Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

LAGO2021

Reprezentacja Polski seniorów przygotowuje się do sezonu w Lago Azul w Portugalii. Zgrupowanie potrwa do niedzieli, 21 marca.

Nasi wioślarze do Portugalii polecieli 28 lutego i wypracowują formę przed sezonem, który rozpocznie się niebawem. "Już 9 kwietnia pierwszy start: Mistrzostwa Europy! Trzymajcie kciuki za ZDROWIE. Reszta to kwestia czasu i wypracowania" - przypomniała Agnieszka Kobus-Zawojska.

LAGO KOBIfot. Facebook/Agnieszka Kobus-Zawojska

"Ja to chyba jestem na energię słoneczną. Zdecydowanie łatwiej przetrwać nawet najcięższy trening przy takiej pogodzie. Wysyłam trochę ciepła mając nadzieję, że w Polsce niedługo też będzie pięknie" - dodała zawodniczka AZS-AWF Warszawa.

LAGO DERESZ

7 marca do kadry dołączyła Weronika Deresz, która pechowo rozpoczęła ten rok - od kontuzji. "Po 8 tygodniach intensywnego leczenia, rehabilitacji i treningów motorycznych wracam do treningów w Kadrze Narodowej. Mój powrót do sportu nie byłby możliwy bez wspaniałej drużyny lekarzy, rehabilitantów, fizjoterapeutów i trenerów, którzy wspierali mój proces leczenia każdego dnia" - napisała wioślarka Posnanii.

LAGO CHABELfot. Facebook/Małżeństwo na medal - Monika i Wiktor Chabel

Trenerzy kadry kobiet 8 marca mieli niespodziankę dla naszych zawodniczek. "Dzień Kobiet z atrakcjami w postaci sprawdzianu 2 km na ergometrze. Pewność siebie Moniki została delikatnie zachwiana przez problemy z plecami, ale summa summarum wyszło zadowalająco - 1,5 s. do życiówki, więc nie jest źle" - napisali Monika i Wiktor Chabel na swoim profilu na Facebooku.

LAGO MICHALKIEWICZfot. Facebook/Olga Michałkiewicz

"Ja wyjątkowo świętowałam na sportowo. W zeszłym roku test na 6 km na ergometrze, w tym roku test na 2 kilometry. Nasz trener zna się na prezentach" - żartowała z kolei Olga Michałkiewicz.

LAGO MIKOLAJCZEWSKI

Treningiem przy pięknej pogodzie cieszyli się też nasi panowie. Artur Mikołajczewski opublikował zdjęcie z uśmiechem od ucha do ucha. Natomiast Michał Szpakowski pochwalił się fotografią z kolegami z czwórki bez sternika, a także z Mirosławem Ziętarskim i Mateuszem Biskupem z dwójki podwójnej. "Meldujemy się ze zgrupowania w Portugalii. Tokio zbliża się wielkimi krokami. Po drodze czeka nas kilka sprawdzianów, pierwszy z nich odbędzie się już niebawem - Mistrzostwa Europy 9-11.04, Varese" - napisał zawodnik Zawiszy Bydgoszcz.

Reprezentanci Polski wracają z Portugalii w niedzielę. Przed mistrzostwami Europy we Włoszech planowane jest jeszcze krótkie zgrupowanie w Wałczu (27 marca - 4 kwietnia).

Zobacz także

Zmarł Sławomir Salmonowicz
20 sty 2022
Pogrążeni w bólu i z wielkim smutkiem żegnamy śp. Sławomira Salmonowicza – zasłużonego zawodnika Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego w latach 1966 - 1978. Śp. Sławek, wychowanek niedawno zmarłego trenera Bohdana Karwowskiego, był wic...

Agnieszka Kobus-Zawojska odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski
19 sty 2022
We wtorek 18 stycznia 2022 roku w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbył się "Dzień Polski". Podczas uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odznaczył Agnieszkę Kobus-Zawojską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Po...

ENEA Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim - zgłoszenia do 26 stycznia
19 sty 2022
W niedzielę 30 stycznia w WKK Sport Center we Wrocławiu odbędą się ENEA Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. Zgłoszenia przyjmujemy do 26 stycznia. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Miłośników Sportów Wodnych ODRA pod na...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

30.01Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

30.01
Enea Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim
Wrocław
6.03
Otwarte Mistrzostwa Miasta Poznania na ergometrze wioślarskim
Poznań
14.04
Wiosenne Regaty Długodystansowe
Kruszwica

Zobacz wszystkie zawody