Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Maria Sajdak

Maria Sajdak z czwórki podwójnej kobiet zajęła czwarte miejsce w plebisycie 10 Asów Małopolski 2019 roku "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej". Z tej okazji udzieliła wywiadu temu drugiemu dziennikowi.

Maria Sajdak (z d. Springwald) po raz czwarty znalazła się w dziesiątce tego plebiscytu. W poprzednim roku czwórka podwójna kobiet, z zawodniczką AZS AWF Kraków, wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata w Linzu. Lepsze okazały się tylko Chinki.

"To był dla nas ważniejszy sezon niż poprzednie, bo walczyłyśmy o kwalifikację olimpijską. Zdobyłyśmy ją, mamy też srebrny medal mistrzostw świata, więc rok trzeba uznać za udany. Nawet jeśli nie był tak dobry jak choćby wcześniejszy" - mówi Sajdak.

W 2018 roku Sajdak, Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann zostały mistrzyniami świata i Europy. Przed naszymi zawodniczkami sezon olimpijski, a impreza czterolecia odbędzie się pod koniec lipca (23-31.07).

5fot. J. Kowacic

"Będziemy się starać, żebyśmy po igrzyskach wszyscy się cieszyli. Naszym celem jest przynajmniej powtórzyć wynik z Rio de Janeiro, czyli zdobyć medal (wówczas był to brąz - przyp.), ale zamierzamy także powalczyć o złoto. Stać nas na zwycięstwo, choć oczywiście nie będzie łatwo. Chinki z nami ostatnio wygrały, Holenderki nas goniły i będą groźne. Zresztą bardzo mocnych osad jest więcej, każdy będzie chciał wygrać" - dodaje Sajdak.

Mimo że czwórka podwójna od lat utrzymuje się w światowej czołówce, to wciąż się rozwija. "Cały czas idziemy do przodu, trener o to dba. Możemy pływać jeszcze szybciej" - mówi.

Regaty olimpijskie w Tokio odbędą się na obiekcie Sea Forest Waterway w Zatoce Tokijsiej. "Odbyły się tam mistrzostwa świata juniorów. Były obawy, że mogą przeszkadzać wichury, ale nic takiego nie nastąpiło, wszystko przebiegło zgodnie z planem. Trzeba założyć, że podczas igrzysk będzie podobnie" - zakończyła.

Zobacz także

Mirosław Ziętarski: mistrzostwa Polski? Udało się wygrać przy okazji
15 lut 2020
Mirosław Ziętarski okazał się najlepszy podczas Enea Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim. "Chciałem zrobić życiówkę i poprawiłem się o ponad 4 sekundy" - powiedział zawodnik AZS UMK Toruń w rozmowie z Polską Agencją Prasową. ...

Analiza XXIX mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim
11 lut 2020
Tegoroczne Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim we Wrocławiu rozegrano już po raz dwudziesty dziewiąty, a wydaje się, że to tak niedawno rozgrywane były pierwsze. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową analizą MP na ergo...

Mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim w Paryżu - wyniki Polaków
10 lut 2020
W weekend w Paryżu miały miejsce mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim. Mistrzynią świata w kategorii wagi lekkiej do lat 23 została Klaudia Pankratiew, a brązowy medal w kategorii wagi lekkiej mężczyzn w biegu na 500 m wywalczył Mi...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14.03XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

14.03
XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04
Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody