Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Pete Reed

Trzykrotny mistrz olimpijski Pete Reed doznał udaru kręgosłupa i jest sparaliżowany od klatki piersiowej w dół - poinformował Brytyjczyk w mediach społecznościowych. Przesyłamy wyrazy wsparcia byłemu wioślarzowi w tych trudnych chwilach.

Reed to złoty medalista olimpijski w czwórce bez sternika z Pekinu (2008) i Londynu (2012), a także złoty medalista igrzysk w Rio de Janeiro (2016) w ósemce. W 2018 roku zakończył karierę sportową.

Niedawno poinformował na Instagramie, że do udaru doszło we wrześniu. "Lekarze nie są pewni, co spowodowało ten udar. Był zlokalizowany w środkowej części kręgosłupa, dlatego jestem sparaliżowany od klatki piersiowej w dół. Jakie są rokowania? Jest mała szansa, że w pełni wyzdrowieję, ale też niewielka, że mój stan w ogóle się nie poprawi. Pewnie będzie to coś pośrodku. Dużo będzie zależeć od rehabilitacji" - napisał Reed.

Mamy zatem nadzieję, że 38-latek dojdzie do jak największej sprawności, tym bardziej, że jest dobrze nastawiony. "Pozostałe wiadomości są bardzo dobre. Moje ramiona są tak silne jak wcześniej, a mój mózg wciąż jest przeciętny, więc też nic się nie zmieniło" - zażartował.

Utytułowany Brytyjczyk dostał wiele słów wsparcia i propozycji pomocy z całego świata. "Mam dosłownie setki wiadomości, wasza życzliwość jest niezwykła. Jesteśmy bardzo poruszeni waszym wsparciem. Przepraszam, że nie odpisałem na wiadomości, ale codziennie mam dużo pracy w szpitalu. Wielu pisze do mnie, żebym pisał o tym, czego potrzebuję, to mi pomogą. Nie jestem dobry w proszeniu i nie chodzi o moją dumę, tylko o to, że nie wiem o co mógłbym poprosić. Na razie mam wszystko, czego potrzeba" - uspokoił Reed.

>>>ZOBACZ KONTO PETE'A REEDA NA INSTAGRAMIE<<<

Zobacz także

Mikołaj Burda: zawierzyliśmy trenerowi, a on nam
18 lis 2019
W "Gazecie Pomorskiej" ukazał się wywiad z Mikołajem Burdą, tegorocznym mistrzem świata z czwórki  bez sternika. Doświadczony zawodnik opowiedział m.in. o atmosferze w złotej załodze i planach na przyszłość. Czwórka bez sternika p...

Mistrzowie i wicemistrzynie świata wspomogły IV edycję "Wszyscy do Wioseł"
15 lis 2019
W piątek 15 listopada na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka J. Piłsudskiego miała miejsce czwarta edycja "Wszyscy do Wioseł". Tym razem wiosłowano, by wesprzeć akcję "Dołóż się do łóżka"! W imprezie wzięli udział nasi re...

85. Plebiscyt "Przeglądu Sportowego": dwie osady wioślarskie w "20" nominowanych!
15 lis 2019
Ogłoszono dwudziestkę nominowanych na Dziesięciu Najlepszych Sportowców 85. Plebiscytu "Przeglądu Sportowego". Nominowane zostały m.in. dwie osady wioślarskie – czwórka podwójna kobiet i czwórka bez sternika. Sprawdźcie jak głosować. ...