W weekend 19-20 września na torze regatowym Malta w Poznaniu miały miejsce Enea Mistrzostwa Polski Seniorów. Rozdano komplet medali w dwudziestu konkurencjach.
>>>REAKCJE PO ENEA MP SENIORÓW<<<
Medaliści Enea Mistrzostw Polski Seniorów w Poznaniu:
Jedynka kobiet kategorii lekkiej (1xKL)
1. Z. Jasińska (UKS Milenium Wrocław) - 09:05,24
2. H. Koroś (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 09:20,24
3. A. Demczuk (AZS AWFiS Gdańsk) - 09:24,71
Jedynka mężczyzn kategorii lekkiej (1xML)
1. Ł. Sawicki (AZS AWF Warszawa) - 07:52,73
2. D. Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 08:02,03
3. T. Bubień (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 08:04,08
fot. J. Kowacic
Jedynka kobiet (1xKA)
1. M. Sajdak (AZS AWF Kraków) - 08:21,00
2. M. Wieliczko (Wisła Grudziądz) - 08:23,74
3. Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń) - 08:25,29
Jedynka mężczyzn (1xMA)
1. N. Węgrzycki-Szymczyk (AZS AWF Warszawa) - 07:21,37
2. M. Biskup (LOTTO Bydgostia) - 07:26,39
3. M. Ziętarski (AZS UMK Toruń) - 07:31,57
Dwójka podwójna kobiet kategorii lekkiej (2xKL)
1. J. Halko, W. Deresz (Posnania RBW Poznań) - 07:46,03
2. Z. Olszewska, A. Roszkowski (AZS AWF Warszawa) - 08:17,94
3. M. Pluta, A. Demczuk (AZS AWFiS Gdańsk) - 08:23,22
Dwójka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej (2xML)
1. D. Wachowicz, D. Paczkowski (LOTTO Bydgostia) - 07:13,15
2. J. Byczek, A. Florczak (AZS Szczecin) - 07:18,38
3. J. Płotka, R. Krzewiński (LOTTO Bydgostia) - 07:20,70
Dwójka podwójna kobiet (2xKA)
1. M. Sajdak, K. Wełna (AZS AWF Kraków) - 07:50,09
2. W. Jagodzińska, A. Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa) - 07:56,96
3. P. Grzella, B. Streng (BTW Bydgoszcz) - 08:04,64
Dwójka podwójna mężczyzn (2xMA)
1. D. Czaja, S. Pośnik (AZS AWF Warszawa) - 06:48,54
2. A. Mikołajczewski, J. Kowalski (Gopło Kruszwica) - 06:50,56
3. P. Płomiński, M. Brzeziński (WTW Warszawa) - 06:57,87
Dwójka bez sterniczki wagi lekkiej (2-KL)
1. P. Wasela, M. Błaszczyk (LOTTO Bydgostia) - 08:57,74
2. O. Szczurek, K. Pawełczak (BTW Bydgoszcz) - 09:40,83
3. K. Trzeciak, M. Wronkiewicz (BKW Bydgoszcz) - 10:31,90
Dwójka bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej (2-ML)
1. D. Frącz-Zakrzewski, A. Zalewski (LOTTO Bydgostia) - 07:36,70
2. B. Ałaszewski, D. Szostak (LOTTO Bydgostia) - 07:52,69
3. M. Frontczak, W. Wiśniewski (LOTTO Bydgostia) - 07:59,77
fot. J. Kowacic
Dwójka bez sterniczki (2-KA)
1. P. Grzella, B. Streng (BTW Bydgoszcz) - 08:07,68
2. W. Kaźmierczak, O. Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 08:23,63
3. W. Kowalska, S. Pająk (AZS AWF Kraków) - 08:58,42
Dwójka bez sternika (2-MA)
1. J. Jankowski, B. Modrzyński (BTW Bydgoszcz) - 07:14,34
2. P. Dziewieczyński, M. Burda (LOTTO Bydgostia) - 07:19,37
3. D. Górski, A. Gorka (AZS AWFiS Gdańsk) - 07:19,68
Czwórka podwójna kobiet kategorii lekkiej (4xKL)
1. N. Zandecka, J. Wasiela, J. Halko, W. Deresz (Posnania RBW Poznań) - 07:29,24
2. E. Zbielska, M. Błaszczyk, P. Wasela, W. Szopińska (LOTTO Bydgostia) - 07:45,02
3. M. Świętek, E. Śliwicka, B. Andrzejewska, I. Janasik (KW 1904 Poznań) - 07:52,12
Czwórka podwójna mężczyzn kategorii lekkiej (4xML)
1. J. Płotka, D. Wachowicz, D. Paczkowski, R. Krzewiński (LOTTO Bydgostia) - 06:43,35
2. D. Frącz-Zakrzewski, A. Zalewski, A. Siewaszewicz, M. Frontczak (LOTTO Bydgostia) - 06:45,93
3. S. Klik, M. Mus, S. Rostworowski, K. Kozień (AZS AWF Kraków) - 06:48,31
Czwórka podwójna kobiet (4xKA)
1. W. Kaźmierczak, Z. Lesner, W. Zmelty, K. Boruch (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:11,03
2. Z. Olszewska, J. Śliwińska, W. Jagodzińska, A. Kobus-Zawojska (AZS AWF Warszawa) - 07:17,16
3. K. Pankratiew, I. Gałek, M. Strybel, P. Chrzanowska (LOTTO Bydgostia) - 07:23,71
Czwórka podwójna mężczyzn (4xMA)
1. D. Czaja, A. Woźniak, S. Pośnik, M. Zawojski (AZS AWF Warszawa) - 06:26,24
2. P. Wojtalak, D. Glonek, W. Chabel, K. Kasparek (Posnania RBW Poznań) - 06:29,66
3. K.J. Wojtyś, P. Wanat, M. Kulecki, K. Jagodziński (AZS AWF Poznań) - 06:40,11
fot. J. Kowacic
Czwórka bez sterniczki (4-KA)
1. Z. Lesner, W. Zmelty, W. Kaźmierczak, O. Michałkiewicz (AZS AWF Gorzów Wlkp.) - 07:13,59
2. K. Pankratiew, P. Chrzanowska, M. Chabel, M. Wierzbowska (LOTTO Bydgostia) - 07:14,67
3. K. Ostrowska, A. Zielepuha, K. Malinowska, S. Jasińska (AZS UMK Toruń) - 07:25,78
Czwórka bez sternika (4-MA)
1. M. Januszewski, E. Jackowiak, J. Kaczmarek, D. Józefowicz (Posnania RBW Poznań) - 06:41,11
2. S. Krawisz, M. Szpakowski, I. Malinowski, J. Cieslicki (Zawisza Bydgoszcz) - 06:43,40
3. B. Donarski, A. Pawłowski, K. Krusiewicz, J. Aleksandrowicz (PTW Płock) - 06:55,48
Ósemka kobiet (8+KA)
1. M. Strybel, O. Kania, Z. Szczerba, P. Chrzanowska, K. Pankratiew, I. Gałek, M. Chabel, M. Wierzbowska, J. Dobrzykowska (LOTTO Bydgostia) - 07:03,44
2. M. Brzozowska, P. Wydrych, K. Sachmerda, J. Styła, M. Wolna, K. Wełna, W. Kowalska, S. Pająk, J. Urbańska (AZS WAF Kraków) - 07:13,58
3. J. Wasiela, W. Sobkowska, G. Błażejak, J. Madalińska, K. Zawada, B. Jęchorek, C. Delimat, A. Majek, N. Zandecka (Posnania RBW Poznań) - 07:23,61
Ósemka mężczyzn (8+MA)
1. P. Wojtalak, J. Frąckowiak, W. Szwarc, W. Chabel, M. Januszewski, D. Glonek, J. Kaczmarek, D. Józefowicz, M. Danielewicz (Posnania RBW Poznań) - 06:11,99
2. M. Chełkowski, K. Polański, M. Januszewski, D. Wąsiki, M. Pawlak, K. Krause, R. Krymski, O. Streich, T. Skurzyński (AZS UMK Toruń) - 06:23,01
3. J. Kołodziejski, M. Łęgowik, O. Skowyrski, A. Pawłowski, J. Domeradzki, B. Donarski, J. Aleksandrowicz, K. Krusiewicz, A. Kołodziejska (PTW Płock) - 06:24,53
Punktacja drużynowa Mistrzostw Polski Seniorów:
1.LOTTO- Bydgostia – 625 pkt
2.AZS AWF Kraków – 268 pkt
3.AZS AWF Warszawa – 251 pkt
4.KS Posnania-RBW – 186 pkt
5.AZS Szczecin – 182 pkt
6.Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie – 177 pkt
6.AZS UMK Toruń – 177 pkt
8.AZS AWF Gorzów Wlkp. – 167 pkt
9.AZS AWFiS Gdańsk – 103 pkt
10.Klub Wioślarki z roku 1904 Poznań – 63 pkt
11.Bydgoski Klub Wioślarek – 59 pkt
12.Płockie Towarzystwo Wioślarskie – 46 pkt
13.Milenium Wrocław – 45 pkt
14.Zawisza Bydgoszcz – 43 pkt
14.Wisła Grudziądz – 43 pkt
16.AZS AWF Poznań – 42 pkt
17.AZS Wratislavia – 38 pkt
18.Tryton Poznań – 36 pkt
19.KS Wisła dla Wioślarzy – 30 pkt
20.Gopło Kruszwica – 26 pkt
21.Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie – 23 pkt
22.Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie – 21 pkt
Zobacz także
Mistrzostwa Europy w Szeged: świetny bieg czwórki podwójnej
25 kwi 2024
W czwartek w Szeged na Węgrzech rozpoczęły się mistrzostwa Europy. Świetnie zaprezentowała się czwórka podwójna mężczyzn, która miała najlepszy czas przedbiegów w swojej konkurencji.
Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Zięt...
Europejskie kwalifikacje olimpijskie: czwartkowe wyniki Polaków
25 kwi 2024
W czwartek w Szeged na Węgrzech rozpoczęły się europejskie kwalifikacje olimpijskie, które są rozgrywane razem z mistrzostwami Europy. Polskie osady zaprezentowały się z dobrej strony w pierwszym dniu walki o bilety do Paryża.
W biegu...
ME i europejskie kwalifikacje olimpijskie: czwartkowy plan startów Polaków
24 kwi 2024
W czwartek w Szeged na Węgrzech rozpoczynają się dwie równolegle rozgrywane imprezy: europejskie kwalifikacje olimpijskie oraz mistrzostwa Europy seniorów.
W kwalifikacjach olimpijskich wystartują cztery polskie osady (maksymalnie dwie m...
25-28.04 | Europejskie Regaty Kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich Szeged (Węgry) |
25-28.04 | Mistrzostwa Europy Seniorów Szeged (Węgry) |
4-5.05 | Regaty Międzynarodowe Juniorów Monachium (Niemcy) |