Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Adam Korol

We wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Komitet Organizacyjny Tokio 2020 przełożyli igrzyska na 2021 rok. "To mądra decyzja. Jedyna w tym wypadku, która miała sens" - powiedział Adam Korol w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim".

"Dla mnie pierwotny termin był kompletnie nierealny. Obecnie nie ma dostępności obiektów sportowych. Wioślarze wrócili z Portugalii i wszyscy są w kwarantannie. Co z tego, jak się kwarantanna skończy, skoro nie będą mieli gdzie trenować" - pyta retorycznie wiceprezes ds. sportowych Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Z powodu pandemii koronowirusa odwołano większość zawodów sportowych, które miały się odbyć w najbliższych miesiącach. Przełożono dwie największe imprezy tego roku - igrzyska olimpijskie i piłkarskie mistrzostwa Europy.

"W zasadzie odwołano wszystkie zawody do igrzysk olimpijskich. Gdzie więc zawodnicy mieliby sprawdzać swoją formę?" - dodaje mistrz olimpijski z Pekinu (2008).

Dla wioślarzy ten sezon praktycznie się nie odbędzie. Odwołane są wszystkie Puchary Świata, wciąż nie wiadomo, co z mistrzostwami Europy w Poznaniu. "Zawodnicy nie mają żadnych bodźców. Jeśli igrzyska odbędą się w 2021 roku, to czy mają trenować teraz lekko, czy umiarkowanie?" - zastanawia się Adam Korol.

Do tej pory na igrzyska olimpijskie awans wywalczyło sześć polskich osad wioślarskich: czwórka bez sterniczki, czwórka podwójna kobiet, czwórka bez sternika, czwórka podwójna mężczyzn, dwójka podwójna mężczyzn i dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn.

>>>WIĘCEJ W ŚRODOWYM WYDANIU "DZIENNIKA BAŁTYCKIEGO"<<<

Zobacz także

Plany od trenerów. Treningi indywidualne wioślarzy do końca maja
02 kwi 2020
Z powodu pandemii koronawirusa, przez najbliższe dwa miesiące nasi wioślarze będą przygotowywać się indywidualnie. "Każdy trener opracował swoim zawodnikom lub zawodniczkom szczegółowe plany" - wyjaśnia Bogusław Gryczuk, dyrektor sportow...

Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu przełożone
31 mar 2020
Europejska Rada Wioślarska (ERB), Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) i Komitet Organizacyjny zdecydowali o przełożeniu Mistrzostw Europy Seniorów, które miały się odbyć w dniach 5-7 czerwca w Poznaniu. Badana jest możliwość przep...

Znamy nowy termin igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio
30 mar 2020
Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) poinformował, że igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku, zaś igrzyska paraolimpijskie rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają do 5 września. Zawody wioślarsk...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

10-12.04Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
Warszawa
2-3.05Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów odwołane
Poznań

10-12.04
Puchar Świata odwołany

Sabaudia (Włochy)
18.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe odwołane
Warszawa
2-3.05
Centralne Regaty Otwarcia Sezonu Seniorów i Juniorów odwołane
Poznań

Zobacz wszystkie zawody