Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

DUISBUR

Europejska Rada Wioślarska (ERB) i komitet organizacyjny poinformowali, że Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Duisburgu odbędą się zgodnie z planem, czyli 5-6 września 2020 roku. Podano także kalendarz najważniejszych europejskich imprez w 2021 roku.

"Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), komitetu organizacyjnego, władz miasta Duisburga, Komisji Medycyny Sportowej FISA i ERB opracowane zostały wytyczne, które mają zapobiec zakażeniom i zapewnić organizację wydarzenia przy jak najniższym ryzyku, a jednocześnie dać możliwość rywalizacji na światowym poziomie" - czytamy w uzasadnieniu na stronie FISA.

Mimo wdrożenia środków zapobiegawczych, wszyscy uczestnicy będą zobowiązani do wypełnienia "Kwestionariusza Zdrowia" przed rozpoczęciem imprezy. Wszystkie federacje wioślarskie będą musiały podpisać formularz, przyjmując odpowiedzialność za swoje zespoły.

Pamiętajmy jednak, że mimo potwierdzenia terminu imprezy, istnieje możliwość późniejszego odwołania wydarzenia, jeśli sytuacja pandemiczna  ulegnie pogorszeniu. ERB i komitet organizacyjny monitorują zalecenia WHO i lokalnych władz. Wszystkie wytyczne będą udostępniane wszystkim federacjom.

Maltafot. J. Kowacic

Mistrzostwa Europy Juniorów w Belgradzie mają się odbyć 26-27 września. Serbska Federacja Wioślarska oraz komitet organizacyjny przygotowują odpowiednie plany zorganizowania bezpiecznie tej imprezy. ERB i komitet organizacyjny wyznaczyły 24 czerwca 2020 roku jako ostateczny termin podjęcia decyzji potwierdzającej, że regaty dojdą do skutku.

Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu miały mieć miejsce w pierwszy weekend czerwca, ale zostały przełożone na 9-11 października 2020 roku. ERB i poznański komitet organizacyjny podejmą ostateczną decyzję o organizacji mistrzostw do 31 lipca.

Sezon wioślarski 2021

Z powodu pandemii terminy większości wydarzeń wioślarskich w 2021 roku uległy zmianie. Po konsultacji z zainteresowanymi stronami, ERB i FISA ogłosiły następujące imprezy:

- Europejskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk i Paraigrzysk Olimpijskich w Varese - 5-7 kwietnia 2021
- Mistrzostwa Europy Seniorów w Varese - 9-11 kwietnia 2021
- Mistrzostwa Europy Juniorów w Monachium - 22-23 maja 2021
- Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Kruszwicy - 4-5 września 2021

>>>PEŁNE OŚWIADCZENIE NA STRONIE FISA (w języku angielskim)<<<

fot.główna: FISA.COM

Zobacz także

European Rowing Coastal Challenge: świetna postawa Macieja Zawojskiego w sprincie i... przerwane zawody
24 paz 2020
Maciej Zawojski z najlepszym czasem wszedł do ćwierćfinału sprintu European Rowing Coastal Challenge. Cała rywalizacja w sprincie miała rozegrać się w sobotę, ale z powodu warunków panujących na morzu zawody przerwano. Dokończenie w niedz...

Udany debiut Macieja Zawojskiego w European Rowing Coastal Challenge
23 paz 2020
W piątek rozpoczęły się regaty European Rowing Coastal Challenge. Reprezentant Polski Maciej Zawojski zajął drugie miejsce w przedbiegu na dystansie endurance (ok. 4 km) i wystąpi w niedzielnym finale! Dla Macieja Zawojskiego to pierwsza przy...

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: dwa złote medale w Monachium (2007)
22 paz 2020
Wracamy z cyklem "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata". Docieramy do 2007 roku i imprezy w Monachium, gdzie dwie polskie osady sięgnęły po złote medale – czwórka podwójna mężczyzn i dwójka ze sternikiem. >>>PRZECZYT...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

24-25.10Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
20-21.11Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze
Kalisz

24-25.10
Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
20-21.11
Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze
Kalisz

Zobacz wszystkie zawody