Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Lucerna

Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) z powodu pandemii koronowirusa odwołuje kolejne zawody. Wśród nich są ważne imprezy w Lucernie: III Puchar Świata i Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich. 

Wcześniej odwołano I Puchar Świata w Sabaudii (10–12 kwietnia) i II Puchar Świata w Varese (1-3 maja) oraz inne imprezy wioślarskie, które miały odbyć się we Włoszech w dwóch najbliższych miesiącach. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ!

Teraz FISA podjęła decyzję o odwołaniu kolejnych imprez. Są to Amerykańskie Regaty Olimpijskie i Paraolimpijskie w Rio de Janeiro (2-5 kwietnia). Odwołane zostały również obozy szkoleniowe w Brazylii.

Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO w Lucernie miały odbyć się w dniach 17-20 maja. "To wydarzenie zostało anulowane i nie zostało przeniesione" - czytamy w komunikacie FISA. Tak samo stanie się z regatami kwalifikacyjnymi do IO w innych regionach.

Poznan PSfot. J. Kowacic

Nie odwołano jeszcze mistrzostw Europy Juniorów w Belgradzie (30-31 maja) i mistrzostw Europy Seniorów w Poznaniu (5-7 czerwca). "Jesteśmy w stałym kontakcie z organizatorami wydarzeń, które zaplanowane są od maja do października 2020 roku. Codziennie oceniamy sytuację, by podjąć jak najlepszą decyzję" - napisała FISA.

Rozegranie Kwalifikacji Olimpijskich jest już niemożliwe, ale ze względu na późniejszy termin paraigrzysk, FISA wciąż poszukuje rozwiązań, aby móc umożliwić regaty kwalifikacyjne. Decyzję na ten temat federacja podejmie do 5 kwietnia.

"FISA jest w bliskim kontakcie z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (MKOl) i Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim (IPC) w celu zmian dotyczących kwalifikacji olimpijskich. Kolejny komunikat opublikujemy we wtorek 17 marca" - czytamy.

Zobacz także

Plany od trenerów. Treningi indywidualne wioślarzy do końca maja
02 kwi 2020
Z powodu pandemii koronawirusa, przez najbliższe dwa miesiące nasi wioślarze będą przygotowywać się indywidualnie. "Każdy trener opracował swoim zawodnikom lub zawodniczkom szczegółowe plany" - wyjaśnia Bogusław Gryczuk, dyrektor sportow...

Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu przełożone
31 mar 2020
Europejska Rada Wioślarska (ERB), Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i Komitet Organizacyjny zdecydowali o przełożeniu Mistrzostw Europy Seniorów, które miały się odbyć w dniach 5-7 czerwca w Poznaniu. Badana jest możliwość przep...

Znamy nowy termin igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio
30 mar 2020
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował, że igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku, zaś igrzyska paraolimpijskie rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają do 5 września. Zawody wioślarsk...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów odwołane
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów odwołane
Poznań

Zobacz wszystkie zawody