Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Lucerna

Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) z powodu pandemii koronowirusa odwołuje kolejne zawody. Wśród nich są ważne imprezy w Lucernie: III Puchar Świata i Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich. 

Wcześniej odwołano I Puchar Świata w Sabaudii (10–12 kwietnia) i II Puchar Świata w Varese (1-3 maja) oraz inne imprezy wioślarskie, które miały odbyć się we Włoszech w dwóch najbliższych miesiącach. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ!

Teraz FISA podjęła decyzję o odwołaniu kolejnych imprez. Są to Amerykańskie Regaty Olimpijskie i Paraolimpijskie w Rio de Janeiro (2-5 kwietnia). Odwołane zostały również obozy szkoleniowe w Brazylii.

Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO w Lucernie miały odbyć się w dniach 17-20 maja. "To wydarzenie zostało anulowane i nie zostało przeniesione" - czytamy w komunikacie FISA. Tak samo stanie się z regatami kwalifikacyjnymi do IO w innych regionach.

Poznan PSfot. J. Kowacic

Nie odwołano jeszcze mistrzostw Europy Juniorów w Belgradzie (30-31 maja) i mistrzostw Europy Seniorów w Poznaniu (5-7 czerwca). "Jesteśmy w stałym kontakcie z organizatorami wydarzeń, które zaplanowane są od maja do października 2020 roku. Codziennie oceniamy sytuację, by podjąć jak najlepszą decyzję" - napisała FISA.

Rozegranie Kwalifikacji Olimpijskich jest już niemożliwe, ale ze względu na późniejszy termin paraigrzysk, FISA wciąż poszukuje rozwiązań, aby móc umożliwić regaty kwalifikacyjne. Decyzję na ten temat federacja podejmie do 5 kwietnia.

"FISA jest w bliskim kontakcie z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl) i Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim (IPC) w celu zmian dotyczących kwalifikacji olimpijskich. Kolejny komunikat opublikujemy we wtorek 17 marca" - czytamy.

Zobacz także

Ostatnia faza przygotowań do ME. Powołania seniorów na zgrupowanie w COS OPO Wałcz
17 wrz 2020
W weekend 19-20 września reprezentanci Polski będą rywalizowali w barwach klubowych w ENEA Mistrzostwach Polski Seniorów, natomiast po zakończeniu regat przeniosą się na zgrupowanie do Wałcza. Większość kadry seniorów przeniesie się z P...

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów w Belgradzie
16 wrz 2020
26 i 27 września w Belgradzie będą miały miejsce Mistrzostwa Europy Juniorów. Polskę reprezentować będzie dziewięć osad. Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) podaje, że do regat zgłosiło się 426 zawodników z 27 krajów. Polsk?...

Zmarł Janisław Muszyński
14 wrz 2020
Z przykrością informujemy, że w dniu 10 września 2020 w wieku 78 lat zmarł Janisław Muszyński, były członek zarządu PZTW i wojewoda wrocławski.  Urodził się 9 października 1942 w Kaliszu, gdzie stawiał pierwsze kroki wioślarskie...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

19-20.09ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów
Poznań
25.09Maraton Ósemek Toruń-Bydgoszcz
Toruń-Bydgoszcz
26.09Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz

19-20.09
ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów
Poznań
25.09
Maraton Ósemek Toruń-Bydgoszcz
Toruń-Bydgoszcz
26.09
Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz

Zobacz wszystkie zawody