Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

Bisk Zięt

Seniorska reprezentacja Polski kończy zgrupowania w Jakuszycach i Lago Azul. W polskich górach trenowali m.in. mężczyźni z wioseł krótkich. Niemal wszyscy z nich zmagali się z koronawirusem. Porozmawialiśmy z Mateuszem Biskupem, który ocenił swoją formę.

- W grudniu zmagałeś się z koronawirusem i Święta Bożego Narodzenia musiałeś spędzić w Portugalii. Jak się czujesz pod koniec drugiego zgrupowania w tym roku w Jakuszycach?
Mateusz Biskup: - Szczerze mówiąc nie czuję się tak, jakbym sobie to wymarzył, ale mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. Pracujemy na normalnych obrotach. Muszę przyznać, że jest naprawdę ciężko, każdy odczuwa trudy tego obozu, ale kończymy i będziemy pewnie pomału schodzić z tych objętości treningowych.

- Jak wyglądał dzień treningowy w Jakuszycach?
MB: - Dwie i pół godziny nart, później praktycznie dwie godziny na ergometrze, więc tej objętości było naprawdę sporo. Na wodzie te treningi będą troszkę krótsze. Poza tym ja jestem z tych "ciepłoludnych" i cierpię jak mam w mróz wychylić się na zewnątrz, he he.

ME POZNAN PIATEK M2xfot. J. Kowacic

- Chciałem zapytać czy wolisz treningi na wodzie, ale teraz wiem, że to pytanie retoryczne.
MB: - Zdecydowanie! I to najlepiej krótsze odcinki. Wolę to od długich i monotonnych treningów. Więc tak - krótkie, ale mocne i bardzo intensywne zajęcia to jest to, co lubię.

- Myślisz, że trener Wojciechowski będzie rotował jeszcze składami osad, jak w 2019 roku, czy twoja dwójka z Mirosławem Ziętarskim jest już zamknięta?
MB: - Szczerze? Nie wiem. Trzeba zapytać trenera Aleksandra.

- Pod koniec lutego wylatujecie do Lago Azul i będziecie już szlifować formę na wodzie, bo sezon rozpoczyna się bardzo wcześnie - w pierwszej połowie kwietnia.
MB: - Tak, wylatujemy jeszcze w lutym, w Portugalii będziemy trenować trzy tygodnie, a później plan jest taki, żeby jechać do Wałcza. Jeśli jednak będzie zamarznięte jezioro, wtedy będzie trzeba szukać alternatywy za granicą.

Zobacz także

Mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim: dwa złote medale Polaków w środę
24 lut 2021
Aleksander Chajda wygrał w środę wirtualne zawody na ergometrze wioślarskim w kategorii młodzieżowców (U23) na 500 metrów w wadze lekkiej podczas mistrzostw świata na ergometrze wioślarskim. Także złoty medal zdobył Dariusz Stefanowski w...

Klaudia Pankratiew ze złotym medalem mistrzostw świata na ergometrze wioślarskim
23 lut 2021
W dniach 23-27 lutego odbywają się mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim. W tym roku, z powodu pandemii, rywalizacja toczy się wirtualnie. Pierwszego dnia złoty medal w wadze lekkiej kobiet zdobyła Klaudia Pankratiew z LOTTO-Bydgostii. ...

Igrzyska olimpijskie w Tokio: pierwsze przepisy dla uczestników
23 lut 2021
Komitet Organizacyjny Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020 i Międzynarodowy Komitet Olimpijski zaprezentowały pierwsze przepisy dla uczestników na zbliżające się igrzyska. Zasady te opracowano ze względu na walkę całego świata z koronawirusem...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

13.03Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
9-11.04Mistrzostwa Europy Seniorów
Varese (Włochy)
17.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

13.03
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
9-11.04
Mistrzostwa Europy Seniorów
Varese (Włochy)
17.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody