Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Maria Sajdak

Maria Sajdak z czwórki podwójnej kobiet zajęła czwarte miejsce w plebisycie 10 Asów Małopolski 2019 roku "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej". Z tej okazji udzieliła wywiadu temu drugiemu dziennikowi.

Maria Sajdak (z d. Springwald) po raz czwarty znalazła się w dziesiątce tego plebiscytu. W poprzednim roku czwórka podwójna kobiet, z zawodniczką AZS AWF Kraków, wywalczyła srebrny medal mistrzostw świata w Linzu. Lepsze okazały się tylko Chinki.

"To był dla nas ważniejszy sezon niż poprzednie, bo walczyłyśmy o kwalifikację olimpijską. Zdobyłyśmy ją, mamy też srebrny medal mistrzostw świata, więc rok trzeba uznać za udany. Nawet jeśli nie był tak dobry jak choćby wcześniejszy" - mówi Sajdak.

W 2018 roku Sajdak, Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann zostały mistrzyniami świata i Europy. Przed naszymi zawodniczkami sezon olimpijski, a impreza czterolecia odbędzie się pod koniec lipca (23-31.07).

5fot. J. Kowacic

"Będziemy się starać, żebyśmy po igrzyskach wszyscy się cieszyli. Naszym celem jest przynajmniej powtórzyć wynik z Rio de Janeiro, czyli zdobyć medal (wówczas był to brąz - przyp.), ale zamierzamy także powalczyć o złoto. Stać nas na zwycięstwo, choć oczywiście nie będzie łatwo. Chinki z nami ostatnio wygrały, Holenderki nas goniły i będą groźne. Zresztą bardzo mocnych osad jest więcej, każdy będzie chciał wygrać" - dodaje Sajdak.

Mimo że czwórka podwójna od lat utrzymuje się w światowej czołówce, to wciąż się rozwija. "Cały czas idziemy do przodu, trener o to dba. Możemy pływać jeszcze szybciej" - mówi.

Regaty olimpijskie w Tokio odbędą się na obiekcie Sea Forest Waterway w Zatoce Tokijsiej. "Odbyły się tam mistrzostwa świata juniorów. Były obawy, że mogą przeszkadzać wichury, ale nic takiego nie nastąpiło, wszystko przebiegło zgodnie z planem. Trzeba założyć, że podczas igrzysk będzie podobnie" - zakończyła.

Zobacz także

Plany od trenerów. Treningi indywidualne wioślarzy do końca maja
02 kwi 2020
Z powodu pandemii koronawirusa, przez najbliższe dwa miesiące nasi wioślarze będą przygotowywać się indywidualnie. "Każdy trener opracował swoim zawodnikom lub zawodniczkom szczegółowe plany" - wyjaśnia Bogusław Gryczuk, dyrektor sportow...

Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu przełożone
31 mar 2020
Europejska Rada Wioślarska (ERB), Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i Komitet Organizacyjny zdecydowali o przełożeniu Mistrzostw Europy Seniorów, które miały się odbyć w dniach 5-7 czerwca w Poznaniu. Badana jest możliwość przep...

Znamy nowy termin igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio
30 mar 2020
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował, że igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku, zaś igrzyska paraolimpijskie rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają do 5 września. Zawody wioślarsk...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów odwołane
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów odwołane
Poznań

Zobacz wszystkie zawody