Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

DUISBUR

Europejska Rada Wioślarska (ERB) i komitet organizacyjny poinformowali, że Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Duisburgu odbędą się zgodnie z planem, czyli 5-6 września 2020 roku. Podano także kalendarz najważniejszych europejskich imprez w 2021 roku.

"Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), komitetu organizacyjnego, władz miasta Duisburga, Komisji Medycyny Sportowej FISA i ERB opracowane zostały wytyczne, które mają zapobiec zakażeniom i zapewnić organizację wydarzenia przy jak najniższym ryzyku, a jednocześnie dać możliwość rywalizacji na światowym poziomie" - czytamy w uzasadnieniu na stronie FISA.

Mimo wdrożenia środków zapobiegawczych, wszyscy uczestnicy będą zobowiązani do wypełnienia "Kwestionariusza Zdrowia" przed rozpoczęciem imprezy. Wszystkie federacje wioślarskie będą musiały podpisać formularz, przyjmując odpowiedzialność za swoje zespoły.

Pamiętajmy jednak, że mimo potwierdzenia terminu imprezy, istnieje możliwość późniejszego odwołania wydarzenia, jeśli sytuacja pandemiczna  ulegnie pogorszeniu. ERB i komitet organizacyjny monitorują zalecenia WHO i lokalnych władz. Wszystkie wytyczne będą udostępniane wszystkim federacjom.

Maltafot. J. Kowacic

Mistrzostwa Europy Juniorów w Belgradzie mają się odbyć 26-27 września. Serbska Federacja Wioślarska oraz komitet organizacyjny przygotowują odpowiednie plany zorganizowania bezpiecznie tej imprezy. ERB i komitet organizacyjny wyznaczyły 24 czerwca 2020 roku jako ostateczny termin podjęcia decyzji potwierdzającej, że regaty dojdą do skutku.

Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu miały mieć miejsce w pierwszy weekend czerwca, ale zostały przełożone na 9-11 października 2020 roku. ERB i poznański komitet organizacyjny podejmą ostateczną decyzję o organizacji mistrzostw do 31 lipca.

Sezon wioślarski 2021

Z powodu pandemii terminy większości wydarzeń wioślarskich w 2021 roku uległy zmianie. Po konsultacji z zainteresowanymi stronami, ERB i FISA ogłosiły następujące imprezy:

- Europejskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk i Paraigrzysk Olimpijskich w Varese - 5-7 kwietnia 2021
- Mistrzostwa Europy Seniorów w Varese - 9-11 kwietnia 2021
- Mistrzostwa Europy Juniorów w Monachium - 22-23 maja 2021
- Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Kruszwicy - 4-5 września 2021

>>>PEŁNE OŚWIADCZENIE NA STRONIE FISA (w języku angielskim)<<<

fot.główna: FISA.COM

Zobacz także

Terminy mistrzostw Europy i europejskich kwalifikacji IO w Varese potwierdzone
25 sty 2021
Europejskie Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich (5-7 kwietnia 2021) oraz Mistrzostwa Europy (9-11 kwietnia) w Varese we Włoszech odbędą się zgodnie z planem - poinformowała Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) Oraz Eu...

Powołania na zgrupowanie młodzieżowej kadry mężczyzn w Zakopanem
22 sty 2021
30 stycznia młodzieżowa reprezentacja mężczyzn rozpocznie zgrupowanie w COS OPO Zakopane. Potrwa ono do 14 lutego. Dla młodzieżowej kadry mężczyzn to pierwsze zgrupowanie w tym roku. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w przygotowaniac...

Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim [regulamin]
19 sty 2021
30 stycznia 2021 roku w Klubie Sportowym CityZen w Poznaniu odbędą się mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Prosimy dokładnie zapoznać się z regulaminem zawodów. Zgłoszenia do regat odbywają się za pośrednictwem strony www.wiosl...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

30.01Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Poznań
9-11.04Mistrzostwa Europy Seniorów
Varese (Włochy)
17.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

30.01
Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Poznań
9-11.04
Mistrzostwa Europy Seniorów
Varese (Włochy)
17.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody