Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

pztw logo

KOMUNIKAT

Polskiego  Związku Towarzystw Wioślarskich

w sprawie kalendarza imprez wioślarskich w 2020 roku

W związku z wdrożeniem IV etapu nowej sportowej rzeczywistości, a co za tym idzie możliwość treningu na obiektach klubowych i obozach sportowych oraz oczekiwaniem na kolejne etapy, Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje, że w miarę możliwości będzie starał się rozegrać wszystkie kolejne imprezy centralne w pierwotnych terminach. Na bieżąco monitorujemy zmiany rozporządzeń i pojawiające się dynamicznie nowe możliwości.

Jednak obecne rozporządzenia IV etapu pozwalają na rozgrywanie jedynie imprez do 150 uczestników, co w praktyce wyklucza możliwość organizacji centralnych i mistrzowskich zawodów wioślarskich.

W oczekiwaniu na kolejne etapy odmrażania życia społecznego, a w tym sportowego pozwalające na uczestnictwo większej liczby zawodniczek i zawodników przyjęto zasadę podejmowania decyzji o ewentualnej zmianie terminu rozegrania imprezy na jeden miesiąc przed wyznaczoną wcześniej datą.

W chwili obecnej najbardziej zagrożone są Mistrzostwa Polski Juniorów planowane pierwotnie na 17 – 19 lipca br. W przypadku dalszego obowiązywania obecnych obostrzeń poinformujemy o zmianie terminu w kolejnym komunikacie ogłoszonym do dnia 15 czerwca.

W dniu wczorajszym otrzymaliśmy również informację z Łódzkiej Federacji Sportu – tegorocznego operatora Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży o planowanym przesunięciu wszystkich zawodów na okres od 1 sierpnia do końca września. W takim przypadku, chcąc rozegrać regaty OOM w wioślarstwie jeszcze w trakcie trwania wakacji szkolnych i utrzymać pełen program tych zawodów, nie rezygnując przy tym ze zgrupowania dla najmłodszych wioślarzy w ramach programu „Szkolenia młodzieży mającej predyspozycje do uprawiania wioślarstwa” w końcu sierpnia w Wałczu, zaproponowano termin zawodów 13-16 sierpnia.  

Zobacz także

TVP Sport wspomina wioślarskie medale z igrzysk w Rio de Janeiro
13 lip 2020
W miniony weekend na antenie TVP Sport było można obejrzeć finały najważniejszych biegów wioślarskich z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Materiał wciąż jest dostępny na stronie internetowej TVP Sport.  >>>Z...

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: złoto i brąz w Kolonii (1998)
10 lip 2020
Kolejna część cyklu "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata" to regaty w Kolonii w 1998 roku i dwa medale biało-czerwonych - złoto dwójki podwójnej wagi lekkiej mężczyzn (Robert Sycz, Tomasz Kucharski) i brąz dwójki podwójnej m...

Uzupełniona kadra seniorów na lipcowe zgrupowania
08 lip 2020
Podajemy powołania do kadry wagi otwartej kobiet oraz wagi lekkiej mężczyzn na najbliższe zgrupowanie w COS OPO Wałcz (12.07-1.08.2020). Kadra wioseł długich mężczyzn od poniedziałku trenuje w Wałczu, natomiast zawodniczki wagi lekkiej i ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

13-16.08Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

13-16.08
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08
Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09
ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody