Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner medialny
Polskie Radio Jedynka
Partner medialny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

DUISBUR

Europejska Rada Wioślarska (ERB) i komitet organizacyjny poinformowali, że Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Duisburgu odbędą się zgodnie z planem, czyli 5-6 września 2020 roku. Podano także kalendarz najważniejszych europejskich imprez w 2021 roku.

"Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), komitetu organizacyjnego, władz miasta Duisburga, Komisji Medycyny Sportowej FISA i ERB opracowane zostały wytyczne, które mają zapobiec zakażeniom i zapewnić organizację wydarzenia przy jak najniższym ryzyku, a jednocześnie dać możliwość rywalizacji na światowym poziomie" - czytamy w uzasadnieniu na stronie FISA.

Mimo wdrożenia środków zapobiegawczych, wszyscy uczestnicy będą zobowiązani do wypełnienia "Kwestionariusza Zdrowia" przed rozpoczęciem imprezy. Wszystkie federacje wioślarskie będą musiały podpisać formularz, przyjmując odpowiedzialność za swoje zespoły.

Pamiętajmy jednak, że mimo potwierdzenia terminu imprezy, istnieje możliwość późniejszego odwołania wydarzenia, jeśli sytuacja pandemiczna  ulegnie pogorszeniu. ERB i komitet organizacyjny monitorują zalecenia WHO i lokalnych władz. Wszystkie wytyczne będą udostępniane wszystkim federacjom.

Maltafot. J. Kowacic

Mistrzostwa Europy Juniorów w Belgradzie mają się odbyć 26-27 września. Serbska Federacja Wioślarska oraz komitet organizacyjny przygotowują odpowiednie plany zorganizowania bezpiecznie tej imprezy. ERB i komitet organizacyjny wyznaczyły 24 czerwca 2020 roku jako ostateczny termin podjęcia decyzji potwierdzającej, że regaty dojdą do skutku.

Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu miały mieć miejsce w pierwszy weekend czerwca, ale zostały przełożone na 9-11 października 2020 roku. ERB i poznański komitet organizacyjny podejmą ostateczną decyzję o organizacji mistrzostw do 31 lipca.

Sezon wioślarski 2021

Z powodu pandemii terminy większości wydarzeń wioślarskich w 2021 roku uległy zmianie. Po konsultacji z zainteresowanymi stronami, ERB i FISA ogłosiły następujące imprezy:

- Europejskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk i Paraigrzysk Olimpijskich w Varese - 5-7 kwietnia 2021
- Mistrzostwa Europy Seniorów w Varese - 9-11 kwietnia 2021
- Mistrzostwa Europy Juniorów w Monachium - 22-23 maja 2021
- Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Kruszwicy - 4-5 września 2021

>>>PEŁNE OŚWIADCZENIE NA STRONIE FISA (w języku angielskim)<<<

fot.główna: FISA.COM

Zobacz także

TVP Sport wspomina wioślarskie medale z igrzysk w Rio de Janeiro
13 lip 2020
W miniony weekend na antenie TVP Sport było można obejrzeć finały najważniejszych biegów wioślarskich z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Materiał wciąż jest dostępny na stronie internetowej TVP Sport.  >>>Z...

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: złoto i brąz w Kolonii (1998)
10 lip 2020
Kolejna część cyklu "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata" to regaty w Kolonii w 1998 roku i dwa medale biało-czerwonych - złoto dwójki podwójnej wagi lekkiej mężczyzn (Robert Sycz, Tomasz Kucharski) i brąz dwójki podwójnej m...

Uzupełniona kadra seniorów na lipcowe zgrupowania
08 lip 2020
Podajemy powołania do kadry wagi otwartej kobiet oraz wagi lekkiej mężczyzn na najbliższe zgrupowanie w COS OPO Wałcz (12.07-1.08.2020). Kadra wioseł długich mężczyzn od poniedziałku trenuje w Wałczu, natomiast zawodniczki wagi lekkiej i ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

13-16.08Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

13-16.08
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
(Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych)
Kruszwica
27-29.08
Akademickie Mistrzostwa Świata
Zagrzeb (Chorwacja)
4-6.09
ENEA Mistrzostwa Polski Juniorów
Poznań

Zobacz wszystkie zawody