Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Malta

Mistrzostwa Europy Seniorów w Poznaniu, które zostały przełożone z czerwca na październik, odbędą się w tym terminie – poinformowano na briefingu w Poznaniu, w którym udział wziął m.in. Ryszard Stadniuk, prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich i szef Europejskiej Rady Wioślarskiej (ERB). 

Pierwotnie ME miały mieć miejsce w Poznaniu w pierwszy weekend czerwca, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa. Ustalono termin 9-11 października, a decyzja miała zostać podjęta do 31 lipca. Jednak z powodu dynamicznej sytuacji pandemicznej, ERB i komitet organizacyjny ustaliły, że decyzję w sprawie Mistrzostw Europy Seniorów podejmą do 15 sierpnia 2020 roku.

O ostatecznej decyzji komitet organizacyjny poinformował we wtorek, 11 sierpnia. "Decyzję podjęliśmy dopiero teraz, ponieważ obserwowaliśmy aktualną sytuację. Cieszę się, że regaty w Poznaniu się odbędą, bo dla seniorów będzie to jedyna szansa na start w tym sezonie. Zawody będą wymagały zachowania dyscypliny od wszystkich. Jestem przekonany, że podstawą walki z koronawirusem jest rozsądek poszczególnych osób i żadne przepisy tego nie uregulują. Jeśli każdy z uczestników będzie postępował rozsądnie, to będą to zawody bezpieczne" - powiedział prezes Stadniuk.

Na cały czas trwania zawodów wprowadzone zostaną przepisy i specjalne zasady, które mają zapewnić zawodnikom, trenerom, dziennikarzom, wolontariuszom i organizatorom maksimum bezpieczeństwa. 

"Organizowaliśmy międzynarodowe regaty wioślarskie na Malcie już wielokrotnie, ale już teraz wiemy, że dla nas, organizatorów, będą to najtrudniejsze z dotychczasowych. Wytyczne dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom to specjalny kilkunastostronicowy dokument. Opisaliśmy w nim kwestie poruszania się po Malcie, transportu, czy organizacji pobytu w wiosce. Wiele tematów jeszcze ustalamy i rozmawiamy z odpowiednimi służbami. Chodzi m.in. o kwestie medyczne dotyczące testów na koronawirusa. W zawodach ma wystartować nawet 800 zawodników. Razem z obsługą będzie więc prawie tysiąc. Po wszelkich analizach, doszliśmy do wniosku, że jesteśmy w stanie podjąć się tego wyzwania" - powiedział Aleksander Daniel, prezes Fundacji Wielkopolskie Wioślarstwo.

Aktualizacja! W sobotę 15 sierpnia Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) potwierdziła, że mistrzostwa Europy w Poznaniu odbędą się w dniach 9-11 października 2020 roku. FISA zaznaczyła, że zawody odbędą się bez udziału publiczności. 

>>>PEŁNY KOMUNIKAT FISA (w języku angielskim)<<<

Zobacz także

Forum SPORTBIZ: Enea i PZTW z nagrodą SuperDEMES za udaną współpracę
21 wrz 2020
W piątek w Centrum Olimpijskim PKOl odbyła się XVI Gala Sportu i Biznesu wieńcząca dwudniowe Forum SPORTBIZ. Poznaliśmy na niej zwycięzców Nagród Biznesu Sportowego za rok 2019. Wśród laureatów znaleźli się firma Enea i Polski Związek ...

Zmarł Andrzej Kiernożycki
21 wrz 2020
Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 14 września 2020 roku, w wieku 89 lat, zmarł Andrzej Kiernożycki. "50 lat swojego życia poświeciłem dla wioślarstwa" - to Jego słowa, które napisał w swoim wspomnieniu w wydawnictwie klubowym. U...

Reakcje po Enea Mistrzostwach Polski Seniorów w Poznaniu
21 wrz 2020
W miniony weekend na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się ENEA Mistrzostwa Polski Seniorów. Była to 96. edycja zmagań najlepszych polskich wioślarzy. Zobaczcie, co po zawodach powiedzieli nasi reprezentanci. >>>WSZYSCY MEDALIŚ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

25.09Maraton Ósemek Toruń-Bydgoszcz
Toruń-Bydgoszcz
26.09Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz
26-27.09Mistrzostwa Europy Juniorów

Belgrad (Serbia)

25.09
Maraton Ósemek Toruń-Bydgoszcz
Toruń-Bydgoszcz
26.09
Wielka Wioślarska o Puchar Brdy
Bydgoszcz
26-27.09
Mistrzostwa Europy Juniorów

Belgrad (Serbia)

Zobacz wszystkie zawody