Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Pete Reed

Trzykrotny mistrz olimpijski Pete Reed doznał udaru kręgosłupa i jest sparaliżowany od klatki piersiowej w dół - poinformował Brytyjczyk w mediach społecznościowych. Przesyłamy wyrazy wsparcia byłemu wioślarzowi w tych trudnych chwilach.

Reed to złoty medalista olimpijski w czwórce bez sternika z Pekinu (2008) i Londynu (2012), a także złoty medalista igrzysk w Rio de Janeiro (2016) w ósemce. W 2018 roku zakończył karierę sportową.

Niedawno poinformował na Instagramie, że do udaru doszło we wrześniu. "Lekarze nie są pewni, co spowodowało ten udar. Był zlokalizowany w środkowej części kręgosłupa, dlatego jestem sparaliżowany od klatki piersiowej w dół. Jakie są rokowania? Jest mała szansa, że w pełni wyzdrowieję, ale też niewielka, że mój stan w ogóle się nie poprawi. Pewnie będzie to coś pośrodku. Dużo będzie zależeć od rehabilitacji" - napisał Reed.

Mamy zatem nadzieję, że 38-latek dojdzie do jak największej sprawności, tym bardziej, że jest dobrze nastawiony. "Pozostałe wiadomości są bardzo dobre. Moje ramiona są tak silne jak wcześniej, a mój mózg wciąż jest przeciętny, więc też nic się nie zmieniło" - zażartował.

Utytułowany Brytyjczyk dostał wiele słów wsparcia i propozycji pomocy z całego świata. "Mam dosłownie setki wiadomości, wasza życzliwość jest niezwykła. Jesteśmy bardzo poruszeni waszym wsparciem. Przepraszam, że nie odpisałem na wiadomości, ale codziennie mam dużo pracy w szpitalu. Wielu pisze do mnie, żebym pisał o tym, czego potrzebuję, to mi pomogą. Nie jestem dobry w proszeniu i nie chodzi o moją dumę, tylko o to, że nie wiem o co mógłbym poprosić. Na razie mam wszystko, czego potrzeba" - uspokoił Reed.

>>>ZOBACZ KONTO PETE'A REEDA NA INSTAGRAMIE<<<

Zobacz także

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: srebrny medal czwórki podwójnej w Nottingham (1986)
05 cze 2020
W kolejnej części cyklu "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata" przyglądamy się regatom w Nottingham w 1986 roku, gdzie Polacy po raz pierwszy zdobyli medal w czwórce podwójnej mężczyzn. Waldemar Wojda, Mirosław Mruk, Sławo...

Komunikat PZTW - kalendarz imprez wioślarskich 2020
05 cze 2020
KOMUNIKAT Polskiego  Związku Towarzystw Wioślarskich w sprawie kalendarza imprez wioślarskich w 2020 roku   W związku z wdrożeniem IV etapu nowej sportowej rzeczywistości, a co za tym idzie możliwość treningu na obiektach klubo...

Do 15 czerwca ostateczna decyzja dotycząca Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Duisburgu
03 cze 2020
Europejska Rada Wioślarska (ERB) z Ryszardem Stadniukiem na czele oraz Komitet Organizacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Duisburgu monitorują sytuację związaną z pandemią wirusa COVID-19 i do 15 czerwca podejmą ostateczną decyzję czy...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

2-3.10Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

2-3.10
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06
Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10
Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody