Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

IO

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) przystał na prośbę premiera Japonii Shinzo Abe i przełożył igrzyska olimpijskie oraz igrzyska paraolimpijskie w Tokio na 2021 rok. 

Z powodu pandemii koronawirusa sytuacja jest dynamiczna. Jeszcze w niedzielę MKOl poinformował, że decyzję o ewentualnym przełożeniu igrzysk podejmie w ciągu czterech tygodni. Zapowiedź odroczenia spotkała się z ostrą reakcją krajowych komitetów olimpijskich. PKOl także apelował o przełożenie igrzysk, a Kanadyjczycy zapowiedzieli nawet bojkot imprezy czterolecia. 

O odroczenie igrzysk poprosił także premier Japonii i to miało największy wpływ na decyzję MKOl. IO odbędą się w 2021 roku - nie później niż latem. "Wszystko w celu ochrony sportowców, wszystkich, którzy wezmą udział w igrzyskach oraz całej społeczności międzynarodowej" - czytamy we wspólnym oświadczeniu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Komitetu Organizacyjnego Tokio 2020.

Postanowiono, że płomień olimpijski pozostanie w Japonii, a impreza oficjalnie będzie nosiła nazwę Letnie Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie 2020, mimo że odbędą się w kolejnym roku. 

Do tej pory na igrzyska olimpijskie awans wywalczyło sześć polskich osad wioślarskich: czwórka bez sterniczki, czwórka podwójna kobiet, czwórka bez sternika, czwórka podwójna mężczyzn, dwójka podwójna mężczyzn i dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. 

 >>>PRZECZYTAJ CAŁE OŚWIADCZENIE MKOL I KOMITETU ORGANIZACYJNEGO<<<

Zobacz także

Ostatnia faza przygotowań do ME. Powołania seniorów na zgrupowanie w COS OPO Wałcz
17 wrz 2020
W weekend 19-20 września reprezentanci Polski będą rywalizowali w barwach klubowych w ENEA Mistrzostwach Polski Seniorów, natomiast po zakończeniu regat przeniosą się na zgrupowanie do Wałcza. Większość kadry seniorów przeniesie się z P...

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów w Belgradzie
16 wrz 2020
26 i 27 września w Belgradzie będą miały miejsce Mistrzostwa Europy Juniorów. Polskę reprezentować będzie dziewięć osad. Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) podaje, że do regat zgłosiło się 426 zawodników z 27 krajów. Polsk?...

Zmarł Janisław Muszyński
14 wrz 2020
Z przykrością informujemy, że w dniu 10 września 2020 w wieku 78 lat zmarł Janisław Muszyński, były członek zarządu PZTW i wojewoda wrocławski.  Urodził się 9 października 1942 w Kaliszu, gdzie stawiał pierwsze kroki wioślarskie...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

19-20.09ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów
Poznań
25.09Maraton Ósemek Toruń-Bydgoszcz
Toruń-Bydgoszcz
26.09Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz

19-20.09
ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów
Poznań
25.09
Maraton Ósemek Toruń-Bydgoszcz
Toruń-Bydgoszcz
26.09
Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz

Zobacz wszystkie zawody