Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Bisk Zięt

Seniorska reprezentacja Polski kończy zgrupowania w Jakuszycach i Lago Azul. W polskich górach trenowali m.in. mężczyźni z wioseł krótkich. Niemal wszyscy z nich zmagali się z koronawirusem. Porozmawialiśmy z Mateuszem Biskupem, który ocenił swoją formę.

- W grudniu zmagałeś się z koronawirusem i Święta Bożego Narodzenia musiałeś spędzić w Portugalii. Jak się czujesz pod koniec drugiego zgrupowania w tym roku w Jakuszycach?
Mateusz Biskup: - Szczerze mówiąc nie czuję się tak, jakbym sobie to wymarzył, ale mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. Pracujemy na normalnych obrotach. Muszę przyznać, że jest naprawdę ciężko, każdy odczuwa trudy tego obozu, ale kończymy i będziemy pewnie pomału schodzić z tych objętości treningowych.

- Jak wyglądał dzień treningowy w Jakuszycach?
MB: - Dwie i pół godziny nart, później praktycznie dwie godziny na ergometrze, więc tej objętości było naprawdę sporo. Na wodzie te treningi będą troszkę krótsze. Poza tym ja jestem z tych "ciepłoludnych" i cierpię jak mam w mróz wychylić się na zewnątrz, he he.

ME POZNAN PIATEK M2xfot. J. Kowacic

- Chciałem zapytać czy wolisz treningi na wodzie, ale teraz wiem, że to pytanie retoryczne.
MB: - Zdecydowanie! I to najlepiej krótsze odcinki. Wolę to od długich i monotonnych treningów. Więc tak - krótkie, ale mocne i bardzo intensywne zajęcia to jest to, co lubię.

- Myślisz, że trener Wojciechowski będzie rotował jeszcze składami osad, jak w 2019 roku, czy twoja dwójka z Mirosławem Ziętarskim jest już zamknięta?
MB: - Szczerze? Nie wiem. Trzeba zapytać trenera Aleksandra.

- Pod koniec lutego wylatujecie do Lago Azul i będziecie już szlifować formę na wodzie, bo sezon rozpoczyna się bardzo wcześnie - w pierwszej połowie kwietnia.
MB: - Tak, wylatujemy jeszcze w lutym, w Portugalii będziemy trenować trzy tygodnie, a później plan jest taki, żeby jechać do Wałcza. Jeśli jednak będzie zamarznięte jezioro, wtedy będzie trzeba szukać alternatywy za granicą.

Zobacz także

Ryszard Stadniuk: fair play powinno być normalnością [wywiad]
18 cze 2021
W czwartek w Centrum Olimpijskim w Warszawie Ryszard Stadniuk odebrał od Polskiego Komitetu Olimpijskiego nagrodę Fair Play im. prof. Zofii Żukowskiej za "całokształt kariery sportowej i godne życie po jej zakończeniu". - Nie wiem czy postawa ...

PKOl rozdał Nagrody Fair Play. Ryszard Stadniuk wyróżniony!
17 cze 2021
W Centrum Olimpijskim w Warszawie obyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień Fair Play PKOl za rok 2019 i 2020. Wśród laureatów znalazł się Ryszard Stadniuk, prezes Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. "Postawa fair pla...

Wyścig Oxford - Cambridge odbył się... w Warszawie!
16 cze 2021
W sobotę 12 czerwca 2021 w Warszawie odbył się pierwszy wyścig wioślarskich ósemek absolwentów Uniwersytetów Oxfordu i Cambridge. Gospodarzem wyścigu było Polskie Stowarzyszenie Absolwentów Oxfordu i Cambridge oraz klub wioślarski TWDW. ...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

26-27.06Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
7-11.07Młodzieżowe Mistrzostwa Świata do 23 lat
Racice (Czechy)
10-11.07Ogólnopolskie Regaty Wioślarskie
Poznań

26-27.06
Centralne Kontrolne Regaty Juniorów
Kruszwica
7-11.07
Młodzieżowe Mistrzostwa Świata do 23 lat
Racice (Czechy)
10-11.07
Ogólnopolskie Regaty Wioślarskie
Poznań

Zobacz wszystkie zawody