
Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) podała kalendarz najważniejszych imprez wioślarskich w 2021 roku.
W 2020 roku większość imprez sportowych zostało odwołanych z powodu pandemii koronawirusa. W związku z tym FISA musiała dostosować kalendarz na kolejny sezon, biorąc pod uwagę wszystkie zmiany.
Po szczegółowych konsultacjach z zainteresowanymi stronami, w tym federacjami członkowskimi FISA, komitetami organizacyjnymi i konfederacjami kontynentalnymi, potwierdzono następujące daty i lokalizacje:
Fot. J.Kowacic
FISA poinformowała także, że zawody parawioślarskie będą rozgrywane na wszystkich regatach kwalifikacji kontynentalnych, Finałowych Regatach Kwalifikacyjnych do Igrzysk Paraolimpijskich w Gavirate, III Pucharze w Sabaudii i Mistrzostwach Świata Seniorów w Szanghaju.
Powyższy kalendarz został uzgodniony z wytycznymi rządów, mającymi na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. FISA poinformowała, że monitoruje i stosuje się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
Przełożone o rok igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się w dniach 21.07 - 8.08.2021. Wioślarze będą rywalizować od 23 do 30 lipca.
Zobacz także

Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup nominowani w 91. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”
13 lis 2025
Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup znaleźli się wśród 25 nominowanych w 91. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca Polski 2025 roku!
Nasza dwójka podwójna została doceniona za sukcesy odniesione w ostatnim roku. Sezon...

Ogólnopolska Kursokonferencja Trenerów i Instruktorów Wioślarstwa 2025
13 lis 2025
</a></p>
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich informuje, że w dniach 28.11 - 30.11.2025 roku na terenie toru regatowego Malta w Poznaniu zostanie zorganizowana Ogólnopolska Kursokonferencja Trenerów i Instruktorów Wioślarstwa....

Dwójka mieszana w TOP8 Mistrzostw Świata w sprintach plażowych
09 lis 2025
Dominika Baranowska i Adam Bujnowski na ćwierćfinale zakończyli zmagania w Mistrzostwach Świata w sprintach plażowych. Nasza dwójka w walce o strefę medalową nieznacznie uległa późniejszym złotym medalistom z Litwy.
P...