Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Patronat Prezydenta RP
Partner medialny
Partner
Ministerstwo Sportu MarlinX
Partner
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

LUCERNA2019

W poniedziałek 22 lutego Międzynarodowa Federacja Wioślarska (FISA) potwierdziła, że Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do IO w Lucernie (16-18.05), II Puchar Świata w Lucernie (21-23.05) oraz Finałowe Regaty Kwalifikacyjne do Paraigrzysk Olimpijskich w Gavirate (3-5.06) odbędą się zgodnie z planem.

"W opinii FISA wydarzenia sportowe powinny być kontynuowane podczas pandemii, a zawody powinny odbywać się, kiedy jest to możliwe, oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa. Zdrowie wioślarzy i wszystkich uczestników jest dla nas priorytetem" - czytamy w uzasadnieniu.

"Decyzje dotyczące wszystkich wydarzeń podczas pandemii podejmujemy pamiętając o dwóch kluczowych czynnikach. Pierwszy z nich to zdolność komitetu organizacyjnego do organizacji imprezy w obecnych okolicznościach. Drugi z nich to pełne zaangażowanie komitetu organizacyjnego w celu wdrożenia surowych środków bezpieczeństwa, które ograniczają transmisję wirusa COVID-19. W przypadku zawodów kwalifikacyjnych do igrzysk i paraigrzysk ważne było również to, żeby każdy z krajów miał równe szanse przystąpienia do regat" - napisano w dalszej części komunikatu.

Międzynarodowa Federacja Wioślarska podkreśliła także, że zdaje sobie sprawę z przeszkód jakie napotkają drużyny narodowe, które wezmą udział w zawodach. "Aby podjąć jak najlepszą i najbardziej świadomą decyzję, zebrano informacje w drodze globalnej ankiety wśród wszystkich federacji członkowskich" - czytamy.

Wcześniej FISA potwierdziła, że zgodnie z planem odbędą się: Europejskie Kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich (5-7 kwietnia 2021), Mistrzostwa Europy w Varese (9-11 kwietnia) oraz I Puchar Świata w Zagrzebiu 30 kwietnia-2 maja).

>>>PEŁNY KOMUNIKAT NA WORLDROWING.COM (w języku angielskim)<<<

Zobacz także

Mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim: dwa złote medale Polaków w środę
24 lut 2021
Aleksander Chajda wygrał w środę wirtualne zawody na ergometrze wioślarskim w kategorii młodzieżowców (U23) na 500 metrów w wadze lekkiej podczas mistrzostw świata na ergometrze wioślarskim. Także złoty medal zdobył Dariusz Stefanowski w...

Klaudia Pankratiew ze złotym medalem mistrzostw świata na ergometrze wioślarskim
23 lut 2021
W dniach 23-27 lutego odbywają się mistrzostwa świata na ergometrze wioślarskim. W tym roku, z powodu pandemii, rywalizacja toczy się wirtualnie. Pierwszego dnia złoty medal w wadze lekkiej kobiet zdobyła Klaudia Pankratiew z LOTTO-Bydgostii. ...

Igrzyska olimpijskie w Tokio: pierwsze przepisy dla uczestników
23 lut 2021
Komitet Organizacyjny Igrzysk XXXII Olimpiady Tokio 2020 i Międzynarodowy Komitet Olimpijski zaprezentowały pierwsze przepisy dla uczestników na zbliżające się igrzyska. Zasady te opracowano ze względu na walkę całego świata z koronawirusem...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

13.03Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
9-11.04Mistrzostwa Europy Seniorów
Varese (Włochy)
17.04Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

13.03
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
9-11.04
Mistrzostwa Europy Seniorów
Varese (Włochy)
17.04
Centralne Wiosenne Regaty Długodystansowe
Warszawa

Zobacz wszystkie zawody