Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Pankratiew poprawka

Klaudia Pankratiew zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata na ergometrze wioślarskim, który odbył się 7 i 8 lutego w Paryżu. Młoda Polka była zdeterminowana, żeby sięgnąć po złoto. 

>>>KOMPLET WYNIKÓW MŚ NA ERGOMETRZE<<<

Zawodniczka LOTTO Bydgostii triumfowała w kategorii do lat 23 lat, zostawiając w pokonanym polu 15 konkurentek. Reprezentantka Polski uzyskała czas 7:15,4. Podium uzupełnił Francuzki - Claire Bove (7:17,8) i Maella Favrais (7:24,5).

"Bardzo budujący jest dla mnie fakt, że zawodniczka z drugiego miejsca, Claire Bove, jest członkiem francuskiej kadry olimpijskiej w konkurencji dwójki podwójnej wagi lekkiej. Napawa mnie to optymizmem na następne starty i zdecydowanie zwiększa motywację do trenowania" - powiedziała Klaudia Pankratiew w rozmowie z serwisem "Rozmaitości Ełckie".

"Jestem prezesem klubu już 29 rok, ale to jest pierwszy taki przypadek, kiedy zawodniczka sama złożyła wniosek w klubie, aby wystartować na mistrzostwach świata, bo czuje, że jest mocna i chce powalczyć o złoto. Tak jak obiecała, tak zrobiła" - przyznaje z podziwem Zygfryd Żurawski, prezes RTW LOTTO Bydgostii.

Klaudia Pankratiew pochodzi z Ełku, wioślarstwo trenuje od 8 lat, obecnie studiuje psychologię na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

>>>WIĘCEJ PRZECZYTACIE NA STRONIE EXPRESSU BYDGOSKIEGO<<<

fot. Express Bydgoski/Marek Fabiszewski

Zobacz także

Plany od trenerów. Treningi indywidualne wioślarzy do końca maja
02 kwi 2020
Z powodu pandemii koronawirusa, przez najbliższe dwa miesiące nasi wioślarze będą przygotowywać się indywidualnie. "Każdy trener opracował swoim zawodnikom lub zawodniczkom szczegółowe plany" - wyjaśnia Bogusław Gryczuk, dyrektor sportow...

Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu przełożone
31 mar 2020
Europejska Rada Wioślarska (ERB), Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i Komitet Organizacyjny zdecydowali o przełożeniu Mistrzostw Europy Seniorów, które miały się odbyć w dniach 5-7 czerwca w Poznaniu. Badana jest możliwość przep...

Znamy nowy termin igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio
30 mar 2020
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował, że igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku, zaś igrzyska paraolimpijskie rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają do 5 września. Zawody wioślarsk...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów odwołane
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów odwołane
Poznań

Zobacz wszystkie zawody