Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

IO

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) przystał na prośbę premiera Japonii Shinzo Abe i przełożył igrzyska olimpijskie oraz igrzyska paraolimpijskie w Tokio na 2021 rok. 

Z powodu pandemii koronawirusa sytuacja jest dynamiczna. Jeszcze w niedzielę MKOl poinformował, że decyzję o ewentualnym przełożeniu igrzysk podejmie w ciągu czterech tygodni. Zapowiedź odroczenia spotkała się z ostrą reakcją krajowych komitetów olimpijskich. PKOl także apelował o przełożenie igrzysk, a Kanadyjczycy zapowiedzieli nawet bojkot imprezy czterolecia. 

O odroczenie igrzysk poprosił także premier Japonii i to miało największy wpływ na decyzję MKOl. IO odbędą się w 2021 roku - nie później niż latem. "Wszystko w celu ochrony sportowców, wszystkich, którzy wezmą udział w igrzyskach oraz całej społeczności międzynarodowej" - czytamy we wspólnym oświadczeniu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Komitetu Organizacyjnego Tokio 2020.

Postanowiono, że płomień olimpijski pozostanie w Japonii, a impreza oficjalnie będzie nosiła nazwę Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie 2020, mimo że odbędą się w kolejnym roku. 

Do tej pory na igrzyska olimpijskie awans wywalczyło sześć polskich osad wioślarskich: czwórka bez sterniczki, czwórka podwójna kobiet, czwórka bez sternika, czwórka podwójna mężczyzn, dwójka podwójna mężczyzn i dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. 

 >>>PRZECZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE MKOL I KOMITETU ORGANIZACYJNEGO<<<

Zobacz także

Plany od trenerów. Treningi indywidualne wioślarzy do końca maja
02 kwi 2020
Z powodu pandemii koronawirusa, przez najbliższe dwa miesiące nasi wioślarze będą przygotowywać się indywidualnie. "Każdy trener opracował swoim zawodnikom lub zawodniczkom szczegółowe plany" - wyjaśnia Bogusław Gryczuk, dyrektor sportow...

Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu przełożone
31 mar 2020
Europejska Rada Wioślarska (ERB), Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i Komitet Organizacyjny zdecydowali o przełożeniu Mistrzostw Europy Seniorów, które miały się odbyć w dniach 5-7 czerwca w Poznaniu. Badana jest możliwość przep...

Znamy nowy termin igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio
30 mar 2020
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował, że igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku, zaś igrzyska paraolimpijskie rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają do 5 września. Zawody wioślarsk...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów odwołane
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów odwołane
Poznań

Zobacz wszystkie zawody