Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

LUCERNA2019

W poniedziałek 22 lutego Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) potwierdziła, że Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO w Lucernie (16-18.05), II Puchar Świata w Lucernie (21-23.05) oraz Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Paraigrzysk Olimpijskich w Gavirate (3-5.06) odbędą się zgodnie z planem.

"W opinii FISA wydarzenia sportowe powinny być kontynuowane podczas pandemii, a zawody powinny odbywać się, kiedy jest to możliwe, oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa. Zdrowie wioślarzy i wszystkich uczestników jest dla nas priorytetem" - czytamy w uzasadnieniu.

"Decyzje dotyczące wszystkich wydarzeń podczas pandemii podejmujemy pamiętając o dwóch kluczowych czynnikach. Pierwszy z nich to zdolność komitetu organizacyjnego do organizacji imprezy w obecnych okolicznościach. Drugi z nich to pełne zaangażowanie komitetu organizacyjnego w celu wdrożenia surowych środków bezpieczeństwa, które ograniczają transmisję wirusa COVID-19. W przypadku zawodów kwalifikacyjnych do igrzysk i paraigrzysk ważne było również to, żeby każdy z krajów miał równe szanse przystąpienia do regat" - napisano w dalszej części komunikatu.

Międzynarodowa Federacja Wioślarska podkreśliła także, że zdaje sobie sprawę z przeszkód jakie napotkają drużyny narodowe, które wezmą udział w zawodach. "Aby podjąć jak najlepszą i najbardziej świadomą decyzję, zebrano informacje w drodze globalnej ankiety wśród wszystkich federacji członkowskich" - czytamy.

Wcześniej FISA potwierdziła, że zgodnie z planem odbędą się: Europejskie Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich (5-7 kwietnia 2021), Mistrzostwa Europy w Varese (9-11 kwietnia) oraz I Puchar Świata w Zagrzebiu 30 kwietnia-2 maja).

>>>PEŁNY KOMUNIKAT NA WORLDROWING.COM (w języku angielskim)<<<

Zobacz także

Powołania kadry juniorów na zgrupowanie w COS OPO Wałcz (9-20.05)
09 maj 2021
W niedzielę 9 maja rozpoczęło się zgrupowanie kadry narodowej juniorek i juniorów w COS OPO Wałcz, które potrwa do 20 maja. Przedstawiamy powołanych. Powołania na zgrupowanie juniorów w COS OPO Wałcz (9-20.05.2021) Barańska Aleksandra (...

Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim: medaliści
07 maj 2021
7 maja na terenie Centrum Sportu i Rekreacji UW odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim. Rozdano cztery komplety medali. Uczestnicy byli podzieleni na dwie kategorie wagowe: lekką i otwartą wśród kobiet i mężczyzn...

Moc energii podczas Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze
06 maj 2021
Kto okaże się być prawdziwą maszyną do wiosłowania? Tego dowiemy się już 7 maja podczas Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze. Zawody odbędą się Warszawie, a weźmie w nich udział ponad 460 studentów i studentek z 50 uczelni. Po r...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

14-16.05Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
15.05Maraton Wioślarski Toruń Bydgoszcz
Toruń/Bydgoszcz
15-17.05Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO
Lucerna (Szwajcaria)

14-16.05
Akademickie Mistrzostwa Polski
Bydgoszcz
15.05
Maraton Wioślarski Toruń Bydgoszcz
Toruń/Bydgoszcz
15-17.05
Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO
Lucerna (Szwajcaria)

Zobacz wszystkie zawody