Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

MP Ergowiosła

Tegoroczne Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim we Wrocławiu rozegrano już po raz dwudziesty dziewiąty, a wydaje się, że to tak niedawno rozgrywane były pierwsze. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową analizą MP na ergometrze wioślarskim.

>>>WSZYSCY MEDALIŚCI ENEA MISTRZOSTW POLSKI NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM<<<

Pierwsze Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim odbyły się w 1992 roku w Hali Ludowej we Wrocławiu. Powołane i zorganizowane zostały przez grupę wrocławskich "zapaleńców" wioślarskich skupionych wokół trenera głównego AZS - Politechniki Wrocław - Mariana Pawlaka. Miały one wówczas duży rozmach. Ubarwiane były dodatkowo programem artystycznym oraz wieczornym okolicznościowym spotkaniem wioślarskich pokoleń.

Przez pierwsze cztery lata, zgodnie z koncepcją przyjętą przez amerykańskiego producenta ergometrów - firmę Concept2, rozgrywane były na dystansie 2500m, a od 1996 roku na 2000m. Tylko czterokrotnie odbyły się poza Wrocławiem. W 1995 roku w Brzegu Dolnym, w 2015 w Szczecinie, w 2017 w Jelczu-Laskowicach i w ubiegłym roku w Tarnobrzegu.

Przeniesienie Mistrzostw Polski na ergometrze w 2015 roku do Szczecina było powiązane z rozgrywanymi w Polsce Mistrzostwami Europy na ergometrach wioślarskich, a w 2017 roku do podwrocławskiej miejscowości Jelcz-Laskowice z próbą generalną przed rozgrywanymi na terenie Wrocławia w lipcu tego roku Światowymi Igrzyskami w 31 sportach nieolimpijskich World Games, do których po raz pierwszy włączono rywalizację na ergometrach wioślarskich jako dyscyplinę dodatkową.

W tegorocznych Mistrzostwach Polski obok zawodników grupy para-wioślarstwa i amatorów wystartowało 287 juniorów i seniorów w ośmiu grupach z podziałem na wiek, płeć i wagę. Tym samym było to 9 zawodniczek i zawodników więcej niż w roku ubiegłym.

>>>PRZECZYTAJCIE CAŁĄ ANALIZĘ XXIX MISTRZOSTW POLSKI NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM<<<

Zobacz także

Mirosław Ziętarski: mistrzostwa Polski? Udało się wygrać przy okazji
15 lut 2020
Mirosław Ziętarski okazał się najlepszy podczas Enea Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim. "Chciałem zrobić życiówkę i poprawiłem się o ponad 4 sekundy" - powiedział zawodnik AZS UMK Toruń w rozmowie z Polską Agencją Prasową. ...

Mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim w Paryżu - wyniki Polaków
10 lut 2020
W weekend w Paryżu miały miejsce mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim. Mistrzynią świata w kategorii wagi lekkiej do lat 23 została Klaudia Pankratiew, a brązowy medal w kategorii wagi lekkiej mężczyzn w biegu na 500 m wywalczył Mi...

Wiktor Chabel: wiosłujemy po śladach "Dominatorów"
06 lut 2020
Wiktor Chabel udzielił bardzo ciekawego wywiadu oficjalnej stronie Red Bulla. Opowiedział m.in. o ubiegłym sezonie, porównaniu do "Dominatorów", a także o technice wiosłowania. Wiktor Chabel wchodzi w skład czwórki podwójnej, która w zesz...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14.03XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

14.03
XVII Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
10-12.04
Puchar Świata
Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody