Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Deresz JAclyn

W niedzielę polscy wioślarze wrócili do kraju samolotem rząowym, jednak nie wszyscy zdecydowali się na powrót z Portugalii. W Lago Azul zostało pięć osób: Natan Węgrzycki-Szymczyk, Weronika Deresz i Jaclyn Stelmaszyk oraz trenerzy: Przemysław Abrahamczyk i Jarosław Szymczyk.

Dwójka podwójna wagi lekkiej oraz nasz jedynkarz nie mają jeszcze kwalifikacji olimpijskiej i to jest powód pozostania w Portugalii. "Naszym priorytetem są igrzyska olimpijskie i póki ich nie odwołają, zrobimy wszystko, żeby jak najlepiej się przygotować i dostać się do Tokio. A w hotelu mamy świetne warunki, tak samo jak w COS w Wałczu. Mamy siłownię, ergometry, nasze łodzie, jezioro, które ma ponad 20 kilometrów i daje fantastyczne możliwości do trenowania" - powiedziała Deresz w rozmowie z TVPSPORT.PL.

Świat sportu zatrzymał się z powodu pandemii koronawirusa. Z tego powodu odwołano m.in. wszystkie Puchary Świata i Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Lucernie. W tej ostatniej imprezie obie osady, które zostały w Portugalii, miały walczyć o przepustkę do Tokio.

"Było dużo wahań, nikt nie wiedział jaką podjąć decyzję. Kilku trenerów było za pozostaniem w Portugalii, ale sytuacja była dynamiczna i ostatecznie zostaliśmy we dwóch trenerów ze swoimi osadami. Myślę, że jesteśmy już na nie najgorszym poziomie, bo mieliśmy w głowie kwalifikacje i wymagało to przygotowania startowego" - ocenił Przemysław Abrahamczyk w rozmowie z TVPSPORT.PL.

"Wiadomo, że w głowie jest mnóstwo myśli i obaw, ale mam taką zasadę, żeby martwić się tym, co mogę kontrolować. Czyli w tym przypadku są to nasze przygotowania, praca i forma, Na pandemię nie mam wpływu, ale na nasze bezpieczeństwo, higienę i decyzje treningowe już tak" - dodaje Deresz.

>>>CAŁA ROZMOWA Z WERONIKĄ DERESZ, JACLYN STELMASZYK I TRENEREM PRZEMYSŁAWEM ABRAHAMCZYKIEM<<<

Zobacz także

Uzupełniona kadra seniorów na lipcowe zgrupowania
08 lip 2020
Podajemy powołania do kadry wagi otwartej kobiet oraz wagi lekkiej mężczyzn na najbliższe zgrupowanie w COS OPO Wałcz (12.07-1.08.2020). Kadra wioseł długich mężczyzn od poniedziałku trenuje w Wałczu, natomiast zawodniczki wagi lekkiej i ...

Pierwsze regaty po pandemii. Rekordowy czas Natana Węgrzyckiego-Szymczyka
05 lip 2020
W sobotę 4 lipca na Jeziorze Maltańskim w Poznaniu odbyły się Centralne Regaty Młodzików i Międzynarodowe Masters. Zgodnie z zalecaniami w zawodach mogło wziąć udział maksymalnie 150 uczestników. Gościnnie wystąpił też Natan Węgrzyck...

Wałcz i Zakopane - plan kadrowiczów na lipiec
04 lip 2020
Reprezentacja polskich wioślarzy przygotowuje się do pierwszych startów w sezonie (czekamy m.in. na decyzję w sprawie ME w Poznaniu). W lipcu część kadry seniorów będzie trenować w Wałczu, a pozostałych czekają treningi w Zakopanem. >...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

13-16.08Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

13-16.08
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08
Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09
ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody