Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Deresz JAclyn

W niedzielę polscy wioślarze wrócili do kraju samolotem rząowym, jednak nie wszyscy zdecydowali się na powrót z Portugalii. W Lago Azul zostało pięć osób: Natan Węgrzycki-Szymczyk, Weronika Deresz i Jaclyn Stelmaszyk oraz trenerzy: Przemysław Abrahamczyk i Jarosław Szymczyk.

Dwójka podwójna wagi lekkiej oraz nasz jedynkarz nie mają jeszcze kwalifikacji olimpijskiej i to jest powód pozostania w Portugalii. "Naszym priorytetem są igrzyska olimpijskie i póki ich nie odwołają, zrobimy wszystko, żeby jak najlepiej się przygotować i dostać się do Tokio. A w hotelu mamy świetne warunki, tak samo jak w COS w Wałczu. Mamy siłownię, ergometry, nasze łodzie, jezioro, które ma ponad 20 kilometrów i daje fantastyczne możliwości do trenowania" - powiedziała Deresz w rozmowie z TVPSPORT.PL.

Świat sportu zatrzymał się z powodu pandemii koronawirusa. Z tego powodu odwołano m.in. wszystkie Puchary Świata i Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Lucernie. W tej ostatniej imprezie obie osady, które zostały w Portugalii, miały walczyć o przepustkę do Tokio.

"Było dużo wahań, nikt nie wiedział jaką podjąć decyzję. Kilku trenerów było za pozostaniem w Portugalii, ale sytuacja była dynamiczna i ostatecznie zostaliśmy we dwóch trenerów ze swoimi osadami. Myślę, że jesteśmy już na nie najgorszym poziomie, bo mieliśmy w głowie kwalifikacje i wymagało to przygotowania startowego" - ocenił Przemysław Abrahamczyk w rozmowie z TVPSPORT.PL.

"Wiadomo, że w głowie jest mnóstwo myśli i obaw, ale mam taką zasadę, żeby martwić się tym, co mogę kontrolować. Czyli w tym przypadku są to nasze przygotowania, praca i forma, Na pandemię nie mam wpływu, ale na nasze bezpieczeństwo, higienę i decyzje treningowe już tak" - dodaje Deresz.

>>>CAŁA ROZMOWA Z WERONIKĄ DERESZ, JACLYN STELMASZYK I TRENEREM PRZEMYSŁAWEM ABRAHAMCZYKIEM<<<

Zobacz także

Plany od trenerów. Treningi indywidualne wioślarzy do końca maja
02 kwi 2020
Z powodu pandemii koronawirusa, przez najbliższe dwa miesiące nasi wioślarze będą przygotowywać się indywidualnie. "Każdy trener opracował swoim zawodnikom lub zawodniczkom szczegółowe plany" - wyjaśnia Bogusław Gryczuk, dyrektor sportow...

Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu przełożone
31 mar 2020
Europejska Rada Wioślarska (ERB), Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i Komitet Organizacyjny zdecydowali o przełożeniu Mistrzostw Europy Seniorów, które miały się odbyć w dniach 5-7 czerwca w Poznaniu. Badana jest możliwość przep...

Znamy nowy termin igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio
30 mar 2020
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował, że igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku, zaś igrzyska paraolimpijskie rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają do 5 września. Zawody wioślarsk...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów odwołane
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów odwołane
Poznań

Zobacz wszystkie zawody