Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

ZAWOJSKA

Niestety nie udało się zdobyć medali naszym zawodnikom podczas 2021 World Rowing Beach Sprint Finals. Agnieszka Kobus-Zawojska w rywalizacji jedynek odpadała w ćwierćfinale, a Maciej Zawojski w trzeciej rundzie.

>>>TRANSMISJĘ MOŻNA BYŁO OGLĄDACIE NA KANALE WORLD ROWING NA YOUTUBE<<<

Kobus-Zawojska w ćwierćfinale przegrała z Kanadyjką Brienne Miller. Polka uzyskała czas 3:09,83 i była gorsza od rywalki o 18 sekund(2:51,62).

Wcześniej Maciej Zawojski (CM1x) w trzeciej rundzie przegrał z Norwegiem Kjetilem Borchem i odpadł z rywalizacji. Polak uzyskał czas 02:47.04 i był o niespełna dwie sekundy gorszy (02:45.44) od dwukrotnego medalisty olimpijskiego.

W sobotę Zawojscy przegrali w deblu z Tunezyjczykami w ćwierćfinale. W tej kategorii triumfowali Hiszpanie, srebro wywalczyli Francuzi, a brąz - Grecy.

Sprint w wioślarstwie morskim to połączenie biegu, sprawnego wejścia do łódki i wiosłowania. Najpierw zawodnicy muszą dobiec do łódki, następnie płynąć slalomem między trzema bojkami na dystansie 250 metrów, później zrobić nawrót, dopłynąć w linii prostej do brzegu, wysiąść z łódki i dobiec do mety.

>>>KOMPLET WYNIKÓW<<<

Zobacz także

Marcin Brzeziński członkiem zarządu WTW
19 paz 2021
Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie poinformowało, że Marcin Brzeziński został powołany na funkcję Członka Zarządu. "Zarząd Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego informuje, że w dniu 19.10.2021r., podjął uchwałę w sprawie powołani...

Daniel Gałęza: pierwszy wyścig to była katastrofa
16 paz 2021
Na Mistrzostwach Europy Juniorów Polacy zdobyli dwa medale - Mikołaj Kulka i Daniel Gałęza (JM2x) wywalczyli złoto, a Tomasz Lewicki i Fryderyk Sobecki (JM2-) - brąz. "Nasz pierwszy bieg to była katastrofa" - przyznał Gałęza w rozmowie z Wo...

Gala Olimpijska Tokio 2020: medaliści nagrodzeni
12 paz 2021
W Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Olimpijska podsumowująca Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020. Polski Komitet Olimpijski wraz ze swoimi Sponsorami oraz Partnerami uhonorował dokonania polskich olimpijczyków w Japo...

 

Nadchodzące zawody
(kalendarz)

23-24.10Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
19-20.11Zawody na ergometrze wioślarskim
Kalisz

23-24.10
Centralne Kontrolne Regaty Jesienne
Poznań
19-20.11
Zawody na ergometrze wioślarskim
Kalisz

Zobacz wszystkie zawody