Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

IO

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) przystał na prośbę premiera Japonii Shinzo Abe i przełożył igrzyska olimpijskie oraz igrzyska paraolimpijskie w Tokio na 2021 rok. 

Z powodu pandemii koronawirusa sytuacja jest dynamiczna. Jeszcze w niedzielę MKOl poinformował, że decyzję o ewentualnym przełożeniu igrzysk podejmie w ciągu czterech tygodni. Zapowiedź odroczenia spotkała się z ostrą reakcją krajowych komitetów olimpijskich. PKOl także apelował o przełożenie igrzysk, a Kanadyjczycy zapowiedzieli nawet bojkot imprezy czterolecia. 

O odroczenie igrzysk poprosił także premier Japonii i to miało największy wpływ na decyzję MKOl. IO odbędą się w 2021 roku - nie później niż latem. "Wszystko w celu ochrony sportowców, wszystkich, którzy wezmą udział w igrzyskach oraz całej społeczności międzynarodowej" - czytamy we wspólnym oświadczeniu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Komitetu Organizacyjnego Tokio 2020.

Postanowiono, że płomień olimpijski pozostanie w Japonii, a impreza oficjalnie będzie nosiła nazwę Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie 2020, mimo że odbędą się w kolejnym roku. 

Do tej pory na igrzyska olimpijskie awans wywalczyło sześć polskich osad wioślarskich: czwórka bez sterniczki, czwórka podwójna kobiet, czwórka bez sternika, czwórka podwójna mężczyzn, dwójka podwójna mężczyzn i dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. 

 >>>PRZECZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE MKOL I KOMITETU ORGANIZACYJNEGO<<<

Zobacz także

Do 15 czerwca ostateczna decyzja dotycząca Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Duisburgu
03 cze 2020
Europejska Rada Wioślarska (ERB) z Ryszardem Stadniukiem na czele oraz Komitet Organizacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Duisburgu monitorują sytuację związaną z pandemią wirusa COVID-19 i do 15 czerwca podejmą ostateczną decyzję czy...

Barwy wioseł - piękna wioślarska tradycja
02 cze 2020
Marcin Woźniak, masters z KW-04 Poznań, podjął się bardzo trudnego zadania zebrania informacji o barwach wioseł obecnych i już nieistniejących klubów. Jeśli ktoś ma wiedzę na temat barw klubowych, do których nasz kolega nie dotarł, pros...

Powołania na czerwcowe zgrupowania seniorów, młodzieżowców i juniorów w Wałczu
01 cze 2020
W czerwcu odbędą się kolejne zgrupowania wioślarzy w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Tym razem trenować będzie nie tylko kadra seniorów, ale także młodzieżowcy i juniorzy. >>>PODSUMOWANIE MAJOWEGO ZGRUPOWANIA SENIORÓW<&l...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

2-3.10Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

2-3.10
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
6-7.06
Regaty międzynarodowe
Ratzeburg (Niemcy)
17.10
Regaty "Warsaw Head"
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody