Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

poprawka

W niedzielę reprezentacja Polski wróciła do kraju. Samolot rządowy zabrał naszych zawodników z Portugalii, gdzie przebywali na zgrupowaniu. W Lago Azul zostało pięć osób - troje zawodników i dwóch trenerów.

Pandemia koronowirusa torpeduje świat sportu. Sytuacja była dynamiczna. Pierwotnie część kadry miała zostać w Lago Azul, a część wrócić i trenować w Wałczu. Jednak po zamknięciu przez polski rząd granicy, większość zawodników postanowiła wracać.

W Lago Azul zostało troje wioślarzy - Jaclyn Stelmaszyk i Weronika Deresz oraz Natan Węgrzycki-Szymczyk - wraz ze swoimi trenerami - Przemysławem Abrahamczykiem i Jarosławem Szymczykiem. "Są to osady, które mają szansę na kwalifikację olimpijską i taką podjęli decyzję. Zapewniamy jednak, że są bezpieczni w Portugalii" - wyjaśnia Ryszard Stadniuk, prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Prezes Stadniukfot. J. Kowacic

"Bardzo dziękujemy Ministerstwu Sportu, polskiemu rządowi oraz Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie za wspaniałą reakcję i pomoc naszym wioślarzom w powrocie do kraju" - dodaje Ryszard Stadniuk.

Samolot rządowy wyleciał z Lizbony w niedzielę wieczorem. Do Warszawy doleciał około północy. Wszyscy zawodnicy muszą teraz poddać się 14-dniowej kwarantannie.

Zobacz także

Plany od trenerów. Treningi indywidualne wioślarzy do końca maja
02 kwi 2020
Z powodu pandemii koronawirusa, przez najbliższe dwa miesiące nasi wioślarze będą przygotowywać się indywidualnie. "Każdy trener opracował swoim zawodnikom lub zawodniczkom szczegółowe plany" - wyjaśnia Bogusław Gryczuk, dyrektor sportow...

Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu przełożone
31 mar 2020
Europejska Rada Wioślarska (ERB), Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i Komitet Organizacyjny zdecydowali o przełożeniu Mistrzostw Europy Seniorów, które miały się odbyć w dniach 5-7 czerwca w Poznaniu. Badana jest możliwość przep...

Znamy nowy termin igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio
30 mar 2020
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował, że igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku, zaś igrzyska paraolimpijskie rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają do 5 września. Zawody wioślarsk...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów odwołane
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów odwołane
Poznań

Zobacz wszystkie zawody