Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

WALCZ MAJ 2

W niedzielę 31 maja zakończyło się zgrupowanie reprezentacji polskich wioślarzy w Centralnym Ośrodku Sportu w Wałczu. Trenerzy Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich są zadowoleni z treningów i powrotu na wodę.

Ostatni raz kadra wioślarzy trenowała wspólnie w Lago Azul w Portugalii, skąd wróciła 15 marca. Później, jak wiadomo, pandemia koronawirusa spowodowała, że zawodniczki i zawodnicy musieli ćwiczyć w warunkach domowych. "Przyznam szczerze, że okres od 16 marca do 11 maja jest widoczny, mimo że zawodnicy trenowali w domach, ale już wracamy na stare, dobre, utarte szlaki" - mówi Wojciech Jankowski, trener wioseł długich mężczyzn.

Wiosła krótkie – zarówno mężczyźni, jak i kobiety – nie pływały jeszcze w czwórkach. Takie było założenie szkoleniowców. "Porządnie potrenowaliśmy, ale nasza grupa nie pływała jeszcze w czwórce, tylko w dwójkach i jedynkach. Do czwórek przejdziemy na następnym zgrupowaniu. Nikt nie narzekał na zdrowie, wszystko było w porządku" - podsumowuje Aleksander Wojciechowski, trener wioseł krótkich mężczyzn.

WALCZ MAJ 1fot. J. Kowacic

"Nie ma co ukrywać, bo drobne urazy zawsze się zdarzają, ale wszystko mamy pod kontrolą. Zgrupowanie było bardzo udane, dużo pływaliśmy na wodzie, zrobiliśmy grubo ponad 300 km. Zakończyliśmy je przejazdami na dwójkach. Czasy uzyskane przez zawodniczki były bardzo dobre, wyrównane, wszystkie były blisko siebie" - wyjawia Jakub Urban, trener kadry kobiet.

Trener Urban zdradził także, że Joanna Dittmann w najbliższym czasie przejdzie zabieg pleców. "Asia chce wykorzystać przerwę w startach na ten zabieg" - wyjaśnia.

W zgrupowaniu wzięła też udział dwójka podwójna wagi lekkiej mężczyzn. Jej trener – Piotr Buliński – także jest zadowolony z majowych treningów. "Zawodnicy są zdrowi, zrealizowaliśmy plan, który sobie założyliśmy. Oczywiście założenia nie były nieosiągalne, bo nie mogły takie być po dwóch miesiącach przerwy" - mówi.

W poniedziałek podamy kadrę na kolejne, czerwcowe zgrupowanie w Wałczu.

Zobacz także

TVP Sport wspomina wioślarskie medale z igrzysk w Rio de Janeiro
13 lip 2020
W miniony weekend na antenie TVP Sport było można obejrzeć finały najważniejszych biegów wioślarskich z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Materiał wciąż jest dostępny na stronie internetowej TVP Sport.  >>>Z...

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: złoto i brąz w Kolonii (1998)
10 lip 2020
Kolejna część cyklu "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata" to regaty w Kolonii w 1998 roku i dwa medale biało-czerwonych - złoto dwójki podwójnej wagi lekkiej mężczyzn (Robert Sycz, Tomasz Kucharski) i brąz dwójki podwójnej m...

Uzupełniona kadra seniorów na lipcowe zgrupowania
08 lip 2020
Podajemy powołania do kadry wagi otwartej kobiet oraz wagi lekkiej mężczyzn na najbliższe zgrupowanie w COS OPO Wałcz (12.07-1.08.2020). Kadra wioseł długich mężczyzn od poniedziałku trenuje w Wałczu, natomiast zawodniczki wagi lekkiej i ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

13-16.08Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

13-16.08
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08
Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09
ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody