Polski Związek
Towarzystw Wioślarskich
Sponsor Generalny
Partner
Partner medialny
Partner Techniczny
Filippi MarlinX
Partner Techniczny
100 lat PZTW Facebook Twitter Instagram Youtube
100 lat PZTW

GALEZA

Na Mistrzostwach Europy Juniorów Polacy zdobyli dwa medale - Mikołaj Kulka i Daniel Gałęza (JM2x) wywalczyli złoto, a Tomasz Lewicki i Fryderyk Sobecki (JM2-) - brąz. "Nasz pierwszy bieg to była katastrofa" - przyznał Gałęza w rozmowie z WorldRowing.com.

Kulka i Gałęza w przedbiegu zajęli ostatnie miejsce i o półfinał musieli bić się w repasażach. Na szczęście biało-czerwoni wygrali wszystkie kolejne biegi i sięgnęli po mistrzostwo Europy.

"Czujemy się niesamowicie po zdobyciu złotego medalu, tym bardziej, że to nasze pierwsze złoto w karierze. Nasz pierwszy wyścig na mistrzostwach to była kompletna katastrofa, bo przypłynęliśmy ostatni. Na szczęście w kolejnym biegu byliśmy już pierwsi i to pozwoliło nam odbudować naszą pewność siebie i doprowadziło do ostatecznego sukcesu" - powiedział Daniel Gałęza.

Lewicki i Sobecki nie mieli takich perturbacji na początku. Pewnie awansowali do półfinału, a później do finału. W nim stoczyli piękny bój o brąz i byli lepsi od Bułgarów o niespełna 0,3 sekundy.

"Kiedy przekroczyliśmy linię mety, nie wierzyliśmy, że mamy medal. Pytaliśmy nawet Rumunów czy na pewno jesteśmy trzeci. To było dla nas niesamowite, że wskoczyliśmy na podium" - zaznaczył Tomasz Lewicki.

źródło: WorldRowing.com

>>>SPRAWDŹ WYNIKI WSZYSTKICH POLSKICH OSAD NA ME W MONACHIUM<<<

Zobacz także

Powołania kadry młodzieżowej na zgrupowanie w Zakopanem (3-12.12.2021)
29 lis 2021
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe młodzieżowej kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 3-12.12.2021 w COS-OPO Zakopane. Grupa kobiet 3-12.12.2021Delimat Cyntia (Posnania P...

Głosuj na czwórkę podwójną kobiet w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego"
25 lis 2021
Wicemistrzynie olimpijskie z Tokio - Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann - są nominowane w 87. Plebiscycie "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski 2021 roku. Zachęcamy do głosowania na polsk...

Zgrupowanie kadry seniorów w Lago Azul
23 lis 2021
Polski Związek Towarzystw Wioślarskich powołuje niżej wymienione osoby na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej, które odbędzie się w dniach 28.11-19.12.2021 w Lago Azul (Portugalia). Dla reprezentacji Polski seniorów to ostatnie zgrupowan...