Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Varense2

Europejskie Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich (5-7 kwietnia 2021) oraz Mistrzostwa Europy (9-11 kwietnia) w Varese we Włoszech odbędą się zgodnie z planem - poinformowała Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) Oraz Europejska Rada Wioślarska (ERB).

"Zgodnie z wytycznymi World Rowing, które z powodzeniem przetestowano w 2020 roku, Komitet Organizacyjny opracował plan ochrony COVID-19, dotyczący organizacji zawodów w oparciu o zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). FISA, ERB i Komitet Organizacyjny są przekonani, że planowane środki są odpowiednie, aby zminimalizować ryzyko zakażenia podczas zawodów" - napisano w komunikacie.

"Każda federacja członkowska będzie odpowiedzialna za członków swojego zespołu przed, w trakcie i po wydarzeniu. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani przestrzegać środków ostrożności zgodnie z planem ochrony. Przez cały czas trzeba będzie nosić maski ochronne (z wyjątkiem łodzi, ergometru i podczas posiłków), konieczne będzie zachowanie dystansu społecznego, a liczba osób w jednym miejscu zostanie ograniczona. Opcje treningowe dla załóg startujących wyłącznie w ME zostanie opublikowany po ustaleniu szczegółów" - czytamy dalej.

Każdy uczestnik będzie musiał wypełnić kwestionariusz stanu zdrowia przed zawodami, a federacje członkowskie są zobowiązane do podpisania formularza, przyjmując odpowiedzialność za członków swojego zespołu. Aby chronić zdrowie wszystkich uczestników, każde złamanie przepisów będzie karane dyskwalifikacją i wykluczeniem z imprezy.

Wideokonferencja dla europejskich federacji członkowski odbędzie się 26 lutego 2021 roku o godz. 9:00 czasu środkowoeuropejskiego.

>>>PEŁNY KOMUNIKAT NA WORLDROWING.COM (w języku angielskim)<<<

fot. British Rowing

Zobacz także

Mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim: dwa złote medale Polaków w środę
24 lut 2021
Aleksander Chajda wygrał w środę wirtualne zawody na ergometrze wioślarskim w kategorii młodzieżowców (U23) na 500 metrów w wadze lekkiej podczas mistrzostw świata na ergometrze wioślarskim. Także złoty medal zdobył Dariusz Stefanowski w...

Klaudia Pankratiew ze złotym medalem mistrzostw świata na ergometrze wioślarskim
23 lut 2021
W dniach 23-27 lutego odbywają się mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim. W tym roku, z powodu pandemii, rywalizacja toczy się wirtualnie. Pierwszego dnia złoty medal w wadze lekkiej kobiet zdobyła Klaudia Pankratiew z LOTTO-Bydgostii. ...

Igrzyska olimpijskie w Tokio: pierwsze przepisy dla uczestników
23 lut 2021
Komitet Organizacyjny Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020 i Międzynarodowy Komitet Olimpijski zaprezentowały pierwsze przepisy dla uczestników na zbliżające się igrzyska. Zasady te opracowano ze względu na walkę całego świata z koronawirusem...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

13.03Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
9-11.04Mistrzostwa Europy Seniorów
Varese (Włochy)
17.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

13.03
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
9-11.04
Mistrzostwa Europy Seniorów
Varese (Włochy)
17.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody