Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

pztw logo

Komunikt Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich w sprawie Otwartych Mistrzostw Miasta/Mistrzostw Województwa/Mistrzostw Makroregionu. 

Informacja dotycząca:

Otwartych Mistrzostw Miasta Poznania w Wioślarstwie
Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego
Makroregionalnych Mistrzostw Młodzików

W związku z planowanymi na najbliższy weekend zawodami Otwartych Mistrzostw Miasta Poznania, Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego oraz Makroregionalnych Mistrzostw Młodzików oraz postępującego w ostatnich dniach wzrostu zachorowań na COVID-19, Wielkopolski Związek Towarzystw Wioślarskich jako Organizator zawodów, jest zmuszony odwołać wszystkie planowane w dniach 17-18 października 2020 r. wydarzenia wioślarskie.

Niniejsza decyzja podyktowana jest troską o zdrowie uczestników oraz możliwością zapewnienia równych szans rywalizacji we wszystkich grupach wiekowych. W chwili obecnej wiele szkół, do których uczęszczają zawodnicy z naszego regionu, objęta jest obowiązkiem kwarantanny wykluczającym możliwość udziału w zawodach.

Rozegranie zawodów w tym trudnym okresie stworzyłoby realne niebezpieczeństwo transmisji wirusa pomiędzy uczestnikami wydarzenia ze szczególnym narażeniem zdrowia zawodników konkurencji Masters, oraz z uwagi na kwarantannę, wykluczyłoby wielu młodych zawodników z możliwości rywalizacji.

Analizując wszelkie możliwe opcje, w trosce o zdrowie i sprawiedliwą rywalizację, Zarząd Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich podjął decyzję o odwołaniu powyższych wydarzeń.

Aleksander Daniel

Prezes Zarządu

Komunikat w wersji pdf do pobrania

Zobacz także

European Rowing Coastal Challenge: świetna postawa Macieja Zawojskiego w sprincie i... przerwane zawody
24 paz 2020
Maciej Zawojski z najlepszym czasem wszedł do ćwierćfinału sprintu European Rowing Coastal Challenge. Cała rywalizacja w sprincie miała rozegrać się w sobotę, ale z powodu warunków panujących na morzu zawody przerwano. Dokończenie w niedz...

Udany debiut Macieja Zawojskiego w European Rowing Coastal Challenge
23 paz 2020
W piątek rozpoczęły się regaty European Rowing Coastal Challenge. Reprezentant Polski Maciej Zawojski zajął drugie miejsce w przedbiegu na dystansie endurance (ok. 4 km) i wystąpi w niedzielnym finale! Dla Macieja Zawojskiego to pierwsza przy...

Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata: dwa złote medale w Monachium (2007)
22 paz 2020
Wracamy z cyklem "Medalowe polskie wiosła na mistrzostwach świata". Docieramy do 2007 roku i imprezy w Monachium, gdzie dwie polskie osady sięgnęły po złote medale – czwórka podwójna mężczyzn i dwójka ze sternikiem. >>>PRZECZYT...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

24-25.10Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
20-21.11Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze
Kalisz

24-25.10
Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
20-21.11
Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego na ergometrze
Kalisz

Zobacz wszystkie zawody