieradzka (LOTTO Bydgostia) - 07:54,09
2. Paulina Wasela, Zuzanna Dreier (LOTTO Bydgostia) - 07:54,92
3. Martyna Wasilewska, Magdalena Świętek (KW 1904 Poznań) - 08:06,16
2-KA (dwójka bez sterniczki kobiet)
1. Monika Chabel (LOTTO Bydgostia) - 07:29,52
2. Klaudia Ostrowska, Agnieszka Robaszkiewicz (AZS UMK Toruń) - 07:49,38
3. Wiktoria Kowalska, Sandra Pająk (AZS AWF Kraków) - 07:54,28
1xKA (jedynka kobiet)
1. Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak (AZS AWF Warszawa) - 07:34,05
2. Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) - 07:40,86
3. Agnieszka Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa) - 07:43,85
1xMA (jedynka mężczyzn)
1. Mateusz Biskup (LOTTO Bydgostia) - 06:50,06
2. Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica) - 06:56,16
3. Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) - 07:00,68
2xKL (dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej)
1. Paula Wydrych, Katarzyna Wełna (AZS AWF Kraków) - 07:27,13
2. Klaudia Pankratiew, Zuzanna Dreier (LOTTO Bydgostia) - 07:31,64
3. Sylwia Zimnicka, Aleksandra Demczuk (AZS AWFiS Gdańsk) - 07:37,49
2-ML (dwójka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej)
1. Patryk Pszczółkowski, Bartosz Reichel (AZS AWFiS Gdańsk) - 07:08,67
2. Robert Urbański, Mateusz Mielniczyn (AZS AWFiS Gdańsk) - 07:16,97
3. Aleksander Florczak, Fryderyk Grodecki (AZS Szczecin) - 07:27,01
2-MA (dwójka bez sternika mężczyzn)
1. Szymon Pośnik, Adam Woźniak (AZS AWF Warszawa) - 06:42,68
2. Jakub Jankowski, Bartosz Modrzyński (BTW Bydgoszcz) - 06:45,53
3. Adrian Gorka, Dawid Górski (AZS AWFiS Gdańsk) - 07:04,75
4xML (czwórka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej)
1. Dariusz Paczkowski, Dawid Wachowicz, Radosław Krzewiński, Jarosław Płatka (LOTTO
Bydgostia) - 06:20,98
2. Paweł Nowosielski, Łukasz Piasecki, Aleksander Florczak, Fryderyk Grodecki (AZS
Szczecin) - 06:25,79
3. Bartosz Reichel, Szymon Zorant, Jan Aleksandrowicz, Mateusz Mielniczyn (AZS AWFiS
Gdańsk) - 06:29,52
4xKL (czwórka podwójna kobiet kategorii lekkiej)
1. Klaudia Pankratiew, Paulina Wasela, Beata Szymańska, Zuzanna Dreier (LOTTO Bydgostia) - 07:07,44
2. Iga Janasik, Barbara Andrzejewska, Martyna Wasilewska, Magdalena Świętek (KW 1904 Poznań) - 07:15,63
3. Paula Stępień, Zuzanna Olszewska, Julia Wysocka, Adela RAszkowski (AZS AWF Warszawa) - 07:36,34
4-KA (czwórka bez sterniczki kobiet)
1. Joanna Dittmann, Monika Chabel, Maria Wierzbowska, Anna Wierzbowska (LOTTO
Bydgostia) - 07:02,24
2. Maria Brzozowska, Maria Wolna, Monika Sobieszek, Katarzyna Wełna (AZS AWF Kraków)
- 07:08,23
3. Maja Storczyk, Paulina Żydowiec, Julianna Wójcik, Ewelina Lefik (UKS Ateny Wałcz)
- 07:14,15
2xKA (dwójka podwójna kobiet)
1. Agnieszka Kobus-Zawojska, Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak (AZS AWF Warszawa) -
07:05,77
2. Izabela Gałek, Martyna Radosz (LOTTO Bydgostia) - 07:12,26
3. Katarzyna Boruch, Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:17,46
2XMA (dwójka podwójna mężczyzn)
1. Dominik Czaja, Natan Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) - 06:22,65
2. Piotr Płomiński, Marcin Brzeziński (WTW Warszawa) - 06:26,34
3. Mateusz Ziętarski, Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) - 06:45,73
1xKL (jedynka kobiet kategorii lekkiej)
1. Klaudia Pankratiew (LOTTO Bydgostia) - 08:12,14
2. Aleksandra Demczuk (AZS AWFiS Gdańsk) - 08:18,29
3. Zuzanna Olszewska (AZS AWF Warszawa) - 08:22,52
4-MA (czwórka bez sternika mężczyzn)
1. Bartosz Leszczyński, Mirosław Ziętarski, Robert Fuchs, Filip Leszczyński (AZS UMK
Toruń) - 06:22,21
2. Jakub Aleksandrowicz, Kamil Krusiewicz, Adrian Pawłowski, Bartłomiej Donarski (PTW
Płock) - 06:26,79
3. Piotr Dziewieczyński, Jakub Frąckowiak, Patryk Rak, Filip Żuchowski (LOTTO
Bydgostia) - 06:27,51
4xMA (czwórka podwójna mężczyzn)
1. Dominik Czaja, Szymon Pośnik, Adam Woźniak, Maciej Zawojski (AZS AWF Warszawa) -
06:07,99
2. Michał Sobanda, Łukasz Posyłajka, Łukasz Piasecki, Rafał Staszak (AZS Szczecin) -
06:11,42
3. Szymon Mikołajczak, Michał Kulecki, Krzysztof Jagodziński, Jan Wojtyś (AZS AWF
Poznań) - 06:14,64
4xKA (czwórka podwójna kobiet)
1. Joanna Śliwińska, Weronika Jagodzińska, Agnieszka Kobus-Zawojska, Krystyna Lemańczyk-Dobrzelak (AZS AWF Warszawa) - 06:41,95
2. Wioletta Zmelty, Zuzanna Lesner, Katarzyna Boruch, Olga Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 06:45,92
3. Klaudia Ostrowska, Katarzyna Zillmann, Katarzyna Malinowska, Agnieszka Rabaszkiewicz (AZS UMK Toruń) - 06:48,10
2xML (dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej)
1. Dariusz Paczkowski, Dawid Wachowicz (LOTTO Bydgostia) - 06:39,77
2. Radosław Krzewiński, Jarosław Płatka (LOTTO Bydgostia) - 06:45,96
3. Aleksander Florczak, Fryderyk Grodecki (AZS Szczecin) - 06:55,02
8+KA (ósemka kobiet)
1. Joanna Dittmann, Monika Chabel, Izabela Gałek, Maria Wierzbowska, Klaudia Jedynak, Anna Wierzbowska, Martyna Radosz, Julia Dobrzykowska, Magdalena Baszyńska (LOTTO Bydgostia) - 06:37,64
2. Maria Wolna, Maria Brzozowska, Monika Sobieszek, Karolina Smyrak, Sandra Pająk, Wiktoria Kowalska, Klaudia Sachmerda, Sara Piwowarczyk, Jan Emerla (AZS AWF Kraków) - 06:47,91
3. Anna Wełnińska, Małgorzata Strybel, Wiktoria Sieradzka, Paula Chrzanowska, Zuzanna Szczerba, Oliwia Kania, Ewa Gałek, Oliwia Kanczurska, Marcelina Michnicka (LOTTO Bydgostia) - 06:50,86
8+MA (ósemka mężczyzn)
1. Dariusz Radosz, Mikołaj Burda, Piotr Dziewieczyński, Filip Żuchowski, Marcin Sobieraj, Mateusz Biskup, Maciej Madaj, Jakub Dominiczak, Wojciech Wiśniewski (LOTTO Bydgostia) - 05:46,40
2. Konrad Franke, Krzysztof Szumowski, Michał Mrozek, Maciej Zawojski, Dominik Czaja, Szymon Pośnik, Filip Kruszewski, Natan Węgrzycki-Szymczyk, Adam Woźniak (AZS AWF Warszawa) - 05:48,29
3. Dominik Glonek, Wiktor Chabel, Jerzy Kaczmarek, Mikołaj Januszewski, Wojciech Szwarc, Damian Józefowicz, Rafał Pietrasiak, Patryk Szymendera, Julia Wasiela (Posnania RBW Poznań) - 05:49,60
Zobacz także
Komunikat: wpisowe do regat centralnych
27 mar 2024
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje, że w związku ze stałym problemem z rozliczeniem wpłat za udział w zawodach, w rozpoczynającym się sezonie wioślarskim zmianie ulegają zasady opłaty wpisowego do zawodów centralnych.
Zg...
169. The Gemini Boat Race już 30 marca 2024
26 mar 2024
W sobotę 30 marca 2024 odbędzie się legendarny The Boat Race, czyli wyścig ósemek pomiędzy dwiema prestiżowymi uczelniami - Cambridge i Oxfordem.
Będzie to 169. wyścig mężczyzn i 78. kobiet. Przed rokiem zawodnicy Cambridge wrócili na zw...
Szczecin Gaming Fest: wiosłuj online na torze w Henley!
25 mar 2024
Odkryj nowe wymiary wiosłowania z aplikacją EXR - zaloguj się, lub zarejestruj i ciesz się 14-dniowym darmowym dostępem. Dołącz do wyjątkowego wydarzenia „Row with the Pros: Olympians and Paralympians” na torze Henley.
Wspólne 45-...
Zobacz także
169. The Gemini Boat Race już 30 marca 2024
26 mar 2024
12-14.04 | I Puchar Świata Varese (Włochy) |
13-14.04 | Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów Poznań |
25-28.04 | Europejskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich Szeged (Węgry) |