Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Adam Korol

We wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Komitet Organizacyjny Tokio 2020 przełożyli igrzyska na 2021 rok. "To mądra decyzja. Jedyna w tym wypadku, która miała sens" - powiedział Adam Korol w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".

"Dla mnie pierwotny termin był kompletnie nierealny. Obecnie nie ma dostępności obiektów sportowych. Wioślarze wrócili z Portugalii i wszyscy są w kwarantannie. Co z tego, jak się kwarantanna skończy, skoro nie będą mieli gdzie trenować" - pyta retorycznie wiceprezes ds. sportowych Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Z powodu pandemii koronowirusa odwołano większość zawodów sportowych, które miały się odbyć w najbliższych miesiącach. Przełożono dwie największe imprezy tego roku - igrzyska olimpijskie i piłkarskie mistrzostwa Europy.

"W zasadzie odwołano wszystkie zawody do igrzysk olimpijskich. Gdzie więc zawodnicy mieliby sprawdzać swoją formę?" - dodaje mistrz olimpijski z Pekinu (2008).

Dla wioślarzy ten sezon praktycznie się nie odbędzie. Odwołane są wszystkie Puchary Świata, wciąż nie wiadomo, co z mistrzostwami Europy w Poznaniu. "Zawodnicy nie mają żadnych bodźców. Jeśli igrzyska odbędą się w 2021 roku, to czy mają trenować teraz lekko, czy umiarkowanie?" - zastanawia się Adam Korol.

Do tej pory na igrzyska olimpijskie awans wywalczyło sześć polskich osad wioślarskich: czwórka bez sterniczki, czwórka podwójna kobiet, czwórka bez sternika, czwórka podwójna mężczyzn, dwójka podwójna mężczyzn i dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn.

>>>WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU "DZIENNIKA BAŁTYCKIEGO"<<<

Zobacz także

Uzupełniona kadra seniorów na lipcowe zgrupowania
08 lip 2020
Podajemy powołania do kadry wagi otwartej kobiet oraz wagi lekkiej mężczyzn na najbliższe zgrupowanie w COS OPO Wałcz (12.07-1.08.2020). Kadra wioseł długich mężczyzn od poniedziałku trenuje w Wałczu, natomiast zawodniczki wagi lekkiej i ...

Pierwsze regaty po pandemii. Rekordowy czas Natana Węgrzyckiego-Szymczyka
05 lip 2020
W sobotę 4 lipca na Jeziorze Maltańskim w Poznaniu odbyły się Centralne Regaty Młodzików i Międzynarodowe Masters. Zgodnie z zalecaniami w zawodach mogło wziąć udział maksymalnie 150 uczestników. Gościnnie wystąpił też Natan Węgrzyck...

Wałcz i Zakopane - plan kadrowiczów na lipiec
04 lip 2020
Reprezentacja polskich wioślarzy przygotowuje się do pierwszych startów w sezonie (czekamy m.in. na decyzję w sprawie ME w Poznaniu). W lipcu część kadry seniorów będzie trenować w Wałczu, a pozostałych czekają treningi w Zakopanem. >...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

13-16.08Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

13-16.08
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08
Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09
ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody