Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Maria Sajdak

Maria Sajdak z czwórki podwójnej kobiet zajęła czwarte miejsce w plebisycie 10 Asów Małopolski 2019 roku "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej". Z tej okazji udzieliła wywiadu temu drugiemu dziennikowi.

Maria Sajdak (z d. Springwald) po raz czwarty znalazła się w dziesiątce tego plebiscytu. W poprzednim roku czwórka podwójna kobiet, z zawodniczką AZS AWF Kraków, wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata w Linzu. Lepsze okazały się tylko Chinki.

"To był dla nas ważniejszy sezon niż poprzednie, bo walczyłyśmy o kwalifikację olimpijską. Zdobyłyśmy ją, mamy też srebrny medal mistrzostw świata, więc rok trzeba uznać za udany. Nawet jeśli nie był tak dobry jak choćby wcześniejszy" - mówi Sajdak.

W 2018 roku Sajdak, Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann zostały mistrzyniami świata i Europy. Przed naszymi zawodniczkami sezon olimpijski, a impreza czterolecia odbędzie się pod koniec lipca (23-31.07).

5fot. J. Kowacic

"Będziemy się starać, żebyśmy po igrzyskach wszyscy się cieszyli. Naszym celem jest przynajmniej powtórzyć wynik z Rio de Janeiro, czyli zdobyć medal (wówczas był to brąz - przyp.), ale zamierzamy także powalczyć o złoto. Stać nas na zwycięstwo, choć oczywiście nie będzie łatwo. Chinki z nami ostatnio wygrały, Holenderki nas goniły i będą groźne. Zresztą bardzo mocnych osad jest więcej, każdy będzie chciał wygrać" - dodaje Sajdak.

Mimo że czwórka podwójna od lat utrzymuje się w światowej czołówce, to wciąż się rozwija. "Cały czas idziemy do przodu, trener o to dba. Możemy pływać jeszcze szybciej" - mówi.

Regaty olimpijskie w Tokio odbędą się na obiekcie Sea Forest Waterway w Zatoce Tokijsiej. "Odbyły się tam mistrzostwa świata juniorów. Były obawy, że mogą przeszkadzać wichury, ale nic takiego nie nastąpiło, wszystko przebiegło zgodnie z planem. Trzeba założyć, że podczas igrzysk będzie podobnie" - zakończyła.

Zobacz także

Ostatnia faza przygotowań do ME. Powołania seniorów na zgrupowanie w COS OPO Wałcz
17 wrz 2020
W weekend 19-20 września reprezentanci Polski będą rywalizowali w barwach klubowych w ENEA Mistrzostwach Polski Seniorów, natomiast po zakończeniu regat przeniosą się na zgrupowanie do Wałcza. Większość kadry seniorów przeniesie się z P...

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów w Belgradzie
16 wrz 2020
26 i 27 września w Belgradzie będą miały miejsce Mistrzostwa Europy Juniorów. Polskę reprezentować będzie dziewięć osad. Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) podaje, że do regat zgłosiło się 426 zawodników z 27 krajów. Polsk?...

Zmarł Janisław Muszyński
14 wrz 2020
Z przykrością informujemy, że w dniu 10 września 2020 w wieku 78 lat zmarł Janisław Muszyński, były członek zarządu PZTW i wojewoda wrocławski.  Urodził się 9 października 1942 w Kaliszu, gdzie stawiał pierwsze kroki wioślarskie...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

19-20.09ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów
Poznań
25.09Maraton Ósemek Toruń-Bydgoszcz
Toruń-Bydgoszcz
26.09Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz

19-20.09
ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów
Poznań
25.09
Maraton Ósemek Toruń-Bydgoszcz
Toruń-Bydgoszcz
26.09
Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz

Zobacz wszystkie zawody